Mlade talenty

Snažím se být důkladný pokladník, říká Moravec

05.02.2019 | redakce
 

Snažím se být důkladný pokladník, říká Moravec Pohodové povídání s Janem Moravcem o věkovém průměru kabiny, vánočních svátcích v Dubaji i o sobě jako novém pokladníkovi.

 

Je to k nevíře, ale nejstarším hráčem v kádru MFK Karviná je před jarní částí FORTUNA:LIGY Jan Moravec. Teprve jednatřicetiletý obránce či záložník si z toho ovšem hlavu nedělá. Spíš naopak – po zimní přípravě se cítí dobře, navíc je po odchodu Marka Janečky novým pokladníkem týmu.

Nové role bere rodák ze Svitav profesionálně. Ostatně je tomu tak na hřišti i v kabině. A aktuální věkový průměr 24 let? Ten bere s nadhledem. „Je zvláštní být v jednatřiceti nejstarším hráčem v týmu. Zrovna nedávno jsem nad tím přemýšlel. V Bohemce jsem byl jeden z nejmladších, to byla pohodička. Teď je to naopak. Určitě je to zvláštní pocit, ale nic extra. Věk zastavit nejde,“ usmívá se Jan Moravec.

Uplynulou a zkrácenou přípravu si podle svých slov užíval. „Zimní i letní přípravy jsou pokaždé náročné. Ovšem je pravda, že tentokrát jsme neběhali kilometry někde po lese. Naopak jsme fyzičku nabírali na hřišti, pravidelně byla také posilovna a kruhové tréninky. Bylo fajn,“ řekl.

   

Úplně všechno fajn ovšem nebylo. Moravec si musel zvykat na typické lednové počasí. Složitější to měl v tom, že celou dovolenou (včetně Vánoc a Silvestra) trávil s rodinou v Dubaji. „Vrátili jsme se druhého ledna, o den později už startovala příprava. Nebylo to nic příjemného, tělo mělo trochu teplotní šok. Ale za dva nebo tři dny jsem se vrátil do normálu,“ podotkl všemi nazývaný Zip.

Trávit Vánoce a přelom roku v teple, není pro Jana Moravce nic nového – zažil to již poněkolikáté. „V Dubaji jsem byl s rodinou, přiletěli i babička s dědou. Odpočinul jsem si a všichni jsme si to tam moc užili. Štědrý den jsme strávili na pláži, k večeři byl bramborový salát s rybou. Takže klasické české Vánoce, akorát daleko od domova, ale i s malým stromečkem, který jsme si přivezli,“ zasmál se táta dcery Ellinky.

Nový pokladník také fanouškům přiblížil, jak se vypořádává s novou rolí. Přiznal, že nejčastěji vybírá peníze za pozdní příchody. „Zpočátku jsem se tomu bránil, nechtěl jsem to dělat. Ale nakonec mě to chytlo. Snažím se být důkladný, kluky popichuju a kasíruju. Hlavně za pozdní příchody, ale i za překopnutí míče při tréninku. A v nejbližších dnech musím připomenout Lukáši Budínskému, že by měl jakožto nový kapitán také zaplatit,“ zakončil příjemné povídání Jan Moravec.

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem