Generální partner
Světlý režim
25. březen 2023

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Zedníček

Krajní univerzál Martin Zedníček je v současné době zraněný – čerstvě má za sebou druhý zákrok po listopadovém úrazu kolene. Dvaadvacetiletý fotbalista, který v Karviné působí od léta, však nepropadá chmurám a bude tvrdě pracovat na návratu. V zajímavém rozhovoru mluvil nejen o zranění, ale i o Sigmě či svých začátcích…

Martine, fanoušci tě naposledy viděli na hřišti v listopadovém pohárovém duelu se Slavií. V tom utkání přišlo zranění. Jak to s tebou vypadá aktuálně?
Stalo se to na začátku zápasu, kdy jsem chtěl vypíchnout míč Lukáši Masopustovi - najednou jsem ucítil prasknutí v koleni. V první polovině ledna jsem podstoupil chirurgický zákrok kolene, přetrhl jsem si přední zkřížený vaz. A minulý týden jsem šel na další - tentokrát plastiku zkříženého vazu. Oba zákroky jsem absolvoval u MUDr. Jiřího Stoška v Orlové.

Jaká je predikce?
Co se týče návratu na hřiště, tak je to složité. Odhadovaná doba návratu je půl roku. Uvidíme, možná to bude i dřív. Od pondělí začínám s rehabilitací s našimi fyzioterapeuty a postupně začnu koleno zatěžovat. Po vytažení stehů budu docházet na rehabilitace.

Je to tvoje první vážné zranění?
Jo, je. A zároveň doufám, že i poslední (hořký úsměv).

Už ses vyrovnal s faktem, že budeš dlouho bez fotbalu?
Samozřejmě jsem byl v prvních chvílích zklamaný. Postupně jsem si ale řekl, že na sobě budu makat a vrátím se.

Spoluhráče sleduješ z tribuny nebo od obrazovky. Prožíváš hodně zápasy?
Myslím, že stejně jako bych byl na hřišti. Jsem klidný člověk, možná někdy trochu vnitřně to ve mně vře. Ale klukům samozřejmě moc fandím každý zápas.

Dnes hostíme rezervu olomoucké Sigmy, které jsi odchovanec. Předpokládám, že si utkání nenecháš ujít…
…jasně, budu fandit na tribuně.


Znáš z aktuálního kádru některé hráče, kteří by mohli zasáhnout do utkání a jste spolu v kontaktu?
Znám jich poměrně dost – hrávali jsme spolu. Třeba Adam Bednár, Michal Galus, Štěpán Langer a uvidíme, jestli přijede i Tomáš Zlatohlávek. V pravidelném kontaktu nejsme, ale pochopitelně o sobě víme (úsměv). Maximálně se pozdravíme a pokecáme, když se potkáme v Olomouci.

Ty ale pocházíš z Kojetína, kde jsi začal s fotbalem. Můžeš trochu přiblížit své začátky i samotný fotbalový klub?
Do klubu mě přivedl taťka, trénoval mě tam a dohlížel na mě. V přípravkovém věku jsem šel zkusit štěstí do Sigmy. V Kojetíně se podle mě hrál maximálně krajský přebor. V současnosti však klub bohužel neexistuje.

Prosím? V každém městě, obci či vesnici by přeci správně měl být fotbalový klub, hospoda, škola a kostel…
…to je pravda, ale v Kojetíně klub zanikl. Může to být tak rok a půl možná. Je to smutné! Ale chlapi přešli do Kovalovic, to je kousek od Kojetína a hrají tam.

Od listopadu jsi bez fotbalu. Jak trávíš volný čas?
Pořídil jsem si psa, zlatého retrívra. Dost času trávím s ním, i když na procházky to teď krátce po zákroku není. Věnuju se také rodině a dívám se na seriály. Prostě klasika (úsměv).

Rozhovory Rozhovory
st 10.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jakub Rezek

Jakub Rezek prožívá plodné období, jelikož v dubnových zápasech vstřelil důležité dva góly, které pomohly k zisku čtyř venkovních bodů. V rozhovoru hovoří o svých začátcích a především o Slovácku, které bylo až do léta 2022 před odchodem do Karviné jeho kmenovým klubem. Karvinská „jedenáctka“ si rovněž zatipovala, jak dopadne nejvyšší soutěž…

st 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jaroslav Málek

Nejlepší střelec MFK a zároveň nejproduktivnější hráč Jaroslav Málek se těší na dnešní duel proti „své“ Líšni. Ostatně v rozhovoru o tomto skromném klubu z jihomoravské metropole hovoří moc hezky. V rozhovoru také přiznal, že i s odstupem několika let stále lituje odchodu z Žižkova. Proč? To si přečtěte…

pá 21.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Bederka

Stoper Jiří Bederka patří po svém zimním příchodu neodmyslitelně mezi stabilní hráče základní sestavy. V rozhovoru mluvil o svých fotbalových začátcích, postupných ambicích, Bohemce, ale také o východočeských klubech, ke kterým má blízko. Řeč přišla i na zahraniční angažmá…

út 11.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Antovski

Levý bek ze Severní Makedonie Filip Antovski se po vydařeném utkání s Příbramí musel „uklidit do bytu“ a zmeškal dva zápasy – měl totiž neštovice. Během nemoci ale nelenil, podle svých slov se například učil češtinu. V rozhovoru dále prozradil, jak se v Karviné cítí, kdy za ním dorazí rodina, proč mu to nevyšlo v Austrii Vídeň nebo třeba také, že s fotbalem začal nezvykle pozdě…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo
×
Dnes v 17:00
MFK Karviná
FK Třinec
×
Dnes v 17:00
MFK Karviná
FK Třinec