Generální partner
Světlý režim
9. duben 2021

Sobotní odpolední výzva, Karviná-Viktoria Plzeň (so,14)

Jednoho z nejtěžších soupeřů „vyfasoval" kouč Jozef Weber při své obnovené domácí premiéře. Karvinští vyrukují na Viktorii Plzeň, kterou na podzim v Doosan Areně porazili!

Povzbuzeni vítězstvím ve Zlíně se celý týden chystali fotbalisté MFK na dalšího soupeře. Byť jim moc nepřálo počasí a několik tréninků museli absolvovat na umělé trávě. „Bylo to nepříjemné, počasí mě po Velikonocích vážně překvapilo. Věřím ale, že to na nás nezanechá žádné stopy,“ prohodil klidným hlasem kouč Jozef Weber.

Toho čeká obnovená domácí premiéra. Shodou okolností poslední domácí zápas před jeho odvoláním na podzim roku 2017 byl také s Plzní. „Vzpomínám si na to. Byl to oboustranně dobrý zápas, který jsme prohráli 1:3. Na začátku druhé půle rozhodčí neuznal Tomáši Wágnerovi regulérní gól a Plzeň dvacet minut před koncem přidala třetí pojistku. Kéž by to byl v sobotu stejně kvalitní zápas, akorát s lepším koncem pro nás,“ řekl Weber.

Podle hlavního trenéra MFK Karviná je Viktoria na vzestupu, což dokumentují poslední výkony i výsledky. „Skutečně, je to tak. Jejich výkony mají vzestupnou tendenci. Pro nás to nebude snadný zápas a přiznávám, že bych si pro svoji obnovenou domácí premiéru dokázal představit lehčího soupeře,“ dodal s úsměvem Jozef Weber.

Přestože hosté z Plzně vyhráli poslední čtyři ligové zápasy, rozhodně s aktuálním postavením v tabulce nejsou spokojení – patří jim až šestá pozice, za kterou může především hrubě nepovedený podzim. Ovšem dvě utkání mají svěřenci Adriana Guľy k dobru. Viktoria už není tak suverénní jako v předchozích sezónách, do jisté míry za to může přirozená obměna kádru. Pořád však Viktoriáni patří k české špičce.

Poprvé se do Karviné jako protihráč vrátí Adriel Ba Loua, který v létě do západočeského klubu přestoupil právě z Karviné. Speciální zápas čeká Petra Bolka a Christiána Herce, kteří ve Štruncových sadech působili. „Očekávám hodně zajímavý zápas. Budeme muset hrát opět kompaktně a snažit se. Věřím, že nezalezeme a nebudeme čekat, co Plzeň vymyslí,“ prohlásil trojnásobný mistr s Plzní Petr Bolek.

Oba týmy zřejmě nebudou kompletní – na domácí straně bude scházet vykartovaný Vojtěch Smrž, v dresu soupeře visí otazník minimálně nad Pavlem Buchou, který se ve středečním čtvrtfinálovém utkání MOL Cupu proti Liberci, které nakonec Plzeň vyhrála šťastně 1:0, zranil. Nejlepšími střelci obou týmů jsou - na karvinské straně kapitán Michal Papadopulos se sedmi góly a na straně druhé Jean-David Beauguel s devíti trefami. Podzimní utkání v Doosan Areně rozhodl jediným gólem právě Papadopulos.

Utkání 26. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Viktoria Plzeň začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 10. dubna ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Petr Hocek.

Rozhovory Rozhovory
ne 23.1. | redakce

Radek Látal: Seznamování s novými spoluhráči probíhalo na letišti

Pomalu se sžívá s týmem a chválí si podmínky, v jakých se společně s novými spoluhráči připravuje na jarní část FORTUNA:LIGY. Radek Látal je prozatím v novém klubu spokojený.

pá 21.1. | redakce

Michal Papadopulos: Nejlepší soustředění? V Abú Dhabí

Ještě před odletem promluvil kapitán Michal Papadopulos o soustředění, zavzpomínal na minulost, zhodnotil dosavadní část přípravy a přiblížil, jak vnímá blížící se start a s ním spojené záchranářské starosti.

pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo