Generální partner
Světlý režim
4. únor 2020

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Martine, vaše přestupová sága je zdárně u konce. Jste rád, že je konečně jasno?
Bylo to opravdu dlouhé. Řešilo se hostování v Karviné, Opavě, ale dokonce i v jiném klubu. Existovala také možnost setrvání v Ostravě. Preferoval jsem Karvinou, ale táhlo se to. Chtěl jsem mít jasno už na začátku přípravy, ale několikrát se to zaseklo.

Co vás nejvíc přesvědčilo k tomu, abyste si řekl, že do Karviné chcete?
Karviná o mě měla dlouhodobý zájem. Dokonce ještě v době, kdy jsem působil v Olomouci. S panem Vlkem jsme byli v kontaktu opravdu dlouho. Teď tomu nahrálo ještě víc i to, že jsme se s manželkou zabydleli v Ostravě a do Karviné to mám pár minut. Nemusím řešit stěhování ani další věci.

Bylo důležitým faktorem odchodu do Karviné příchod opavského Svozila na Bazaly?
Z mojí strany určitě ne. Konkurence je třeba a ve fotbale jsou příchody a odchody hráčů naprosto normální věcí. Svou „pozici“ v Baníku jsem začal cítit už ke konci podzimu a hned to začal řešit. Nakonec po dlouhých jednáních jsme se shodli, že pro všechny strany bude dobré, když strávím nejbližší půlrok v Karviné.

Začal jste někdy pochybovat, že to nedopadne a zůstanete v Ostravě?
Po odletu na Maltu už jsem byl přesvědčený, že zůstanu, ale opět to tam nabralo na obrátkách a nakonec jsem tady (smích).

Přicházíte pouhých čtrnáct dnů před startem jara. Jak to berete?
Není to nic příjemného, času není dost. Musím se seznámit se spoluhráči, trenér mi musí říct, co po mně bude chtít. Každopádně se těším. Bude to zajímavé a náročné jaro. Ve fotbale pořád o něco jde, s Baníkem jsme hráli o šestku, s Karvinou to bude o záchranu. Ovšem Karviná na spodní příčky nepatří, pokaždé když jsme potkali ve vzájemném utkání, tak to bylo vyrovnané. Ani podzimní výsledek z Ostravy 3:0 moc neodpovídá, vždyť všechny góly padly ze standardních situací. Kvalita na posun tabulkově vzhůru tady je. Neříkám, že to nebude složité, protože bodové manko tady je, ale je to otevřené.

Posouváte se o pár kilometrů dál. Těšíte se na novu výzvu, kabinu, spoluhráče?
Určitě jo. Člověk se pořád učí, jsem natěšený. Poznám zase něco nového. Když se tady okolo sebe koukám, tak si vybavuji, jak jsem tady před x lety v barvách Sokolova hrál ještě na starém stadionu – neuvěřitelná proměna. Stadion se mi moc líbí, je útulnější než v Ostravě, kde je atletická dráha. Navíc je menší a uzavřený, to udělá v konečném součtu strašně moc.

Bavil jste se o Karviné s Janem Laštůvkou?
No jasně, doporučoval mi, ať tady jdu (úsměv).

S jakým číslem dresu vás fanoušci MFK uvidí?
Na čísla nejsem nijak zatížený. Co bude volné, to si vezmu. V Baníku jsem měl trojku, kterou tady nosí Milan Rundić. V Olomouci jsem hrával s třináctkou…

…ta je po odchodu Jána Kriváka volná.
Tak si vezmu třeba třináctku.

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii