Generální partner
Světlý režim
14. srpen 2020

Rafael Tavares v Karviné na hostování s opcí

Ofenzivní univerzál Rafael Tavares Dos Santos bude nově oblékat karvinský dres. Brazilský fotbalista je v Karviné od prvního dne přípravy, ale až nyní byl jeho transfer administrativně dotažen.

Talentovaný dvacetiletý Brazilec působil předchozí dvě sezóny v Trnavě, kde se naučil obstojně slovensky a ukázal svůj nesmírný talent. V uplynulé sezóně slovenské Fortuna ligy zasáhl do dvaadvaceti utkání, vstřelil dva góly a na čtyři přihrál. „Po odchodech Ba Louy a Lingra jsme hledali typologicky podobného hráče. Rafaela jsem několikrát viděl naživo a je to vynikající mladý fotbalista. Chce to jen trochu času a trpělivosti. Umí dát gól, a jakmile bude stoprocentně připravený, tak se v české lize určitě prosadí,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Znamená to, že kádr Karviné čítá už tři Brazilce, rozdíl je v tom, že Rafael Tavares rozumí česky. „Považuji to za nesmírnou výhodu,“ dodal na adresu dvacetiletého ofenzivního univerzála Vlk.

Talentovaný mladý hráč bude v Karviné působit formou hostování s opcí. „Je pro mě skvělé, že tady mám své dva krajany, kteří mluví stejnou řečí. Navíc z Trnavy znám Marka Janečku a Matúše Čonku, proti Filipovi Twardzikovi jsem hrál. Cítím se tady opravdu dobře, kluci mě mezi sebe přijali a cítím od nich podporu,“ řekl na úvod nového angažmá Rafael Tavares.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo