Generální partner
Světlý režim
26. březen 2024

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

Bohy, spolu s jabloneckými hráči Kratochvílem a Hurtadem dominuješ celé F:L v počtu obdržených žlutých karet – všichni tři máte po osmi. Co na to říkáš?
Nedávno jsem se na to díval, o Kratochvílovi jsem věděl. Hurtado mi unikl, protože odehrál jen dva zápasy. Asi to není úplně dobrá statistika a moje vizitka. Měl bych jich mít určitě méně, protože tím oslabuji tým a sám sebe trestám, že nesmím nastoupit. Zrovna dneska proti Slovácku se budu dívat pouze z tribuny.

Jde výhradně o tvoji důraznou hru, nebo tam jsou i karty za nesportovní chování typu řečí směrem k rozhodčím, zakopnutí balónu apod.?
Řekl bych, že je to především o důrazu. Občas to zbytečně přeháním, vím o tom. Třeba naposledy v Teplicích jsem fauloval úplně zbytečně na půlce. Žlutou kartu za nesportovní chování jsem dostal proti Pardubicím, kdy jsem kopl do reklamního banneru a ještě ho shodil (smích). Ale to byla spíš výjimka.

Dá se tomu v zápalu boje vyhnout? Nebo je to o tom, že jakmile jsi v zápase, tak ti najednou v hlavě „přepne“?
Někdy mám úplně černo před očima. Jsem prostě takový typ, který jde do všeho, a když se třeba nedaří, tak dvojnásobně. Chci to urvat, nastartovat a vyhecovat tím ostatní spoluhráče. Občas to fakt přeženu.

Jak jsi na tom byl v žákovském a dorosteneckém věku, také jsi tam sbíral pravidelně karty?
Moc ne. Tam jsem souboje vyhrával tělem. V první i ve druhé lize je všechno samozřejmě rychlejší a hráči jsou chytřejší.

Jestliže jsi nejlepší ve sběru žlutých karet, tak ve střílení branek to úplně slavné není – stále čekáš na první ligový gól. Kdy to přijde?
Uvidíme, snad se dočkám (úsměv). Proti Spartě jsem dvakrát vystřelil, nebezpečnější byla střela levou nohou. Je ale fakt, že poslední dobou se víc tlačím do zakončení, tak doufám, že se brzy dočkám.

V Karviné působíš druhou sezónu. V druholigové jsi tady z Baníku hostoval a po postupu ses stal Karviňákem. Jak velký vnímáš rozdíl mezi F:L a F:NL?
Ten rozdíl je obrovský. V nejvyšší soutěži je kvalita úplně někde jinde – což dokumentují top týmy jako Sparta nebo Slavia, s kterými jsme hráli před pár dny. Druhá liga je spíš o důrazu a protlačení míče za každou cenu do brány.

Když už jsi zmínil pražská „S“, tak se u nich zastavme. Během února jsme oba kluby přivítali tady v Karviné a nyní je čeká v Evropě Liverpool a AC Milán. Asi i to vypovídá něco o kvalitě naší soutěže, ne?
To je jasné. Když hrála Sparta v Istanbulu s Galatasarayem, tak jsem doma přítelkyni říkal: „Hele, před čtyřmi dny hráli u nás a teď hrají proti tak obrovské kvalitě.“ Tvrdím, že kvalita české ligy jde fakt nahoru, a je jenom dobře, že české týmy sbírají v Evropě úspěchy a tím pádem pomáhají i koeficientu.

Jaké vidíš šance na postup?
Nejvíc věřím Plzni, která v Konferenční lize vyfasovala Servette Ženeva. A Sparta se Slavií? Budu fandit, ale bude to obtížné – hlavně pro Spartu proti Liverpoolu. Slavia s AC Milán by něco uhrát mohla…

Denně dojíždíš z Ludgeřovic, což je nějakých čtyřicet minut od Karviné. Už sis zvykl, že poměrně dost času trávíš za volantem?
Ale ano, i když občas se jízda dost táhne. Jindy je to naopak. Asi je to i o náladě nebo únavě. Nejhorší jsou cesty v zimním období, kdy je ráno ještě tma a brzy se stmívá. A tím, že jezdím přes Šilheřovice a polské Chalupki, tak není úplně příjemné čekat tam na vlakovém přejezdu u závor. Tam pořád jezdí vlaky (smích). Někdy se stane, že čekám i dvacet minut. Ale to jen opravdu výjimečně.


Nabízí se otázka, jestli jsi už někdy přijel pozdě na sraz, za což máte určitě v interních pravidlech nějakou peněžní sankci, že?
Vyjíždím včas a myslím si, že se mi ještě nestalo, že bych přijel pozdě. Zatím tedy vše v pořádku (úsměv).

Byl jsi členem mládežnických reprezentačních výběrů. Vybavíš si svůj nejlepší sraz, na který rád vzpomínáš?
Určitě nejvíc vzpomínám na domácí sraz v Ostravě s kategorií U18 – hráli jsme proti Švédsku a Turecku. Bylo to fajn v tom, že se přijeli podívat i rodiče a byl jsem ve známém prostředí. Navíc jsem tam byl s plno spoluhráči, které moc dobře znám. Například minulou sezónu v „jednadvacítce“ to už bylo jiné. Nebyl tam nikdo, s kým jsem hrával.

Když jsi zmínil rodiče, tak se musím zeptat, jestli jezdí pravidelně na domácí zápasy?
Taťka a moje přítelkyně jsou téměř na každém zápase. Mamka občas.

Jak to máš s volným časem? Co rád děláš?
Mám rád procházky se svým psem nebo odpočívám – rád se dívám Netflix. Tím, že už bydlím sám, tak jezdím i navštívit rodiče.

Co bys fanouškům doporučil na Netflixu?
Určitě seriál s názvem Zelenáč. Je to opravdu dobře zpracovaný krimi seriál.

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo