Generální partner
Světlý režim
20. červen 2019

Sázka na budoucnost ze Sokolova - Daniel Stropek

Karvinský kádr se rozrostl o nové jméno. Dlouhodobou smlouvu se slezským klubem podepsal jednadvacetiletý talentovaný stoper Daniel Stropek.

Klubové vedení myslí na budoucnost. Stropka si vyhlédlo z druhého konce republiky a člen širšího kádru reprezentační jednadvacítky se okamžitě po podpisu dlouhodobého kontraktu připojil k týmu na soustředění v Polsku.

Odchovanec Sokolova (narozen 3.3.1998) strávil uplynulou v mateřském klubu, kde kopal FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU. Předtím působil pět let ve Slavii, v Praze prošel žákovskými a dorosteneckými kategoriemi. Hrál také za juniorskou „sešívaných“.

Sportovní ředitel Lubomír Vlk vnímá angažování Daniela Stropka jako investici do budoucna. „Všichni víme, že máme problémy se stopery. Věříme, že Daniel bude pro tým přínosem a probojuje se do základní sestavy. Je to mladý kluk s dobrou rozehrávkou, prošel pražskou Slavií a v minulé sezóně sbíral cenné zkušenosti v druholigovém Sokolově,“ představil v rychlosti nového člena karvinské kabiny sportovní ředitel Lubomír Vlk. 


Odchovanec západočeského Sokolova odehrál ve svém mateřském klubu celkem osmnáct utkání a vstřelil dva góly. Na karvinskou výzvu se těší. „Už jako malý kluk jsem snil o tom, že si jednou zahraji nejvyšší soutěž. Udělám vše pro to, aby se mi to v Karviné podařilo. Už při prvním kontaktu s karvinským vedením jsem věděl, že to je pro mě obrovská šance se fotbalově posunout výš,“ řekl Stropek.

První pocity z nového týmu? Jen pozitivní. „V týmu je zdravá konkurence a věřím, že budeme i dobrá parta. Realizační tým na mě také udělal skvělý dojem. Věřím, že společně sezónu zvládneme ke spokojenosti všech,“ dodal Daniel Stropek.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná