Generální partner
Světlý režim
19. srpen 2021

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

Petře, od letního příchodu ze Zlína jsi nechyběl ani v jednom z tří úvodních utkání v základní sestavě. Čekal jsi, že se adaptuješ do sestavy tak rychle?
Jsem za to určitě moc rád. Jestli jsem to ale čekal? Takhle to nejde říct…

Těšíš se na dnešní zápas se Zlínem?
Jasně, těším se. Znám prakticky celý mančaft a bude to trochu specifičtější, protože jsem tam poslední tři roky působil. Ale jinak se těším na každý ligový zápas.

Na Spartě jsi nastoupil k dvoustému ligovému utkání. Co říkáš na tohle číslo?
To už je pěkné číslo. Kdyby mi to někdo řekl na startu kariéry, tak bych mu asi úplně nevěřil (smích). Doufám, že ještě nějaké starty přidám.

Neláká tě 300 startů a vstup do Klubu legend?
Samozřejmě, to by bylo skvělé. Kdo by nechtěl být v takové společnosti? Ale dívám se na to postupně, zápas od zápasu a start od startu.

Utkvěl ti v paměti nějaký moment?
Těch byla spousta. Ale asi první ligový start a potom i první ligový gól. Ten jsem dal za mateřskou Zbrojovku na Bazalech Baníku. Ale prohráli jsme!

Vybavíš si nějaké fragmenty ze vzájemných utkání Karviné a Zlína?
To nebude problém (smích). Vybavuji si, že jsme tady jednou vyfasovali čtyři góly – to byl zápas blbec. Ale na druhou stranu si vybavím i utkání z minulé sezóny, kdy jsme tady vedli rychle o dva góly a přišel inkriminovaný moment, kdy se Michal Papadopulos přiznal k teči, která vedla do ofsajdové pozice a šance, z které Dávid Guba vstřelil gól. To byl moc hezký fair play moment.

S Michalem Papadopulosem jste to stihli probrat?
Ano, bavili jsme se o tom. Shodou okolností ten hlavičkový souboj jsem s ním prohrál já (úsměv). Ale on vůbec nevěděl, že byl Guba v ofsajdu. Když se ho pak rozhodčí zeptal, tak jasně řekl, že míč tečoval.

Upřímně, nezdálo se ti, že Tomáš Poznar si prozkoumání „vybrečel“? Přeci jen byl u rozhodčího hodně aktivní…
…to bych neřekl. Ale jasně, z pozice kapitána za to hodně orodoval a ve výsledku měl pravdu a ta situace byla nakonec posouzena naprosto správně.

Zatím máme dva body z tří utkání a před sebou hodně těžké duely. Po tomto utkání jedeme do Plzně, přivítáme Slavii a jedeme do Jablonce. Neříkáš si přeci jenom, že dnešní zápas bude extrémně důležitý?
Pro nás bude každý domácí zápas extrémně důležitý. Doma musíme bodovat pravidelně a zejména v této situaci, kdy jsme nechali dva body Pardubicím a uhráli remízu s Hradcem. Takže ano, tento zápas se Zlínem je důležitý po výsledkové i psychické stránce. Věřím, že to zvládneme!

Pojďme ještě k Jihlavě. Už po příchodu do Karviné jsme se bavili, že jsi hodně těžce kousal sestup Vysočiny, o kterém se rozhodlo v posledním kole ročníku 2017/2018…
…to je pravda! Nám ale uškodil předposlední domácí zápas se Spartou. Ten jsme měli zvládnout, měli jsme plno šancí a inkasovali jsme takový ušmudlaný gól. A v posledním kole proti Karviné nám stačila remíza, ale to byla paradoxně naše nevýhoda. Nám to nešlo a po prvním gólu bylo jasno. Taková naše síla, kterou jsme měli v předcházejících zápasech, už v tom rozhodujícím nebyla. Vyprchalo to z nás. Naopak Karviná vyměnila asi dva nebo tři dny před tím zápasem trenéra a nakoplo se to!

Dá se říct, že sestup byl tvým největším fotbalovým zklamáním?
Ano, to sedí. Nikdy jsem to nechtěl zažít, ale stalo se.

Jak z povzdálí sleduješ dění v Jihlavě?
Kvůli finančním problémům a sníženému rozpočtu hraje Jihlava s mladšími kluky. I kvůli lidem z klubu si přeji, aby se Vysočina zase zvedla.

Pocházíš z Brna. Sleduješ svůj mateřský klub? Chodíš třeba i na Srbskou, když ti vyjde čas?
Zbrojovku sleduji pochopitelně nejvíc. Jsem Brňák a za Zbrojovku jsem i vstřelil svůj první ligový gól. Věřím, že se Zbrojovka vrátí do FORTUNA:LIGY. Dokonce si myslím, že to bude z prvního místa. Kádr i rozpočet mají na druhou ligu nadstandardní. Sice peníze nejsou všechno, druhá liga je hodně specifická, ale doufám, že se vrátí, i když jednoduché to samozřejmě nebude. A jestli chodím na zápasy? To už bude nějaký ten pátek, no. Nevím, co by mi rodina řekla, kdybych ji v jediném dnu volna řekl, že jdeme zase na fotbal (smích).

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo