Generální partner
Světlý režim
4. září 2020

Reprezentační přestávku vyplní v sobotu přípravný zápas v Gliwicích

Fotbalisté MFK zůstanou v zápasovém zatížení i během reprezentační pauzy. V sobotu dopoledne se představí v Polsku u šampiona Ekstraklasy ze sezóny 2018/2019 Piastu Gliwice.

Tvrdé dvoufázové tréninky proloží svěřenci Juraje Jarábka sobotním duelem u týmu, který aktuálně bojuje o Evropskou ligu, jelikož v minulé sezóně, do které zasáhl koronavirus, skončil v Ekstraklase na třetím místě. „Na mezinárodní zápas proti velice kvalitnímu soupeři se všichni těšíme. Půjde o jakousi předpřípravu na Spartu. Během devadesáti minut si vyzkoušíme pár věcí a chceme vidět na hřišti hráče, kteří k nám přišli později a moc toho ještě nenahráli,“ informoval trenér Jarábek.

Jeho svěřenci trénují od úterý, v pátek stihli předzápasový trénink. „Po vítězství v Opavě jsme dali klukům dva dny volna a od úterý měli naordinované dvoufázové tréninky. Někteří dostanou volno v neděli a pondělí a od úterý se už začneme chystat na domácí zápas se Spartou. Ten je na programu až v neděli, čeká nás dlouhý týden a máme tak dostatek času se kvalitně přichystat,“ těší Juraje Jarábka.

Do Gliwic se určitě těší útočník Michal Papadopulos, který s Piastem v předminulé sezóně slavil mistrovský titul. V té minulé skončil Piast, jak už bylo zmíněno, na třetí pozici. Po dvou kolech nové sezóny je však polský celek předposlední s nulou na kontě bodů i vstřelených branek.

Náladu si svěřenci Waldemara Fornalika zlepšili v 1. předkole Evropské ligy, když vyhráli na půdě běloruského Dynama Minsk 2:0 a postoupili. V dalším kole je čeká rakouský Hartberg, kde v minulé sezóně působil Tomáš Ostrák – ten momentálně hájí dres MFK.  

Oba týmy se naposledy potkaly v lednu 2018, v přípravném duelu hraném na Kovoně se urodila remíza 1:1. Jediným pamětníkem zápasu je z kabiny MFK Vojtěch Smrž. Sobotní duel Piast Gliwice - MFK Karviná začíná na Městském stadionu v Gliwicích v sobotu 5. září v 11 hodin „za zavřenými dveřmi“ – tedy bez přítomnosti diváků i médií.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo