Generální partner
Světlý režim
20. červenec 2021

Souhrn letní přípravy!

Pětitýdenní příprava A-týmu na novou sezónu je minulostí! Nabízíme její sumář...

Šest přípravných utkání a tréninkový proces v domácích podmínkách i na zahraničním soustředění v Polsku. Taková byla ve zkratce letní příprava svěřenců hlavního kouče Jozefa Webera. První dva duely odehráli na domácím trávníku, poté cestovali do Opavy, následně je čekala dvě utkání v rámci herního soustředění a na závěr se vydali do Ružomberku.

Pestrá paleta soupeřů ze Slovenska a Polska tým určitě kvalitně prověřila a připravila na podzimní boje ve FORTUNA:LIZE. V šesti utkáních Karvinští dvakrát zvítězili, jednou remizovali a třikrát prohráli. Vstřelili devět gólů a jedenáct inkasovali.

Nejlepším střelcem přípravy se s třemi přesnými zásahy stal Kacper Zych. Dalších šest fotbalistů vstřelilo po jednom gólu

MFK Karviná – AS Trenčín 0:3 (0:1)
Branky:
42., 52. a 61. Kadák
Sestava: Ciupa (46. Neuman) - Neuer (46. Stropek), Dramé (46. Šindelář), Křapka - Vlachovský, Qose (46. Jursa), Teplan (60. Holzer), Kokovas - Svoboda (46. Tavares), Zych, Sánchez (60. Sinyavskiy).

MFK Karviná – Górnik Zabrze 1:2 (0:1)
Branky:
48. Jurásek - 3. Rostkowski, 65. Dadok
Sestava, I. poločas: Neuman - Mikuš, Šindelář, Dramé, Kokovas - Sinyavskiy, Jursa, Stropek, Vlachovský, Sánchez - Zych. II. poločas: Ciupa - Křapka, Eduardo, Dramé, Bartošák - Stropek (62. Teplan), Qose - Sinyavskiy, SvobodaJurásek - Papadopulos.

SFC Opava – MFK Karviná 0:1 (0:0)
Branka:
79. Zych
Sestava, I. poločas: Bolek - Křapka, Eduardo, Dramé,Bartošák - Jean Mangabeira, Nešický - Mikuš, Čmelík, Sinyavskiy - Svoboda. II. poločas: Ciupa - Křapka, Eduardo (62. Stropek), Šindelář, Bartošák (62. Vlachovský) - Jean Mangabeira (62. Jursa), Nešický - Sinyavskiy, Mikuš, Jurásek - Zych.

Zaglebie Sosnowiec – MFK Karviná 1:3 (1:0)
Branky:
25. Sobczak - 64. a 71. Zych, 53. Sinyavskiy
Sestava, I. poločas: Bolek - Stropek, Buchta, Šindelář, Bartošák - Jean Mangabeira, Jursa - Mikuš, Qose, Jurásek - Papadopulos. II. poločas: Neuman - Křapka, Eduardo, Dramé, Kokovas - Túlio, Nešický - Čmelík, Svoboda, Sinyavskiy - Zych.

GKS Tychy – MFK Karviná 3:3 (0:1)
Branky:
62. a 84. Kargulewicz, 73. Staniucha - 17. Jean Mangabeira, 64. Šindelář, 74. Svoboda
Sestava: Neuman (46. Ciupa) - Křapka, Eduardo (60. Šindelář), Buchta, Bartošák (60. Stropek) - Jean Mangabeira (60. Jursa), Nešický (70. Tavares) - Čmelík (60. Svoboda), Qose (46. Mikuš), Sinyavskiy (60. Jurásek) - Papadopulos (60. Zych).

MFK Ružomberok – MFK Karviná 2:1 (2:0)
Branky:
21. z pen. Kochan, 28. Tancík - 78. Papadopulos
Sestava: Neuman - Křapka, Eduardo (46. Buchta), Dramé (81. Svoboda), Bartošák - Jean Mangabeira (46. Stropek), Nešický - Sinyavskiy, Qose (54. Zych), Jurásek (46. Mikuš) - Papadopulos (80. Tavares).

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo