Generální partner
Světlý režim
7. listopad 2019

Slezská bitva na Moravském poli, Baník Ostrava-Karviná (pá,18)

Před třetí reprezentační přestávkou začínají odvety ve FORTUNA:LIZE. Karvinští se pokusí netradičně v pátek oplatit Baníku domácí porážku z července.

Je to k nevíře, ale Karvinští už čtyři utkání v řadě čekají na vstřelený gól a jakýkoliv bodový zisk. Posledním úspěšným střelcem byl v sedmé minutě slezského derby proti Opavě kapitán Milan Rundić, od té doby už 444 minut nic!

Ovšem v derby se všechny rozdíly mažou a říká se, že tyto zápasy nemají favorita. „Derby je vždycky obrovská výzva a opravdu se říká, že nemá favorita. Očekávám, že zápas v Ostravě bude mít náboj, dynamiku, kvalitu a atmosféru. Jedeme do Ostravy s optimismem a s cílem bodovat,“ prohlásil trenér MFK Karviná František Straka.

Už bylo zmíněno, že Karvinští čekají na vstřelení gólu dlouhých 444 minut. Podle kouče MFK by bylo výborné, kdyby v pátek v moravské části Ostravy obě negativní série skončily. „To znamená bodovat a dát gól. Na 0:0 se hrát nedá. Přesvědčili jsme se o tom minulý zápas s Jabloncem, kdy jsme po jedné zbytečné chybě prohráli,“ podotkl Straka, který se těší na atmosféru. „Fanoušci obou táborů dorazí určitě v hojném počtu. Mezi našimi fanoušky je i řada příznivců Baníku, tak jsem na ně zvědavý,“ usmál se.

Nejzkušenější hráč v kabině Marek Janečka vyřkl napůl v žertu recept, jak konečně skórovat. „Pro nás by bylo asi v nejlepší, kdyby si Baník dal vlastní gól. Tím bychom tu naši špatnou sérii prolomili,“ usmál se hořce a dodal, že na tréninku se střelba neustále piluje, ovšem v zápase to není moc poznat.


Ostravský tým má výsledky především před vlastními fanoušky. Po prvních dvou neúspěších (prohry s Libercem a Teplicemi) přišla dvouměsíční série pěti výher v řadě, kterou přerušila až olomoucká Sigma.

S bilancí venkovních utkání je to už horší. Zdá se, že pokud svěřenci Bohumila Páníka opustí Ostravu po dálnici nebo železnici, tak (obrazně řečeno) ještě před Klimkovickým tunelem či za Svinovem už prohrávají - jinak se jejich bilance pěti posledních výjezdů, ve kterých nebodovali a vstřelili pouze jeden gól, nazvat nedá. Ovšem slezská derby zvládají, v létě zvítězili v Karviné i Opavě, což je také jediných šest získaných bodů z trávníků soupeřů.

Sečteno a podtrženo – Baníku momentálně patří v tabulce sedmá příčka s dvaadvaceti body. Slezané už několik zápasů postrádají (i na lavičce) kapitána Milana Baroše a zvykají si i na absenci brankáře Jana Laštůvky, jelikož kouč Páník více využívá Slováka Viktora Budinského. 

Střeleckou formou disponuje Dame Diop, který se v posledních čtyřech domácích duelech trefil hned pětkrát. Domácí budou určitě postrádat potrestané Filla s Jiráskem. Poslední vzájemné měření sil v Ostravě skončilo nerozhodně 1:1 a shodou okolností utkání pískal Pavel Franěk, který bude rozhodovat i páteční duel.

Utkání 16. kola FORTUNA:LIGY FC Baník Ostrava - MFK Karviná začne na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích v pátek 8. listopadu v 18 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk.

Rozhovory Rozhovory
st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii