Generální partner
Světlý režim
14. srpen 2020

Rafael Tavares v Karviné na hostování s opcí

Ofenzivní univerzál Rafael Tavares Dos Santos bude nově oblékat karvinský dres. Brazilský fotbalista je v Karviné od prvního dne přípravy, ale až nyní byl jeho transfer administrativně dotažen.

Talentovaný dvacetiletý Brazilec působil předchozí dvě sezóny v Trnavě, kde se naučil obstojně slovensky a ukázal svůj nesmírný talent. V uplynulé sezóně slovenské Fortuna ligy zasáhl do dvaadvaceti utkání, vstřelil dva góly a na čtyři přihrál. „Po odchodech Ba Louy a Lingra jsme hledali typologicky podobného hráče. Rafaela jsem několikrát viděl naživo a je to vynikající mladý fotbalista. Chce to jen trochu času a trpělivosti. Umí dát gól, a jakmile bude stoprocentně připravený, tak se v české lize určitě prosadí,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Znamená to, že kádr Karviné čítá už tři Brazilce, rozdíl je v tom, že Rafael Tavares rozumí česky. „Považuji to za nesmírnou výhodu,“ dodal na adresu dvacetiletého ofenzivního univerzála Vlk.

Talentovaný mladý hráč bude v Karviné působit formou hostování s opcí. „Je pro mě skvělé, že tady mám své dva krajany, kteří mluví stejnou řečí. Navíc z Trnavy znám Marka Janečku a Matúše Čonku, proti Filipovi Twardzikovi jsem hrál. Cítím se tady opravdu dobře, kluci mě mezi sebe přijali a cítím od nich podporu,“ řekl na úvod nového angažmá Rafael Tavares.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná