Generální partner
Světlý režim
21. srpen 2019

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Petráň

V rozhovoru pro Klubový bulletin MFK KARVINÁ na sebe sympatický útočník prozrazuje něco víc - jako správný Východočech sympatizuje k hokeji, sleduje Arsenal a bez diskuzí obdivuje Cristiana Ronalda…
Michale, vzpomínáte na květen 2016, kdy jste hrál s Pardubicemi v Karviné naposledy?
Mám to v paměti. Hrálo se na Kovoně a po zápase, který Karviná vyhrála 2:0, slavila postup. Věděli jsme, že pokud domácí vyhrají, tak půjdou do ligy. Teď musím říct - zaplaťpánbůh (smích).

Vybaví se vám vůbec vzájemná druholigová utkání? Karviná do Pardubic nejezdila moc ráda…
Je pravdou, že v domácím prostředí jsme určitě měli s Pardubicemi lepší bilanci. Čím to? Nevím, možná specifičtějším prostředím - útulným stadionem a rodinným prostředím. Bavil jsem se o tom s někým tady v Karviné a kluci říkali, že tam fakt nikdy nevyhráli. Pardubice umí doma fakt na všechny. Kupříkladu minulou sezónu jsme před vlastními fanoušky ani jednou neprohráli, to se nikomu jinému nepodařilo. 

Nyní už vaši bývalí spoluhráči začali nový ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY výborně. S osmi body jsou třetí a momentálně se pohybují na barážových příčkách. Jste s nimi v kontaktu?
Jasně, všechno sleduju, občas si napíšeme. Jsem příjemně překvapený, že se jim takhle daří – dvě výhry a dvě remízy po čtyřech kolech, paráda. Vstup do sezóny jim vyšel.

Pojďme ke Karviné. Je odehráno pět zápasů, vy jste do všech zasáhl a máte na svém kontě dva góly. Spokojenost?
Měli jsme těžký los, tři utkání jsme hráli proti pohárovým zástupcům, ve druhém kole bylo na programu slezské derby a naposledy jsme hráli v Olomouci. Všichni chceme vyhrávat, to je jasné. Zatím jsme sice nevyhráli, ale všem týmům jsme byli konkurenceschopní, což ocenili i fanoušci. Já jsem šťastný, že hraju nejvyšší soutěž a do každého utkání jdu naplno a užít si ho. 

Na první ligový gól jste čekal pouze do třetího kola, trefil jste se v Plzni, ale k bodům to nevedlo. Mrzí to i s krátkým odstupem?
Mám pochopitelně velkou radost, že se mi podařilo skórovat zrovna v Plzni. Dal jsem si za cíl rychle na ten gól navázat dalším a to se mi podařilo před týdnem v Olomouci, navíc moje trefa znamenala zisk bodu. To je důležité, musí se dařit celému týmu a já mu chci co nejvíc pomoct. V Plzni to bylo super, dal jsem první gól, ale na body to nestačilo.

Před pár měsíci hrály v Plzni v rámci Ligy mistrů velkokluby jako Real Madrid nebo AS Řím. Uvědomil jste si, co se vám tím gólem povedlo?
Jo, za to jsem neskutečně rád. Bavil jsem se o tom s Markem Hanouskem, který mi říkal, že svůj první ligový gól dal také v Plzni (úsměv). 

Máte vůbec nějaký oblíbený tým a hráče?
Rád se koukám na londýnský Arsenal. Líbí se mi jejich kombinační styl. A z hráčů? Žádná diskuze – jednoznačně Cristiano Ronaldo!Když už jste zmínil Marka Hanouska, tak ten naopak nedá dopustit na Messiho. Víte o tom?
(přikyvuje) Vím, vím. Trochu se na tohle téma škádlíme.

V dresu MFK nastupujete s číslem 37. Proč?
Jsem fanouškem hokejových Pardubic a toto číslo tam nosil Petr Sýkora, který teď v létě ukončil svoji bohatou kariéru.

Byla to vaše první volba?
Chtěl jsem osmnáctku, ale ta je obsazená Martinem Pastornickým, proto jsem zvolil sedmatřicítku (úsměv).

Když už jsme u hokeje – jste jeho velkým fanouškem? Chodíte přímo na zápasy nebo spíš koukáte u televize?
V Pardubicích jsem samozřejmě chodil přímo na stadion. Hokej mám rád, je to rychlý sport nahoru dolů a to se mi líbí. Dívám se pochopitelně i v televizi.

Pár hráčů z kabiny jezdí pravidelně na zápasy Vítkovic a Třince. Víte o tom a přidáte se k nim od září?
Bavili jsme o tom a určitě se na nějaký zápas vydáme. To je jasné! Jakmile začne sezóna, tak pojedeme.

Už jste si zjišťoval, kdy budou hrát v Ostravě nebo Třinci právě Pardubice?
Právě ještě ne. Musím to napravit! 
Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

×
Odehráno v 14:30
MFK Karviná
FK Teplice
×
Odehráno v 14:30
MFK Karviná
FK Teplice