Generální partner
Světlý režim
21. únor 2024

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Regi, ještě pořád tě mrzí dvě nevyužité šance, které jsi měl minulý týden proti Spartě?
Jo, mrzí – mohlo se to vyvíjet úplně jinak. Ale už je po zápase a čekají nás další utkání. Není čas se v tom už šťourat.

Ale přece jen – u první střely, kdy ti vracel míč Amar Memić po nevyužitém brejku, trefil jsi míč dobře?
Trefil jsem to tak, jak to šlo. Nevím, jestli jsem v této situaci mohl něco udělat jinak, abych míčem netrefil hráče přede mnou. Chybělo možná trochu sportovního štěstí, bohužel.

Jak se ti líbila atmosféra na domácím stadionu v tvém prvním utkání v české lize?
Atmosféra byla super. Kotel fanoušků obou táborů bylo slyšet celý zápas, v takové atmosféře se mi hrálo fakt dobře.

Dnes by to mohlo být podobné proti druhému „S“, ne? Jak se těšíš na duel s druhým pražským gigantem?
Po Spartě, která má extrémně velkou kvalitu, dorazí tým, který je na tom hodně podobně. Ale Slavia se prezentuje trochu jiným fotbalem. Bude to další užitečná konfrontace a já se na to samozřejmě těším.

Kdo je podle tebe lepší?
Těžko říct. Něco jiného je vidět týmy v televizi v evropských pohárech a pak proti nim nastoupit. Takže nedokážu odpovědět, kdo je lepší. Ale oba týmy, jak už jsem řekl, se prezentují jiným fotbalovým stylem.

Jak vnímáš, že ses hned po svém příchodu začlenil do základní sestavy?
Důležité pro mě bylo, že jsem v Belgii, ač jsem půl roku pravidelně nehrával, byl zdravý a trénoval s týmem. Z tohoto pohledu je super, že úsilí, které jsem vynaložil nepřišlo vniveč a okamžitě jsem se uchytil v základní jedenáctce v novém působišti.

Nelituješ zpětně odchodu z Ružomberku do belgického Kortrijku?
Vůbec ne! Byla to skvělá zkušenost, půl roku jsem pravidelně hrával a vše bylo super - včetně života v zahraničí. Šlo o moje první zahraniční angažmá, možná v tom byla i taková „sladká nevědomost“ z toho, co mě vlastně čeká. Ale těšil jsem se na tenhle krok.

Jaký byl život v Belgii?
Nemůžu si vůbec stěžovat. Životní úroveň v Belgii je vysoká, Kortrijk nebyl výjimkou. Cokoliv jsme potřebovali, bylo k dispozici. Byla tam i místa na procházky s malou dcerou po parcích. V druhém půlroce, kdy už jsem nehrával, jsme podnikali výlety do Holandska, Anglie a navštívili jsme i Francii. Spoustu jsme toho poznali.

Z tvých slov mi vychází, že by ses v budoucnu nebránil zkusit znovu zahraničí, že ano?
To je pravda, nebránil. Myslím si, že ještě stále jsem v nejlepším fotbalovém věku a takové ambice stále mám. Každý den pracuji na sto procent, abych se posouval. Teď je ale před námi úkol zachránit Karvinou v nejvyšší české soutěži – to je priorita. A co bude potom, se teprve uvidí.


Jací jsou belgičtí fanoušci? Chodí na fotbal?
Fotbal je populární a zájem o něj je. S pivem v ruce (smích). My jsme měli skvělé fanoušky, na lepší zápasy bylo vyprodáno – kapacita stadionu v Kortrijku byla něco přes devět tisíc. Vybavuji si zápas v Lutychu, kde na nás přišlo přes dvacet tisíc fanoušků. To bylo super!

Jak trávíš volný čas tady v Karviné?
Jsem tady s manželkou a dcerou, to je super. Obě se mnou byly i v Belgii. Život na dálku není nic pro nás. Takže celý volný čas trávíme spolu, chodíme na procházky, občas na výlet. A navíc čekáme druhý přírůstek (úsměv).

Máš vůbec čas kouknout v televizi na nějaký sport?
Nejvíc sleduju fotbal, ale kouknu i na hokej, tenis nebo šipky.

Šipky sleduje čím dál více lidí. Máš mezi profíky nějakého svého favorita?
To úplně ne. Spíš si užívám tu atmosféru, která je i přes televizi vynikající.

Šipkařský terč máte i v kabině. Hraješ s klukama?
Ne, to vůbec. Kluci jsou mnohem lepší, mají víc natrénováno (smích).

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo