Generální partner
Světlý režim
9. duben 2021

Sobotní odpolední výzva, Karviná-Viktoria Plzeň (so,14)

Jednoho z nejtěžších soupeřů „vyfasoval" kouč Jozef Weber při své obnovené domácí premiéře. Karvinští vyrukují na Viktorii Plzeň, kterou na podzim v Doosan Areně porazili!

Povzbuzeni vítězstvím ve Zlíně se celý týden chystali fotbalisté MFK na dalšího soupeře. Byť jim moc nepřálo počasí a několik tréninků museli absolvovat na umělé trávě. „Bylo to nepříjemné, počasí mě po Velikonocích vážně překvapilo. Věřím ale, že to na nás nezanechá žádné stopy,“ prohodil klidným hlasem kouč Jozef Weber.

Toho čeká obnovená domácí premiéra. Shodou okolností poslední domácí zápas před jeho odvoláním na podzim roku 2017 byl také s Plzní. „Vzpomínám si na to. Byl to oboustranně dobrý zápas, který jsme prohráli 1:3. Na začátku druhé půle rozhodčí neuznal Tomáši Wágnerovi regulérní gól a Plzeň dvacet minut před koncem přidala třetí pojistku. Kéž by to byl v sobotu stejně kvalitní zápas, akorát s lepším koncem pro nás,“ řekl Weber.

Podle hlavního trenéra MFK Karviná je Viktoria na vzestupu, což dokumentují poslední výkony i výsledky. „Skutečně, je to tak. Jejich výkony mají vzestupnou tendenci. Pro nás to nebude snadný zápas a přiznávám, že bych si pro svoji obnovenou domácí premiéru dokázal představit lehčího soupeře,“ dodal s úsměvem Jozef Weber.

Přestože hosté z Plzně vyhráli poslední čtyři ligové zápasy, rozhodně s aktuálním postavením v tabulce nejsou spokojení – patří jim až šestá pozice, za kterou může především hrubě nepovedený podzim. Ovšem dvě utkání mají svěřenci Adriana Guľy k dobru. Viktoria už není tak suverénní jako v předchozích sezónách, do jisté míry za to může přirozená obměna kádru. Pořád však Viktoriáni patří k české špičce.

Poprvé se do Karviné jako protihráč vrátí Adriel Ba Loua, který v létě do západočeského klubu přestoupil právě z Karviné. Speciální zápas čeká Petra Bolka a Christiána Herce, kteří ve Štruncových sadech působili. „Očekávám hodně zajímavý zápas. Budeme muset hrát opět kompaktně a snažit se. Věřím, že nezalezeme a nebudeme čekat, co Plzeň vymyslí,“ prohlásil trojnásobný mistr s Plzní Petr Bolek.

Oba týmy zřejmě nebudou kompletní – na domácí straně bude scházet vykartovaný Vojtěch Smrž, v dresu soupeře visí otazník minimálně nad Pavlem Buchou, který se ve středečním čtvrtfinálovém utkání MOL Cupu proti Liberci, které nakonec Plzeň vyhrála šťastně 1:0, zranil. Nejlepšími střelci obou týmů jsou - na karvinské straně kapitán Michal Papadopulos se sedmi góly a na straně druhé Jean-David Beauguel s devíti trefami. Podzimní utkání v Doosan Areně rozhodl jediným gólem právě Papadopulos.

Utkání 26. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Viktoria Plzeň začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 10. dubna ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Petr Hocek.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo