Generální partner
Světlý režim
24. červenec 2016

Radek Voltr: O Karviné mi referoval „Zelí“

Čerstvá posila z pražské Slavie se v generálce radovala ze dvou gólů, což je příslib do prvoligových bojů, které se rozběhnou už příští týden.

Radku, generálku jste s přehledem zvládli. Spokojenost?
Herně i výsledkově to bylo dobré. Sice pár chybiček tam bylo, ale myslím si, že se můžeme v klidu koncentrovat na náš zápas v Jablonci. Výsledek vypadá slušně, ale příští sobotu na severu Čech to budeme úplně něco jiného. Všichni to víme, většina kluků si ligou prošla.

Vstřelil jste dva góly, ten druhý navíc s naprostou suverenitou.
Takhle přesně jsem to chtěl udělat. Co se týče mojí první branky, tak to vyplynulo ze hry. Podstoupil jsem dva souboje a v závěrečné fázi to bylo o tom, abych netrefil gólmana.

V první půli jste operoval na pravé straně zálohy, po změně stran vás trenér přesunul do útoku. Na obou pozicích jste dokázal skórovat. Kde se ale cítíte lépe?
Je mi to jedno, můžu hrát směrem dopředu úplně všude. Pouze na hrotu nemusím tolik bránit, což je jediný rozdíl (úsměv).

S ligou máte zkušenosti. Co Karvinou čeká?
Určitě tam je větší tlak na výsledek, hru i individuální výkony. Ale jsem přesvědčený, že to zvládneme a budeme hrát důstojnou roli.

S kým jste konzultoval příchod do Karviné?
S Jardou Zeleným jsme velcí kamarádi už od dorostu. Oba jsme z Hradce Králové, takže právě on mi referoval. Něco přidal i Honza Šisler, kterého znám z Hradce a vlastně i z Čáslavi. Druhou věcí, která hrála v mém rozhodování velkou roli, byl nový stadion, na kterém bych si chtěl zahrát. Viděl jsem nějaké fotky na internetu a v novinách a v minulých dnech jsem se na něj byl i podívat. Je to moc hezký stadion, snad lidi budou chodit.

Jste hráčem pražské Slavie, ale během posledního půlroku vás fanoušci mohli vidět v dresu jihlavské Vysočiny. Jak zpětně hodnotíte toto angažmá?
Z týmového hlediska to dopadlo dobře, liga se zachránila. Ale z toho osobního to nemůžu hodnotit jinak, než jednoznačně negativně. Nebyla to vůbec vydařená štace. Ale to už je pryč a plně se soustředím na výkony tady v Karviné na krásném novém stadionu.    

Rozhovory Rozhovory
st 18.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Ciupa

Úplně veselé povídání to nebylo. Gólman Jiří Ciupa musí jako odchovanec klubu skousnout fakt, že z prvoligové Karviné bude druholigová. V rozhovoru před posledním domácím utkáním se vesměs vzpomínalo…

st 4.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Eldar Šehić

Levý obránce Eldar Šehić pochází z Bosny a v Karviné působí necelý rok. Za tu dobu si vydobyl místo v základní sestavě a naučil se česky. V rozhovoru vypráví o fotbalových začátcích, fotbale v Bosně nebo i tom, že byl záložník. Dokonce si zahrál mládežnickou Ligu mistrů a dal gól slavnému Atlétiku Madrid…

út 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Zorvan

Hráč s číslem 7 na karvinském dresu dělá fanouškům radost. Zimní posila Filip Zorvan v každém zápase svými výkony dokazuje, jak je pro tým důležitý. V rozhovoru hovoří o svém bratranci, ale také o reprezentačních spoluhráčích či oblíbeném týmu…

st 6.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam Jánoš

Se záložníkem Adamem Jánošem, který je v Karviné na hostování z ostravského Baníku, jsme v rozhovoru probrali výhru ve slezském derby, jeho prvoligové štace, top spoluhráče a další zajímavosti…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo