Generální partner
Světlý režim
18. duben 2019

Reprezentační trenéři zavítali do Karviné

Ve středu 10. dubna navštívili klub MFK Karviná trenéři mládežnických reprezentací ČR - Jiří Žilák, Jan Suchopárek a Luboš Kozel. Kromě setkání s vedením klubu nechyběli na tréninkových jednotkách mládežnických týmů.
Plánovaná návštěva reprezentačních koučů U20 (Jiří Žilák), U19 (Jan Suchopárek) a U18 (Luboš Kozel) měla jasný podtext. Přesvědčit se na vlastní oči, jak se v Karviné pracuje s mládeží, v jakých podmínkách atd. Samozřejmostí bylo setkání s nejvyššími představiteli klubu, nechyběl ani trenér A-týmu František Straka. 

O návštěvu se celý den staral šéftrenér mládeže MFK Karviná Petr Gibala. „Všichni tři trenéři u nás nebyli poprvé, proto věděli, jak to tady vypadá a probíhá. Vždycky je ale lepší, když vidí tréninkový proces naživo a bavíme se s nimi z očí do očí. Vyměnili jsme si různé názory, pohledy na tréninkový proces. Probrali jsme plno věcí, byl to užitečný den,“ podotkl Gibala. 

Jiří Žilák, Jan Suchopárek i Luboš Kozel se přesvědčili, že se v Karviné pracuje na té nejvyšší úrovni, a že tréninkové podmínky (hřiště, zázemí, pomůcky) má Karviná jedny z nejlepších v republice. „Viděli tréninky ligových dorosteneckých týmů U19 a U17, žákovských týmů U15 a U14 a nechybělo ani setkání s trenéry jednotlivých mládežnických týmů,“ podotkl Petr Gibala. 

Reprezentační trenéři si rovněž udělali obrázek o svých potenciálních svěřencích. „Jsme menší klub, proto každý hráč, který se dostane do reprezentace, je pro celý klub úspěch. Aktuálně máme v reprezentaci Future U16 Olivera Jurčáka, minulý týden se z reprezentační akce Future U17 vrátil Patrik Goj,“ dodal Gibala s tím, že ze svazu dorazila zpětná vazba k návštěvnímu dni. „Šlo o pochvalu za perfektní zajištění celého dne. Těší nás, že byli reprezentační trenéři spokojení,“ zakončil šéftrenér MFK Karviná.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná