Generální partner
Světlý režim
13. květen 2022

Rozlučka s ligou v hlavním městě, Bohemians-Karviná (so,18)

Přesně po sedmi dnech se fotbalisté MFK představí znovu v pražském Ďolíčku - po Pardubicích už je tam ale tentokrát čeká skutečně domácí tým, Bohemians Praha 1905. Půjde o ligové loučení karvinského týmu s nejvyšší soutěží.

Nepovedená sezóna z pohledu MFK je u konce – zbývá poslední zápas. Slezskému klubu šestá sezóna mezi elitou nevyšla, skončí poslední a v příští sezóně bude hrát jen FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU. To však neznamená, že by svěřenci trenérů Bohumila Páníka a Jana Somberga poslední zápas vypustili. „Avizovali jsme, že nikomu nedáme nic zadarmo a to jsme jasně ukázali proti Teplicím. Nikomu nic nepustíme, nechceme sezónu dohrát jen z povinnosti,“ prohlásil s vážnou tváří asistent Jan Somberg.

Karvinští v nadstavbě ve čtyř zápasech získali jen dva body za dvě domácí remízy. Dva venkovní zápasy prohráli. Trenéři mohou do posledního zápasu počítat i s dvěma hráči základní jedenáctky – Rajmundu Mikušovi vypršel třízápasový distanc, Lukáš Bartošák si jednozápasovou stopku odseděl na tribuně v úterním utkání s Teplicemi. „Návrat Mikuše nám dává určitou variabilitu do sestavy, protože v posledních zápasech jsme neměli hráče na pravou stranu,“ podotkl správně Somberg.

To soupeř tvrdě bojuje o vyhnutí se zrádné baráži. Jednou nohou už v ní byl v úterý, ale Petr Hronek ve čtvrté minutě nastavení zajistil Bohemce bod z Jablonce a ještě tři týmy (Bohemka, Jablonec a Pardubice) tak hrají „o všechno.“ „Očekávám, že domácí do toho půjdou na 150 %. Celý druhý poločas Bohemka domácí Jablonec přehrávala. Na hřišti určitě nechají všechno,“ dodal Jan Somberg.

Bohemka s Karvinou už tři zápasy neprohrála, v Ďolíčku naposledy karvinský tým loupil 1. března 2020 (0:0). Celková vzájemná prvoligová bilance? 6-4-3 pro pražský výběr. Nejlepším střelce MFK je Michal Papadopulos s šesti trefami, na druhé straně to je sedmigólová dvojka Puškáč s Hronkem. Poslední vzájemný zápas je starý jen pět týdnů – v Karviné se body dělily za remízu 1:1.

Utkání FINÁLE FORTUNA:LIGY skupiny o záchranu Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná začíná v Ďolíčku v sobotu 14. května v 18 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo