Mlade talenty

SLAVNOSTNÍ GALAVEČER: Tři ocenění pro MFK

27.02.2019 | redakce
 

SLAVNOSTNÍ GALAVEČER: Tři ocenění pro MFK V pondělí 25. února se v MěDK uskutečnil tradiční slavnostní galavečer - Nejúspěšnější sportovec města Karviná za rok 2018. Tři ocenění putovala do Městského fotbalového klubu Karviná, konkrétně k Marceli Frajtovi, Janu Holzerovi a Matúši Maderovi.

 

Příjemné setkání úspěšných sportovců různých odvětví bylo okořeněno doprovodným programem – artistkou Klárou Kaiserovou, třemi hudebními vystoupeními zpěvačky Sabiny Křovákové a ukázkou umění členů Školy taekwon-Do ITF Karviná.

Do Síně slávy byli uvedeni házenkář Arnošt Klimčík (in memoriam) a bývalý hokejista Miroslav Fryčer, který to dotáhl z Karviné až do NHL.

Trenér roku (bez určení pořadí)

Marcel Frajt
ZDŮVODNĚNÍ: Zkušený trenér, který v MFK Karviná působí třetí sezónu. V dosavadní trenérské dráze si prošel všemi dorosteneckými kategoriemi mládeže ve třech ligových klubech, a stojí tak za úspěšnou výchovou mladých (nejen) karvinských hráčů.

Současný trenér ligového mladšího dorostu U17 se slavnostního galavečera nemohl kvůli nemoci zúčastnit. „Velmi mě to mrzí, ale to se nedá dopředu ovlivnit. Každopádně jsem byl z nominace mile překvapený a v první chvíli jsem si myslel, že po pouhých dvou a půl letech v klubu je to nějaká legrace od mých kolegů. A ona nebyla! Ocenění si vážím, protože to je vizitka celého realizačního týmu i hráčů, s kterými jsem v minulé sezóně spolupracoval. Nakonec jsme v republikové konkurenci obsadili hezké sedmé místo,“ uvedl Marcel Frajt. 

Mládež (kolektivní sporty)

Matúš Mader
ZDŮVODNĚNÍ: Hráč týmu U19 hrající celostátní ligu. Svými výkony, pracovitostí a nasazením patří k pilířům týmu a vybojoval si také místo v základní sestavě slovenské reprezentace do 18 a 19 let, s kterou prošel celou kvalifikaci na ME v Albánii.

Slovenský mládežnický reprezentant byl z průběhu galavečera nadšený a přiznal, že ho dokonce i obohatil. „Dozvědět se, že se z Karviné dostal pan Fryčer až do NHL, tak to je něco. Navíc bych chtěl všem poděkovat za to, že jsem mohl přijít na pódium a získat toto ocenění. V neposlední řadě také bylo fajn se potkat s jinými úspěšnými sportovci toho města,“ přiznal Matúš Mader.  

Jan Holzer
ZDŮVODNĚNÍ: Univerzál Jan Holzer na reprezentační úrovni opět patřil ke stabilním členům národního týmu do 17 let i v závěrečné fázi kvalifikace na ME v Anglii, kam se nakonec reprezentace neprobojovala. Zároveň si ve svých šestnácti letech připsal premiérový start za „A“ tým mužstva mužů, kde odehrál necelých 10 minut v pohárové soutěži MOL Cupu.

Mladá naděje MFK Karviná zažila vyhlášení už podruhé. „Celý večer jsem si opět užil, ocenění mě moc těší, a navíc je čest být mezi tolika úspěšnými sportovci. Zároveň je to pro mě velká motivace do další práce. Rád bych se prosadil do A-týmu, ale k tomu potřebuji být zdravý a podávat neustále dobré výkony v týmu U19,“ řekl Jan Holzer. 

Český mládežnický reprezentant navíc obdržel cenu Univerzity Karlovy, která se uděluje napříč celou Českou republikou za nejvyšší umístění teenagera.

Fotogalerie

       
 

• Víkendové výsledky mládeže MFK
včera - Zlín-U19 2:0, Zlín-U17 0:1.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Patnáctka porazila Baník!
před 2 dny - Svěřenci Zdeňka Jelínka dokázali ve vloženém kole získat tří nesmírně důležité body na půdě ostravského Baníku - ve čtvrtek tam zvítězili 2:0! Šlo o vůbec první porážku ostravského klubu v celé sezóně. Čtrnáctka naopak Baníku podlehla 3:5!

• Sestřih vítězství nad Duklou
15.5. - Karvinští po výhře 3:0 poslali v úterý večer pražskou Duklu definitivně do druhé ligy. V sestřihu najdete nejzajímavější momenty duelu a samozřejmě všechny tři góly. Více ZDE.

• Nové kšiltovky ve fanshopu
13.5. - V den utkání s Duklou budou v prodeji nové kšiltovky s klubovým logem v ceně 250 Kč. Fanshop otvírá v 16:15 hodin!

• Vylosování do pol. soutěže
13.5. - a) sektor D3-řada 8- sedadlo 27, b) sektor D5-řada 3-sedadlo 23, c) sektor C2-řada 4-sedadlo 30, d) sektor D6-řada 4-sedadlo 1. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Dukle Praha budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih utkání v Příbrami
12.5. - Jediný gól rozhodl duel v Příbrami - bohužel padl do sítě Martina Berkovce. Sestřih nejzajímavějších momentů sobotního utkání najdete ZDE.

• Sobotní výsledky mládeže
11.5. - U19-Příbram 2:2 (2:4np), Prostějov-U18 4:0, U17-Příbram 1:1 (3:1np), Prostějov-U16 1:3, U15-FM 2:2, U14-FM 0:8, U13-Přerov 12:1, U12-Přerov 13:4, Kravaře-st.žáci B 2:2, ml.žáci B-Kravaře 6:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem