Generální partner
Světlý režim
22. duben 2023

Šlágr kola o první flek, Karviná-Líšeň (ne,17)

Fotbalisté MFK zakončí anglický týden, během kterého zatím získali čtyři body, duelem proti druhému týmu tabulky. Utkání by se mělo hrát za krásného počasí, tudíž návštěva by i s ohledem na charakter utkání mohla být nadstandardní.

Právě na výbornou diváckou kulisu celý tým spoléhá. Konečně bude přát počasí, které by v neděli odpoledne mělo být naprosto ideální. Když se k tomu připočítá i soupeř, který patří k nejlepším a aktuálně je pouze o bod druhý, nic lepšího momentálně karvinský fanoušek na vlastní oči vidět nemůže. „Opravdu půjde o šlágr kola, nebojím se říct, že půjde o zápas jara. Ano, říkal jsem to i před prvním zápasem s Příbramí, ale realita je taková, že Líšeň je druhá a daří se jí. Potkají se aktuálně dva nejlepší týmy F:NL,“ prohlásil trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek.

Kouč aktuálního lídra tabulky kvituje skutečnost, že podle předpovědi počasí by měl panovat takřka ideál. Proto doufá, že fanoušci dorazí. „Vedeme soutěž, na jaře jsme neporažení, doma vyhráváme a především hrajeme o první místo. Moc všechny prosím, aby v neděli přišli a podpořili nás. Ve středu, byť přišlo jen něco kolem šesti stovek lidí, tak nás dotlačili k obratu. Samozřejmě středeční návštěva byla ovlivněna několika faktory, o kterých víme – špatné počasí, házenkářské semifinále play off v nedaleké hale a hokejové finále play off, ve kterém je Třinec. Říkám si, kdy jindy by fandově měli přijít, když ne teď,“ tázal se Hejdušek.

K soupeři chová respekt a předpokládá, že rozhodnou maličkosti. Možná i jediný gól. „Líšeň má velice dobrou defenzivu, přechod do útoku a standardní situace. Klidně to může být zápas o jediném gólu, přeci jen takové zápasy bývají opatrnější. Ale rozhodně nechceme hrát ustrašený fotbal. Chtěli bychom jít do vedení, tím bychom se určitě uklidnili,“ zakončil trenér Hejdušek.

Speciální zápas čeká nejlepšího střelce Karviné Jaroslava Málka, který v Líšni působil a moc hezky o klubu mluví, což si ostatně budou moci fanoušci přečíst v zápasovém bulletinu. „Líšeň je moje srdcovka. Vděčím tomuto klubu za hodně. Je to skvělý skromný klub se skromnými lidmi a s příkladným chováním k hráčům. Je tam výborný trenér Valachovič, díky němuž jsem se vykopal do druhé ligy na Žižkov,“ promluvil Málek.

Skromný klub z předměstí Brna si drží výkonnost. Dvě nebo tři sezóny atakuje nejvyšší příčky a nejinak je tomu i nyní. Trenér Milan Valachovič má svůj tým dlouhou dobu pohromadě, změn dělá vedení klubu minimum a i to se odráží na výsledcích. V neděli bude určitě kvůli kartám scházet pětigólový útočník Pavel Vandas – druhý nejlepší líšeňský střelec. V kádru soupeře působí exkarvinský záložník Tomáš Weber.

Líšeň na jaře čtyřikrát zvítězila, jednou remizovala a dvakrát prohrála. Z posledních čtyř duelů brala deset bodů. Na podzim Karvinští v Líšni zvítězili 2:1 po gólech Budínského a Durosinmiho.


Utkání 24. kola F:NL MFK Karviná – KS Líšeň začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 23. dubna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Tomáš Ulrich. Vstupenky budou na pokladnách hodinu před výkopem. Stejně tak bulletiny, které kromě pokladen najdou fanoušci také ve Fanshopu a u turniketů.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo