Mlade talenty

Šéftrenér mládeže o zimní přípravě a cílech pro jaro

08.03.2019 | redakce
 

Šéftrenér mládeže o zimní přípravě a cílech pro jaro Na startu jara šéftrenér mládeže MFK Karviná Petr Gibala sesumíroval práci v zimní přípravě. Řeč se stočila také k reprezentaci a cílech pro druhou půlku sezóny.

 

Rozběhla se dorostenecká liga, ostatní týmy čeká ostrý start příští týden. Jak jste spokojený s přípravou?
Příprava všech týmů se nevymykala těm předchozím. Kluci se převážně připravovali v domácích nadstandardních podmínkách a nechyběla ani soustředění – u devatenáctky dokonce dvě. Právě „A“ dorost odehrál v přípravě zápasy proti velmi kvalitním protivníkům – Žilina, Ružomberok, Wisla Plock nebo Legia Varšava. Sedmnáctka byla v Nitře, kde se utkala s Trnavou, Zlatými Moravci a Nitrou. Ostatní týmy hrály klasické přípravné zápasy doma nebo venku.

Týmy U19 a U17 mají za sebou zápasy proti pražským „S“. Ani v jednom sice nebodovaly, ale příslib v předvedené hře do dalších zápasů byl patrný, ne?
Stoprocentně ano! V zápasech proti Spartě ukázaly obě kategorie, že se můžou měřit s kýmkoliv. Devatenáctka smolně prohrála, přestože ve druhé půli jsme byli jasně lepší. Sedmnáctka sedmdesát minut držela krok, pak bohužel třikrát inkasovala. Na Slavii dokonce kluci dvakrát vedli – 2:1 a 3:2. Potenciál a především konkurence tam je. Což je strašně důležité pro jejich fotbalový růst.

Hodně náročné jaro čeká osmnáctku, která se bude zachraňovat v MSDL. Jak to bude těžké?
Trápí nás to a uděláme maximum pro úspěch. Kluků tam není moc, musíme je různě točit, nehraje pokaždé stejná sestava, proto tam nemůžou být automatismy. Je důležité, aby si všichni uvědomili, že když jdou hrát za osmnáctku, tak také musí odvést maximum. Potřebujeme, aby byli v zápasovém zatížení. Oni to musí brát stejně. Navíc v devatenáctce se smí střídat pouze třikrát, takže pokud jsou všichni zdraví, logicky všichni nemůžou hrát. Proto jdou za osmnáctku. 

Nejinak je na tom žákovská patnáctka.
Jde o vlajkovou loď žákovské kategorie. Udělali jsme také všechno pro to, aby jaro bylo mnohem lepší. Uvidíme, jestli nově příchozí hráči budou k dispozici už pro první jarní kolo. Kádr potřeboval doplnit, snad se to povedlo. Pokud se budeme dostávat do šancí a střílet góly, tak kvalita se projeví. Na podzim víc kategorií limitovalo neproměňovaní stoprocentních gólovek.

Jaké jste si tedy nastavili cíle pro jaro?
Určitě zachovat ve všech soutěžích prvoligovou příslušnost, to se týká především dorostenců U18 a žáků U15. U devatenáctky bych byl moc rád, kdyby se podařilo skončit v první desítce. U mladších dorostenců U17 a U16 je fajn, že můžou hrát v pohodě a bez nervů. Je tam předpoklad pro neustálé zlepšování se. 

Během podzimu ubylo reprezentačních pozvánek do jednotlivých kategorií. Zlepší se to na jaře? Vidíte v někom potenciál a zároveň se mu povedla zimní příprava?
Základním stavebním kamenem slovenské reprezentace do 19 let byl Matúš Mader. Bohužel nepostoupili na finálový turnaj a teď bylo hluché období. Je otázkou, jak na Slovensku budou sestavovat dvacítku. Jestli dají šanci i hráčům dorostu nebo hráčům z ciziny a těm, kteří už hrají mužské soutěže. Ale to se teprve uvidí. Druhý reprezentant Jan Holzer je delší dobu zraněný. Teď se musí dát hlavně dohromady. Co se týká dalších hráčů, tak jsem se v Praze bavil s reprezentačním koučem Radkem Bejblem. Nastínili jsme si situaci, někteří kluci se mu líbili. Bude to jen o nich, musí na sobě neustále pracovat. 

• U15+U14: Porážky se Sigmou
před 2 dny - Starší žáci ve středečních předehrávkách 22. kola podlehli na Kovoně olomoucké Sigmě - patnáctka 0:4, čtrnáctka 1:6.

• Víkendové úspěchy přípravek
před 3 dny - Starší přípravka U11 skončila druhá na finálovém turnaji Zimní ligy OFS. Starší přípravka U10 posbírala během víkendu dvě stříbra na turnajích v Brušperku a Bohumíně a tým U9 se také na halovém turnaji radoval ze stříbra.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
17.3. - U19-Hradec Králové 0:1, U18-Baník Ostrava 0:5, U17-Hradec Králové 1:2, U16-Baník Ostrava 2:0, FM-U15 1:2, FM-U14 5:2.

• Sestřih zápasu na Dukle
17.3. - Páteční duel na pražské Julisce dopadl s velkým štěstím lépe pro domácí. V sestřihu iSportu, který najdete ZDE, si připomeňte sporné momenty a všechny tři góly.

• U19+U17: Porážky od Votroků
16.3. - Ligoví dorostenci ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Oba týmy podlehly v domácím prostředí Hradci Králové - devatenáctka 0:1, sedmnáctka 1:2.

• Jarní program MSDL a žák. ligy
14.3. - O tomto víkendu startuje jarní část proti dorostence U18, U16 a starší žáky U15 a U14. Jejich jarní rozlosování najdete po rozkliknutí dané kategorie.

• Čtyři góly Ramireze za Senici
12.3. - Eric Ramirez hostuje v Senici a v úterý večer čtyřmi góly zničil ve čtvrtfinále Slovnaft Cupu Nitru, jejíž branku hájil exkarvinský gólman Branislav Pindroch. Senica zvítězila jasně 5:1!

• Víkendové výsledky mládeže
11.3. - České Budějovice-U19 3:2, České Budějovice-U17 2:1, U16-Čadca (muži) 3:4, U15-Martin 5:0, U14-Martin 3:3, FM-U13 3:2, FM-U12 14:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem