Mlade talenty

Spokojený Marek Bielan: Kluci se posunuli dál

21.06.2018 | redakce
 

Spokojený Marek Bielan: Kluci se posunuli dál Juniorský tým obsadil v uplynulé sezóně konečné deváté místo, byť při troše štěstí mohl skončit lépe. O sezóně i trablech těsně před jejím finišem mluví v rozhovoru pro klubový web jeden z trenérů Marek Bielan.

 

Trenére, jak hodnotíte uplynulý ročník Juniorské ligy, který se poprvé hrál podle nového modelu s dvěma nadstavbami?
Cíl v podobě postupu do bojů v nejlepší desítce mezi českými a moravskoslezskými týmy jsme splnili. Celkové deváté místo je trochu zklamání. Myslím si, a tvrdil jsem to už před startem finální fáze, že jsme měli na umístění do pátého místa. Za tím si pořád stojím! Bohužel okolnosti byly proti – áčko bojovalo do posledního kola o záchranu a nepřispěla nám ani extrémně vyrovnaná dorostenecká liga, ve které mohlo spadnout do předposledního kola víc týmů.

Při dobré konstelaci a vývoji v dorostenecké lize jste si tedy s kolegou Zbyškem Gazdou chtěli pomoci hráči ligového dorostu? 
Ano, přesně tak. Bohužel to nešlo. V zimě byl plán takový, že kluky z devatenáctky budeme postupně zabudovávat do juniorského celku. Tenhle plán vzal za své, protože devatenáctka měla zpočátku jara problémy a bojovala vlastně až do konce o záchranu. Nakonec skončila sedmá, což je skvělý výsledek.

Před posledními třemi zápasy jste měli dobře našlápnuto do první pětky…
…ale chyběli nám hráči. S neuvěřitelně mladým týmem jsme to bohužel výsledkově nezvládli, ale hráči dělali, co mohli. Vždyť jsme hráli i s šestnáctiletými a sedmnáctiletými dorostenci. Na papíře to asi vypadá divně - nejprve porazíme ve fantastickém utkání Spartu a za tři dny dostaneme sedm gólů od Boleslavi. Ale nedá se nic dělat.Bylo těžké kmenové hráče juniorky motivovat do posledních dvou zápasů, když věděli, že to po výprasku od Mladé Boleslavi bude asi podobné?
Oni věděli, že musí v každém zápase hrát naplno, protože každý se chce prosadit do A-týmu, navíc na zápasy Juniorské ligy chodí různí manažeři a agenti a trenéři A-týmů. Je pozitivní, že ani v jednom utkání se na to kluci nevykašlali a makali. Moje slova potvrzuje fakt, že kvarteto hráčů (Moskál, Putyera, Egri a Řapek) je právě v přípravě s áčkem.

A celkově tedy jste spokojený?
Ano, s výjimkou těch tří posledních utkání. Kluci poctivě makali, plnili si svoje úkoly. Ani jednou jsme si se Zbyškem Gazdou neřekli, že to někdo odflákl. Teď mluvím i o hráčích áčka. Někteří se v juniorce rozehrávali a pak dostali šanci i v HET lize – třeba Tomáš Weber, ten byl u nás výborný, stejně tak Ondra Lingr. Z kmenových hráčů zmíním Pavla Moskála, který přišel v zimě. Poslední dva roky prošel několika mužskými týmy z nižších soutěží, ale takové zázemí a tréninkové možnosti nemá nikdo. Určitě se posunul dál. A to platí i o ostatních.

Jak bude vypadat letní příprava?
Startujeme v pondělí 2. července a soutěž začíná ve stejném termínu jako FORTUNA:LIGA. Budeme tedy mít tři týdny na přípravu. V plánu bude několik přípravných utkání s mužskými týmy z nejbližšího okolí. O složení kádru už také máme představu – kluci ročníku 1999, kteří končí v dorosteneckém fotbale, plus hráči, kteří se neprosadí do A-týmu a rádi bychom stáhli z hostování dva až tři naše hráče z okolních klubů hrající nižší soutěže. Kluky máme šikovné a je to o pracovitosti a trpělivosti. Výsledky se určitě dostaví!   

• První zápasy ligových dorostů
včera - Týmy U19 a U17 mají za sebou první přípravné duely. V domácích zápasech proti slovenské Podbrezové devatenáctka prohrála 1:2 a sedmnáctka remizovala 1:1.

• Remíza juniorky v generálce
včera - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
před 2 dny - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

• 1566 prodaných permic
12.7. - Ve čtvrtek po obědě skončil prodej permanentek na nový ročník FORTUNA:LIGY. Fanoušci si zakoupili 1566 ks permanentek.

• Erik Puchel mimo hru
11.7. - Odchovanec MFK Karviná Erik Puchel si přetrhl zkřížený vaz v koleni a čeká ho dlouhodobá vynucená pauza.

• Juniorka ve středu nehraje
10.7. - Plánovaný přípravný duel proti Karpaty Lvov juniorka MFK ve středu neabsolvuje. Místo toho bude mít dvě tréninkové jednotky.

• 1. den: Prodáno 503 permic
8.7. - V neděli byl spuštěn prodej permanentních vstupenek a hned první den si fanoušci prodloužili celkem 503 permanentek na novou sezónu! Jak probíhaly poslední minuty příprav a první minuty samotného prodeje? Podívejte se ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna