Generální partner
Světlý režim
28. duben 2021

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

Sufi, dnes je na programu duel s Příbramí, kde jste v minulé sezóně působil. Jak vzpomínáte na hostování v klubu, kde jste odehrál dohromady jednadvacet utkání?
Myslím, že mi to hostování pomohlo. Odehrál jsem dost zápasů a především jsem byl „přeškolen“ na stopera. Takže teď můžu hrát v obraně, ale i ve středu zálohy, kde se pořád cítím nejlépe. Ale ani pozice stopera mi nevadí. Co se ještě týče Příbrami, tak se mi tam líbilo. Atmosféra v kabině i celkově v klubu byla dobrá, i když se nám úplně nedařilo.

Podíval jste se občas do Prahy za kamarády z jiných klubů?
Ano, poměrně často. Byl jsem hodně v kontaktu s Benjaminem Tettehem, když ještě hrál za Spartu, nebo například s Ibrahimem Keitou a dalšími.

Byla v Příbrami menší konkurence? Přeci jen tady nepatříte stabilně do základní sestavy.
Asi trochu ano, ale přeci jen v konečném součtu vždycky záleží na trenérovi, jestli vás postaví nebo ne.

Zachrání se Příbram ve FORTUNA:LIZE?
Budou to mít hodně těžké. Ale hodně napoví dnešní zápas… 

V Česku jste už od roku 2016. Jak se vám tady žije?
V pohodě, dobře. Za pět let jsem si už zvykl.

Jaké byly vaše fotbalové začátky?
Asi v šesti letech jsem začal ve Francii a až do devatenácti jsem působil v jednom klubu – AS Béziers. A potom už jsem přišel do Slovácka, následně jsem působil na hostování ve Vítkovicích a odtud přišel přestup do Karviné.

Pocházíte z početné rodiny? Kolik máte sourozenců?
Sedm – tři bratry a čtyři sestry. Všichni bydlí ve Francii, dostanu se za nimi dvakrát za rok.

Jak trávíte v Karviné volný čas?
Často odpočívám, zahraju si PlayStation nebo koukám na filmy. Ale taky trávím čas se spoluhráči i mimo stadion, protože bydlíme blízko sebe. 

S kým si nejvíc rozumíte?
Bavím se s každým, je velká výhoda umět víc cizích jazyků (úsměv). Tím, že se domluvím třeba i španělsky, tak si dokážu popovídat i s Brazilci.

Fanoušky jistě bude zajímat, jakému týmu fandíte a které hráče máte rád a sledujete je. Prozradíte?
Nejsem žádným velkým a zarytým fanouškem, ale fandím londýnské Chelsea – jako mladý jsem si ji oblíbil. Líbí se mi naši francouzští hráči jako N´Golo Kanté či Paul Pogba.

PSG nefandíte?
Ne. Jsem z jihu Francie, takže spíš Olympique Marseille.

Fotbalisté mají rádi tetování. Jak jste na tom vy?
Žádné nemám a nikdy žádné mít nebudu (smích). Vidět tetování na někom je možná fajn, ale sám od sebe bych se tetovat nenechal. 

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo