Generální partner
Světlý režim
22. červenec 2016

Radek Voltr a Martin Toml zůstávají na hostování

Kádr Karviné se rozrostl o další jména. Voltra s Tomlem ještě doplnil Petr Galuška. Naopak do Baníku putuje na hostování útočník Lubomír Urgela.

Všichni tři noví fotbalisté absolvovali ve čtvrtek týmové focení, což naznačilo, že v kádru nováčka nejvyšší soutěže zůstanou. „Tyto příchody jsme zdárně vyřešili. V případě Voltra s Tomlem jde o hostování, Galuška už je náš,“ přiblížil sportovní manažer Karviné Lubomír Vlk.

Rodák z Hradce Králové (Radek Voltr) je hráčem Slavie Praha, ale fanoušci jej znají především z angažmá ve Viktorii Žižkov. V lednu letošního roku byl Slavií poslán na hostování do Jihlavy, ale teď už je Voltr ještě o necelých tři sta kilometrů dál východněji ve Slezsku. K týmu se připojil před herním soustředěním a v Karviné bude minimálně celý podzim.

Martin Toml přichází na roční hostování z Mladé Boleslavi, jde o šikovného mladého stopera se zkušenostmi z mládežnických reprezentačních týmů. Ligový debut si odbyl letos v březnu v dresu týmu z města automobilů v Teplicích. V Karviné je od začátku letní přípravy. 

A zatím posledním oficiálně potvrzeným transferem je příchod čerstvě dvacetiletého odchovance Slovácka Petra Galušky. Ten se bude postupně zabydlovat a určitě jeho služeb využije i juniorský tým, ostatně už minulou sobotu v Šenově odehrál na pravém kraji zálohy celý zápas. V kádru prvoligového nováčka už nefiguruje jeho předloňský nejlepší střelec Lubomír Urgela, který bude hostovat v ostravském Baníku, kde už v pátek absolvoval první trénink.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo