Generální partner
Světlý režim
22. srpen 2020

Slezské derby na úvod nové sezóny, Karviná-Baník Ostrava (ne,16:30)

Navzdory problémům některých týmů s onemocněním COVID-19 se rozjíždí nový soutěžní ročník. Karvinští v páté sezóně mezi elitou začnou doma ostře sledovaným duelem proti krajskému rivalovi.

Krátká pauza i příprava jsou pryč, hezky zpátky do prvoligových bojů. Fotbalisté MFK prošli výraznou obměnou kádru a těší se na novou sezónu, kterou bude určitým způsobem „trápit“ koronavirus, ale například se soutěž rozšířila na osmnáct týmů a došlo k návratu starého a zažitého dvoukolového systému doma-venku. „Všichni se těšíme na zápas, fanoušky a atmosféru, kterou vytvořil zhruba 1000 diváků. Hosté jsou favoritem tohoto derby, ale my moc chceme začít v domácím prostředí vítězstvím,“ hlásí před bitvou o Slezsko kouč MFK Juraj Jarábek.

O sestavě má slovenský trenér téměř jasno. „Nějaké okénko tam bude vždycky, ale s hráči pracujeme a budou připraveni nastoupit. Sám jsem zvědavý, jak si to všechno sedne, skládáme mužstvo za pochodu, času bylo hodně málo,“ prohlásil Jarábek s tím, že určitě nebude hrát Martin Šindelář, protože smlouva vejde v platnost až den po vzájemném utkání.

V přípravě sehráli Karvinští tři zápasy, ve dvou zvítězili a v generálce s Třincem se rozešli smírně. Nejlepším střelcem byl dvougólový Gigli Ndefe. „Baníku máme co vracet z minulé sezóny. Škoda omezení počtu fanoušků. Byl by to super zápas v parádní atmosféře. I tak se ale na samotný zápas a naše fanoušky už moc těšíme,“ řekl za kabinu kapitán Marek Janečka.

Hosté z Ostravy měli letní přípravu delší, během ní využívali domácí podmínky a vycestovali i do Rakouska na soustředění. Trenér Kozel přivítal v kádru dvě posily ze Slovácka (Zajíc, Juroška) či jednu z Dukly (Tetour). Naopak kariéru ukončil Milan Baroš, po vypršení smlouvy odešel stoper Václav Procházka a na hostování do Jablonce zamířil Robert Hrubý.

Baník v přípravě odehrál šest utkání a shodou okolností se jeho nejlepším střelcem stal Muhamed Tijani, kterému nevyšlo jarní hostování právě v Karviné, ani zkouška v Pardubicích. Kapitánem týmu bude odchovanec Karviné Jan Laštůvka. V pátek večer bylo utkání výrazně ohroženo z důvodu pozitivně testovaného jednoho člena hostujícího mužstva na COVID-19. Po sobotních kontrolních testech je vše v pořádku a utkání bude odehráno v původním termínu.

Utkání 1. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Baník Ostrava začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 23. srpna v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Karel Hrubeš. Pokladny zůstávají zavřené, Klubové bulletiny MFK Karviná najdou fanoušci ve Fanshopu, u turniketů, v ELEKTROCENTRU Rodnex a v Korso Karviná.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo