Mlade talenty

Snažím se být důkladný pokladník, říká Moravec

05.02.2019 | redakce
 

Snažím se být důkladný pokladník, říká Moravec Pohodové povídání s Janem Moravcem o věkovém průměru kabiny, vánočních svátcích v Dubaji i o sobě jako novém pokladníkovi.

 

Je to k nevíře, ale nejstarším hráčem v kádru MFK Karviná je před jarní částí FORTUNA:LIGY Jan Moravec. Teprve jednatřicetiletý obránce či záložník si z toho ovšem hlavu nedělá. Spíš naopak – po zimní přípravě se cítí dobře, navíc je po odchodu Marka Janečky novým pokladníkem týmu.

Nové role bere rodák ze Svitav profesionálně. Ostatně je tomu tak na hřišti i v kabině. A aktuální věkový průměr 24 let? Ten bere s nadhledem. „Je zvláštní být v jednatřiceti nejstarším hráčem v týmu. Zrovna nedávno jsem nad tím přemýšlel. V Bohemce jsem byl jeden z nejmladších, to byla pohodička. Teď je to naopak. Určitě je to zvláštní pocit, ale nic extra. Věk zastavit nejde,“ usmívá se Jan Moravec.

Uplynulou a zkrácenou přípravu si podle svých slov užíval. „Zimní i letní přípravy jsou pokaždé náročné. Ovšem je pravda, že tentokrát jsme neběhali kilometry někde po lese. Naopak jsme fyzičku nabírali na hřišti, pravidelně byla také posilovna a kruhové tréninky. Bylo fajn,“ řekl.

   

Úplně všechno fajn ovšem nebylo. Moravec si musel zvykat na typické lednové počasí. Složitější to měl v tom, že celou dovolenou (včetně Vánoc a Silvestra) trávil s rodinou v Dubaji. „Vrátili jsme se druhého ledna, o den později už startovala příprava. Nebylo to nic příjemného, tělo mělo trochu teplotní šok. Ale za dva nebo tři dny jsem se vrátil do normálu,“ podotkl všemi nazývaný Zip.

Trávit Vánoce a přelom roku v teple, není pro Jana Moravce nic nového – zažil to již poněkolikáté. „V Dubaji jsem byl s rodinou, přiletěli i babička s dědou. Odpočinul jsem si a všichni jsme si to tam moc užili. Štědrý den jsme strávili na pláži, k večeři byl bramborový salát s rybou. Takže klasické české Vánoce, akorát daleko od domova, ale i s malým stromečkem, který jsme si přivezli,“ zasmál se táta dcery Ellinky.

Nový pokladník také fanouškům přiblížil, jak se vypořádává s novou rolí. Přiznal, že nejčastěji vybírá peníze za pozdní příchody. „Zpočátku jsem se tomu bránil, nechtěl jsem to dělat. Ale nakonec mě to chytlo. Snažím se být důkladný, kluky popichuju a kasíruju. Hlavně za pozdní příchody, ale i za překopnutí míče při tréninku. A v nejbližších dnech musím připomenout Lukáši Budínskému, že by měl jakožto nový kapitán také zaplatit,“ zakončil příjemné povídání Jan Moravec.

• U10&U11 čeká kvalifikace
před 2 dny - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
před 3 dny - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem