Generální partner
Světlý režim
7. listopad 2019

Slezská bitva na Moravském poli, Baník Ostrava-Karviná (pá,18)

Před třetí reprezentační přestávkou začínají odvety ve FORTUNA:LIZE. Karvinští se pokusí netradičně v pátek oplatit Baníku domácí porážku z července.

Je to k nevíře, ale Karvinští už čtyři utkání v řadě čekají na vstřelený gól a jakýkoliv bodový zisk. Posledním úspěšným střelcem byl v sedmé minutě slezského derby proti Opavě kapitán Milan Rundić, od té doby už 444 minut nic!

Ovšem v derby se všechny rozdíly mažou a říká se, že tyto zápasy nemají favorita. „Derby je vždycky obrovská výzva a opravdu se říká, že nemá favorita. Očekávám, že zápas v Ostravě bude mít náboj, dynamiku, kvalitu a atmosféru. Jedeme do Ostravy s optimismem a s cílem bodovat,“ prohlásil trenér MFK Karviná František Straka.

Už bylo zmíněno, že Karvinští čekají na vstřelení gólu dlouhých 444 minut. Podle kouče MFK by bylo výborné, kdyby v pátek v moravské části Ostravy obě negativní série skončily. „To znamená bodovat a dát gól. Na 0:0 se hrát nedá. Přesvědčili jsme se o tom minulý zápas s Jabloncem, kdy jsme po jedné zbytečné chybě prohráli,“ podotkl Straka, který se těší na atmosféru. „Fanoušci obou táborů dorazí určitě v hojném počtu. Mezi našimi fanoušky je i řada příznivců Baníku, tak jsem na ně zvědavý,“ usmál se.

Nejzkušenější hráč v kabině Marek Janečka vyřkl napůl v žertu recept, jak konečně skórovat. „Pro nás by bylo asi v nejlepší, kdyby si Baník dal vlastní gól. Tím bychom tu naši špatnou sérii prolomili,“ usmál se hořce a dodal, že na tréninku se střelba neustále piluje, ovšem v zápase to není moc poznat.


Ostravský tým má výsledky především před vlastními fanoušky. Po prvních dvou neúspěších (prohry s Libercem a Teplicemi) přišla dvouměsíční série pěti výher v řadě, kterou přerušila až olomoucká Sigma.

S bilancí venkovních utkání je to už horší. Zdá se, že pokud svěřenci Bohumila Páníka opustí Ostravu po dálnici nebo železnici, tak (obrazně řečeno) ještě před Klimkovickým tunelem či za Svinovem už prohrávají - jinak se jejich bilance pěti posledních výjezdů, ve kterých nebodovali a vstřelili pouze jeden gól, nazvat nedá. Ovšem slezská derby zvládají, v létě zvítězili v Karviné i Opavě, což je také jediných šest získaných bodů z trávníků soupeřů.

Sečteno a podtrženo – Baníku momentálně patří v tabulce sedmá příčka s dvaadvaceti body. Slezané už několik zápasů postrádají (i na lavičce) kapitána Milana Baroše a zvykají si i na absenci brankáře Jana Laštůvky, jelikož kouč Páník více využívá Slováka Viktora Budinského. 

Střeleckou formou disponuje Dame Diop, který se v posledních čtyřech domácích duelech trefil hned pětkrát. Domácí budou určitě postrádat potrestané Filla s Jiráskem. Poslední vzájemné měření sil v Ostravě skončilo nerozhodně 1:1 a shodou okolností utkání pískal Pavel Franěk, který bude rozhodovat i páteční duel.

Utkání 16. kola FORTUNA:LIGY FC Baník Ostrava - MFK Karviná začne na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích v pátek 8. listopadu v 18 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo