Mlade talenty

Šéftrenér mládeže o zimní přípravě a cílech pro jaro

08.03.2019 | redakce
 

Šéftrenér mládeže o zimní přípravě a cílech pro jaro Na startu jara šéftrenér mládeže MFK Karviná Petr Gibala sesumíroval práci v zimní přípravě. Řeč se stočila také k reprezentaci a cílech pro druhou půlku sezóny.

 

Rozběhla se dorostenecká liga, ostatní týmy čeká ostrý start příští týden. Jak jste spokojený s přípravou?
Příprava všech týmů se nevymykala těm předchozím. Kluci se převážně připravovali v domácích nadstandardních podmínkách a nechyběla ani soustředění – u devatenáctky dokonce dvě. Právě „A“ dorost odehrál v přípravě zápasy proti velmi kvalitním protivníkům – Žilina, Ružomberok, Wisla Plock nebo Legia Varšava. Sedmnáctka byla v Nitře, kde se utkala s Trnavou, Zlatými Moravci a Nitrou. Ostatní týmy hrály klasické přípravné zápasy doma nebo venku.

Týmy U19 a U17 mají za sebou zápasy proti pražským „S“. Ani v jednom sice nebodovaly, ale příslib v předvedené hře do dalších zápasů byl patrný, ne?
Stoprocentně ano! V zápasech proti Spartě ukázaly obě kategorie, že se můžou měřit s kýmkoliv. Devatenáctka smolně prohrála, přestože ve druhé půli jsme byli jasně lepší. Sedmnáctka sedmdesát minut držela krok, pak bohužel třikrát inkasovala. Na Slavii dokonce kluci dvakrát vedli – 2:1 a 3:2. Potenciál a především konkurence tam je. Což je strašně důležité pro jejich fotbalový růst.

Hodně náročné jaro čeká osmnáctku, která se bude zachraňovat v MSDL. Jak to bude těžké?
Trápí nás to a uděláme maximum pro úspěch. Kluků tam není moc, musíme je různě točit, nehraje pokaždé stejná sestava, proto tam nemůžou být automatismy. Je důležité, aby si všichni uvědomili, že když jdou hrát za osmnáctku, tak také musí odvést maximum. Potřebujeme, aby byli v zápasovém zatížení. Oni to musí brát stejně. Navíc v devatenáctce se smí střídat pouze třikrát, takže pokud jsou všichni zdraví, logicky všichni nemůžou hrát. Proto jdou za osmnáctku. 

Nejinak je na tom žákovská patnáctka.
Jde o vlajkovou loď žákovské kategorie. Udělali jsme také všechno pro to, aby jaro bylo mnohem lepší. Uvidíme, jestli nově příchozí hráči budou k dispozici už pro první jarní kolo. Kádr potřeboval doplnit, snad se to povedlo. Pokud se budeme dostávat do šancí a střílet góly, tak kvalita se projeví. Na podzim víc kategorií limitovalo neproměňovaní stoprocentních gólovek.

Jaké jste si tedy nastavili cíle pro jaro?
Určitě zachovat ve všech soutěžích prvoligovou příslušnost, to se týká především dorostenců U18 a žáků U15. U devatenáctky bych byl moc rád, kdyby se podařilo skončit v první desítce. U mladších dorostenců U17 a U16 je fajn, že můžou hrát v pohodě a bez nervů. Je tam předpoklad pro neustálé zlepšování se. 

Během podzimu ubylo reprezentačních pozvánek do jednotlivých kategorií. Zlepší se to na jaře? Vidíte v někom potenciál a zároveň se mu povedla zimní příprava?
Základním stavebním kamenem slovenské reprezentace do 19 let byl Matúš Mader. Bohužel nepostoupili na finálový turnaj a teď bylo hluché období. Je otázkou, jak na Slovensku budou sestavovat dvacítku. Jestli dají šanci i hráčům dorostu nebo hráčům z ciziny a těm, kteří už hrají mužské soutěže. Ale to se teprve uvidí. Druhý reprezentant Jan Holzer je delší dobu zraněný. Teď se musí dát hlavně dohromady. Co se týká dalších hráčů, tak jsem se v Praze bavil s reprezentačním koučem Radkem Bejblem. Nastínili jsme si situaci, někteří kluci se mu líbili. Bude to jen o nich, musí na sobě neustále pracovat. 

• Víkendové výsledky mládeže MFK
včera - Zlín-U19 2:0, Zlín-U17 0:1.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Patnáctka porazila Baník!
před 2 dny - Svěřenci Zdeňka Jelínka dokázali ve vloženém kole získat tří nesmírně důležité body na půdě ostravského Baníku - ve čtvrtek tam zvítězili 2:0! Šlo o vůbec první porážku ostravského klubu v celé sezóně. Čtrnáctka naopak Baníku podlehla 3:5!

• Sestřih vítězství nad Duklou
15.5. - Karvinští po výhře 3:0 poslali v úterý večer pražskou Duklu definitivně do druhé ligy. V sestřihu najdete nejzajímavější momenty duelu a samozřejmě všechny tři góly. Více ZDE.

• Nové kšiltovky ve fanshopu
13.5. - V den utkání s Duklou budou v prodeji nové kšiltovky s klubovým logem v ceně 250 Kč. Fanshop otvírá v 16:15 hodin!

• Vylosování do pol. soutěže
13.5. - a) sektor D3-řada 8- sedadlo 27, b) sektor D5-řada 3-sedadlo 23, c) sektor C2-řada 4-sedadlo 30, d) sektor D6-řada 4-sedadlo 1. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Dukle Praha budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih utkání v Příbrami
12.5. - Jediný gól rozhodl duel v Příbrami - bohužel padl do sítě Martina Berkovce. Sestřih nejzajímavějších momentů sobotního utkání najdete ZDE.

• Sobotní výsledky mládeže
11.5. - U19-Příbram 2:2 (2:4np), Prostějov-U18 4:0, U17-Příbram 1:1 (3:1np), Prostějov-U16 1:3, U15-FM 2:2, U14-FM 0:8, U13-Přerov 12:1, U12-Přerov 13:4, Kravaře-st.žáci B 2:2, ml.žáci B-Kravaře 6:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem