Generální partner
Světlý režim
24. červenec 2016

Radek Voltr: O Karviné mi referoval „Zelí“

Čerstvá posila z pražské Slavie se v generálce radovala ze dvou gólů, což je příslib do prvoligových bojů, které se rozběhnou už příští týden.

Radku, generálku jste s přehledem zvládli. Spokojenost?
Herně i výsledkově to bylo dobré. Sice pár chybiček tam bylo, ale myslím si, že se můžeme v klidu koncentrovat na náš zápas v Jablonci. Výsledek vypadá slušně, ale příští sobotu na severu Čech to budeme úplně něco jiného. Všichni to víme, většina kluků si ligou prošla.

Vstřelil jste dva góly, ten druhý navíc s naprostou suverenitou.
Takhle přesně jsem to chtěl udělat. Co se týče mojí první branky, tak to vyplynulo ze hry. Podstoupil jsem dva souboje a v závěrečné fázi to bylo o tom, abych netrefil gólmana.

V první půli jste operoval na pravé straně zálohy, po změně stran vás trenér přesunul do útoku. Na obou pozicích jste dokázal skórovat. Kde se ale cítíte lépe?
Je mi to jedno, můžu hrát směrem dopředu úplně všude. Pouze na hrotu nemusím tolik bránit, což je jediný rozdíl (úsměv).

S ligou máte zkušenosti. Co Karvinou čeká?
Určitě tam je větší tlak na výsledek, hru i individuální výkony. Ale jsem přesvědčený, že to zvládneme a budeme hrát důstojnou roli.

S kým jste konzultoval příchod do Karviné?
S Jardou Zeleným jsme velcí kamarádi už od dorostu. Oba jsme z Hradce Králové, takže právě on mi referoval. Něco přidal i Honza Šisler, kterého znám z Hradce a vlastně i z Čáslavi. Druhou věcí, která hrála v mém rozhodování velkou roli, byl nový stadion, na kterém bych si chtěl zahrát. Viděl jsem nějaké fotky na internetu a v novinách a v minulých dnech jsem se na něj byl i podívat. Je to moc hezký stadion, snad lidi budou chodit.

Jste hráčem pražské Slavie, ale během posledního půlroku vás fanoušci mohli vidět v dresu jihlavské Vysočiny. Jak zpětně hodnotíte toto angažmá?
Z týmového hlediska to dopadlo dobře, liga se zachránila. Ale z toho osobního to nemůžu hodnotit jinak, než jednoznačně negativně. Nebyla to vůbec vydařená štace. Ale to už je pryč a plně se soustředím na výkony tady v Karviné na krásném novém stadionu.    

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo