Generální partner
Světlý režim
28. srpen 2016

Rozjetý Zlín je další prvoligovou zkouškou

Netradičně až v pondělí bude dohráno 5. kolo ePojisteni.cz ligy. Poslední utkání před reprezentační přestávkou obstará na Letné od 18 hodin domácí Zlín proti svěřencům Jozefa Webera.

Konání 46. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2016 bylo důvodem přesunutí utkání na pondělní podvečerní termín. Oba týmy mají formu a rády by ji potvrdily i v tomto zápase. „Trochu jsme museli upravit program. V úterý a ve středu jsme měli dva tréninky zaměřené spíš na kondici, od soboty jsme už najeli na předzápasový, i když trochu opožděný cyklus,“ usmál se hlavní kouč Karviné Jozef Weber.

Podle něj si Zlín svými výkony získává stále větší respekt – ze čtyř zápasů má deset bodů, porazil třeba Liberec a vyhrál i v Plzni. „Pozor na to! Jestli někdo v minulé sezóně tvrdil, že jejich podzimní jízda byla pouhou náhodou, tak si teď může být jistý, že tomu rozhodně tak nebylo. Jedná se o pracovitý tým se zažitým způsobem hry a na nás je, abychom co nejvíce eliminovali jejich přednosti,“ řekl Weber na adresu pondělního soka.

Trenér Zlína Bohumil Páník se před zápasem vzdal role favorita a na zlínském webu prohlásil, že zápas bude „válkou“. „Očekávám oboustranně opatrnější hru z obrany a čekání na brejky. Vstup do sezóny máme dobrý, ale je to o týmovém přístupu. Jsme stále při zemi,“ řekl. V týdnu kádr Fastavu posílil bosenský útočník Haris Harba z Jihlavy. Jméno si udělal za kouče Komňackého, kdy se stal obávaným střelcem. Trend však neudržel a v létě 2015 se stěhoval do Trnavy, v zimě byl zpátky. Na svoje vynikající výkony ze sezóny 2013/2014 už však nenavázal. „Je to zajímavý hráč, reflektovali jsme jeho přestup a počítáme s tím, že se na hřišti objeví,“ konstatoval trenér Weber.

Velkým tématem je kapitán Zlína Tomáš Poznar. Na začátku týdne prosákly na veřejnost informace, že přestupuje do Plzně. Jenže prozatím se tak nestalo. V sobotu se pak do jednání o přestupu vložil ještě i Liberec. „My počítáme s tím, že Poznar proti nám nastoupí. A kdyby ne, tak se asi příliš jejich způsob hry stejně nezmění,“ myslí si Jozef Weber.

Oba týmy se naposledy utkaly ještě ve FNL, stalo se tak 4. dubna 2015 a ševci vyhráli 1:0. Karvinští ve Zlíně naposledy vyhráli 31. března 2012. V historii vzájemných duelů (od roku 2003, kdy vznikl MFK Karviná) se ještě neurodila remíza! „Samozřejmě tam nejedeme prohrát, ale bude to obtížný zápas,“ uvědomuje si šéf karvinské lavičky. A možná dojde i na slavnostní vložku - pokud v domácím dresu vyběhne na trávník David Hubáček, bude to pro něj 300. ligový start, čímž vstoupí do Klubu legend.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo