Generální partner
Světlý režim
22. srpen 2020

Slezské derby na úvod nové sezóny, Karviná-Baník Ostrava (ne,16:30)

Navzdory problémům některých týmů s onemocněním COVID-19 se rozjíždí nový soutěžní ročník. Karvinští v páté sezóně mezi elitou začnou doma ostře sledovaným duelem proti krajskému rivalovi.

Krátká pauza i příprava jsou pryč, hezky zpátky do prvoligových bojů. Fotbalisté MFK prošli výraznou obměnou kádru a těší se na novou sezónu, kterou bude určitým způsobem „trápit“ koronavirus, ale například se soutěž rozšířila na osmnáct týmů a došlo k návratu starého a zažitého dvoukolového systému doma-venku. „Všichni se těšíme na zápas, fanoušky a atmosféru, kterou vytvořil zhruba 1000 diváků. Hosté jsou favoritem tohoto derby, ale my moc chceme začít v domácím prostředí vítězstvím,“ hlásí před bitvou o Slezsko kouč MFK Juraj Jarábek.

O sestavě má slovenský trenér téměř jasno. „Nějaké okénko tam bude vždycky, ale s hráči pracujeme a budou připraveni nastoupit. Sám jsem zvědavý, jak si to všechno sedne, skládáme mužstvo za pochodu, času bylo hodně málo,“ prohlásil Jarábek s tím, že určitě nebude hrát Martin Šindelář, protože smlouva vejde v platnost až den po vzájemném utkání.

V přípravě sehráli Karvinští tři zápasy, ve dvou zvítězili a v generálce s Třincem se rozešli smírně. Nejlepším střelcem byl dvougólový Gigli Ndefe. „Baníku máme co vracet z minulé sezóny. Škoda omezení počtu fanoušků. Byl by to super zápas v parádní atmosféře. I tak se ale na samotný zápas a naše fanoušky už moc těšíme,“ řekl za kabinu kapitán Marek Janečka.

Hosté z Ostravy měli letní přípravu delší, během ní využívali domácí podmínky a vycestovali i do Rakouska na soustředění. Trenér Kozel přivítal v kádru dvě posily ze Slovácka (Zajíc, Juroška) či jednu z Dukly (Tetour). Naopak kariéru ukončil Milan Baroš, po vypršení smlouvy odešel stoper Václav Procházka a na hostování do Jablonce zamířil Robert Hrubý.

Baník v přípravě odehrál šest utkání a shodou okolností se jeho nejlepším střelcem stal Muhamed Tijani, kterému nevyšlo jarní hostování právě v Karviné, ani zkouška v Pardubicích. Kapitánem týmu bude odchovanec Karviné Jan Laštůvka. V pátek večer bylo utkání výrazně ohroženo z důvodu pozitivně testovaného jednoho člena hostujícího mužstva na COVID-19. Po sobotních kontrolních testech je vše v pořádku a utkání bude odehráno v původním termínu.

Utkání 1. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Baník Ostrava začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 23. srpna v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Karel Hrubeš. Pokladny zůstávají zavřené, Klubové bulletiny MFK Karviná najdou fanoušci ve Fanshopu, u turniketů, v ELEKTROCENTRU Rodnex a v Korso Karviná.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná