Generální partner
Světlý režim
4. září 2015

Slezské derby je tady, kdo přijde o neporazitelnost?

Divácky velmi atraktivní duel je na programu ve Sportovním centru Kovona. Domácí tým hostí v sobotu odpoledne Opavu. Čeká se opět vyrovnaný zápas, ve kterém může rozhodnout opět klidně jediný gól.

Oba týmy mají na svém kontě dvě výhry a dvě remízy a čerstvý pohárový postup do 3. kola MOL Cupu. Karvinští jsou specialisté na derby a rádi by si vítěznou sérii zachovali i proti Opavě. „Jenže právě s Opavou to byly v minulé sezóně nejtěžší zápasy. U nich jsme remizovali 0:0 a doma vyhráli těsně 1:0,“ podotkl karvinský trenér Jozef Weber, který očekává tvrdou, ale férovou řež o důležité body mezi aktuálně třetím a čtvrtým týmem tabulky.

Umístění Slezského FC karvinského kouče příliš nepřekvapuje. „Kádr jim zůstal takřka pohromadě, což je pro ně velké plus a naopak ještě posílili o Žídka se Simerským. Navíc Opava má výborné zázemí na ligové úrovni a tradici. Bude to pro nás oříšek,“ usmívá se Weber – kamarád opavského kouče Jana Baránka. Do zápasu určitě na karvinské straně nezasáhnou dva krajní záložníci Matej Sivrić a Erik Puchel. První jmenovaný pyká za vyloučení ve FM a Puchel je s reprezentací U20 v Anglii.

Opava bude chtít v Karviné odčinit poslední nezdar, kdy v Praze u nováčka z Vyšehradu pouze remizovala 0:0. Navíc se v Opavě se netají postupovými ambicemi, i proto následující duel svěřence Jana Baránka velmi prověří.

Utkání 5. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – SFC Opava začíná na Kovoně v sobotu 5. září v 17 hodin pod taktovkou hlavního rozhodčího pana Jiřího Houdka. Na čarách mu budou asistovat kolegové Hrabovský a Kožár.

V poločase proběhne soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o soudek piva, klubový dres a šálu. Cena zápasového zpravodaje je také na startu nové sezóny pouhých 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná