Generální partner
Světlý režim
3. říjen 2023

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matej Čurma

Majitel dvou Slovnaft Cupů se Spartakem Trnava dosáhl s tímto klubem i na dvě třetí místa v lize, stejně tak s Ružomberkem, kam přišel už ve čtrnácti letech. Slovák Matej Čurma v rozhovoru vypráví třeba o českých trenérech, kteří jej vedli právě pod Čebraťom. A v Trnavě se setkal v jedné kabině i se svým vzorem Martinem Škrtělem…

Mateji, kvůli zranění jsi měsíc absentoval, vynechal jsi čtyři zápasy. Jaký je aktuálně tvůj zdravotní stav a co tě trápilo?
Trápil mě úpon v koleni, ale už jsem stoprocentně zdravý. Stalo se mi to z přetížení, odehrál jsem s tím několik zápasů, ale pak už to nešlo. Pro ta pauza.

Do Karviné jsi zamířil před touto sezónou z Trnavy, dlouhá léta jsi působil i v Ružomberku. Které angažmá doma na Slovensku považuješ za svoje nejvydařenější?
Těžké, nedokážu odpovědět. V Ružomberku jsem vyrůstal, sbíral zkušenosti a dostal první šanci. V Trnavě jsem ale dosáhl na dva velké úspěchy v podobě triumfů ve slovenském poháru ve dvou sezónách po sobě. Naopak s Ružomberkem jsme ve finále poháru dvakrát prohráli se Slovanem Bratislava. Ale na druhou stranu jsem si pod Čebraťom zahrál kvalifikaci Evropské ligy.

Kromě poháru máš s oběma kluby i třetí místa v lize, že?
Ano, dvakrát jsem byl třetí s oběma mančafty.

Pojďme k pohárové Evropě. V sezóně 2019/2020 jste vaše účinkování zakončili hned v úvodním předkole, kdy jste nestačili na Levski Sofia. Zklamání?
Herně to bylo vyrovnané, dalo se asi vytěžit víc. Ale soupeř měl kvalitu a pro nás to byla velmi dobrá zkušenost.

O rok později v době covidové jste se znovu dostali do předkola a vypadli se Servette Ženeva…
…to se ale hrálo na jeden zápas, ještě k tomu ve Švýcarsku a bez fanoušků. Šli jsme do neznáma, byly nastaveny přísné podmínky a zápas to byl fakt těžký. Prohráli jsme 0:3, přestože v první půli jsme s domácími drželi krok a měli i nějaké šance. Po přestávce už domácí zabrali a už to bylo o něčem jiném.

Jak ty jsi vnímal covidovou dobu, kdy se hrálo bez fanoušků?
Pro mě osobně to bylo těžší, na hřišti bylo všechno slyšet a fanoušci mi chyběli. Přece jen oni k fotbalu patří. Už bych to znovu nechtěl zažít.

Jaká byla spolupráce v Ružomberku s českými trenéry Davidem Holoubkem a Jiřím Jarošíkem?
Pro mě osobně to byli jedni z nejlepších trenérů, kteří mě kdy trénovali. Vlastně celý realizační tým byl super. Dařilo se nám a postupně jsem se dostal pod nimi do sestavy. Oceňoval jsem hlavně jejich lidský přístup a komunikaci se všemi hráči. Pamatuju si, že deset kol před koncem sezóny jsme na třetí místo ztráceli deset bodů a nakonec jsme stejně skončili bronzoví.


Kdyby se v budoucnu objevila možnost, že by si tě jeden z nich chtěl vzít do týmu, šel bys? Lákalo by tě to?
Jo, určitě. Mám na ně opravdu hezké vzpomínky a bylo by fajn, kdyby se znovu naše cesty střetly.

Kterému týmu fandíš? Měl jsi v mládí oblíbeného hráče?
Nemám vyloženě oblíbený klub, ale rád sleduju anglickou Premier League. Z hráčů musím zmínit Martina Škrtěla, s ním jsem si dokonce zahrál v Trnavě.Beru ho pořád za svůj velký vzor.

Ve čtvrtek měl premiéru nový film o něm. Už jsi jej viděl?
Ještě ne, ale určitě ho budu chtít vidět.

V kolika letech jsi začínal s fotbalem?
Myslím, že mi bylo pět. Začínal jsem u nás v dědině v Pliešovcích.

Od mala jsi hrál jenom fotbal, nebo ses věnoval i jiným sportům?
Na základní škole jsem dělal i atletiku, ale pořád mě to táhlo k tomu fotbalu. Ten mi byl, a pořád je, mému srdci nejblíž.

Rozhovory Rozhovory
so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

út 3.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matej Čurma

Majitel dvou Slovnaft Cupů se Spartakem Trnava dosáhl s tímto klubem i na dvě třetí místa v lize, stejně tak s Ružomberkem, kam přišel už ve čtrnácti letech. Slovák Matej Čurma v rozhovoru vypráví třeba o českých trenérech, kteří jej vedli právě pod Čebraťom. A v Trnavě se setkal v jedné kabině i se svým vzorem Martinem Škrtělem…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo