Mlade talenty

Spokojený Marek Bielan: Kluci se posunuli dál

21.06.2018 | redakce
 

Spokojený Marek Bielan: Kluci se posunuli dál Juniorský tým obsadil v uplynulé sezóně konečné deváté místo, byť při troše štěstí mohl skončit lépe. O sezóně i trablech těsně před jejím finišem mluví v rozhovoru pro klubový web jeden z trenérů Marek Bielan.

 

Trenére, jak hodnotíte uplynulý ročník Juniorské ligy, který se poprvé hrál podle nového modelu s dvěma nadstavbami?
Cíl v podobě postupu do bojů v nejlepší desítce mezi českými a moravskoslezskými týmy jsme splnili. Celkové deváté místo je trochu zklamání. Myslím si, a tvrdil jsem to už před startem finální fáze, že jsme měli na umístění do pátého místa. Za tím si pořád stojím! Bohužel okolnosti byly proti – áčko bojovalo do posledního kola o záchranu a nepřispěla nám ani extrémně vyrovnaná dorostenecká liga, ve které mohlo spadnout do předposledního kola víc týmů.

Při dobré konstelaci a vývoji v dorostenecké lize jste si tedy s kolegou Zbyškem Gazdou chtěli pomoci hráči ligového dorostu? 
Ano, přesně tak. Bohužel to nešlo. V zimě byl plán takový, že kluky z devatenáctky budeme postupně zabudovávat do juniorského celku. Tenhle plán vzal za své, protože devatenáctka měla zpočátku jara problémy a bojovala vlastně až do konce o záchranu. Nakonec skončila sedmá, což je skvělý výsledek.

Před posledními třemi zápasy jste měli dobře našlápnuto do první pětky…
…ale chyběli nám hráči. S neuvěřitelně mladým týmem jsme to bohužel výsledkově nezvládli, ale hráči dělali, co mohli. Vždyť jsme hráli i s šestnáctiletými a sedmnáctiletými dorostenci. Na papíře to asi vypadá divně - nejprve porazíme ve fantastickém utkání Spartu a za tři dny dostaneme sedm gólů od Boleslavi. Ale nedá se nic dělat.Bylo těžké kmenové hráče juniorky motivovat do posledních dvou zápasů, když věděli, že to po výprasku od Mladé Boleslavi bude asi podobné?
Oni věděli, že musí v každém zápase hrát naplno, protože každý se chce prosadit do A-týmu, navíc na zápasy Juniorské ligy chodí různí manažeři a agenti a trenéři A-týmů. Je pozitivní, že ani v jednom utkání se na to kluci nevykašlali a makali. Moje slova potvrzuje fakt, že kvarteto hráčů (Moskál, Putyera, Egri a Řapek) je právě v přípravě s áčkem.

A celkově tedy jste spokojený?
Ano, s výjimkou těch tří posledních utkání. Kluci poctivě makali, plnili si svoje úkoly. Ani jednou jsme si se Zbyškem Gazdou neřekli, že to někdo odflákl. Teď mluvím i o hráčích áčka. Někteří se v juniorce rozehrávali a pak dostali šanci i v HET lize – třeba Tomáš Weber, ten byl u nás výborný, stejně tak Ondra Lingr. Z kmenových hráčů zmíním Pavla Moskála, který přišel v zimě. Poslední dva roky prošel několika mužskými týmy z nižších soutěží, ale takové zázemí a tréninkové možnosti nemá nikdo. Určitě se posunul dál. A to platí i o ostatních.

Jak bude vypadat letní příprava?
Startujeme v pondělí 2. července a soutěž začíná ve stejném termínu jako FORTUNA:LIGA. Budeme tedy mít tři týdny na přípravu. V plánu bude několik přípravných utkání s mužskými týmy z nejbližšího okolí. O složení kádru už také máme představu – kluci ročníku 1999, kteří končí v dorosteneckém fotbale, plus hráči, kteří se neprosadí do A-týmu a rádi bychom stáhli z hostování dva až tři naše hráče z okolních klubů hrající nižší soutěže. Kluky máme šikovné a je to o pracovitosti a trpělivosti. Výsledky se určitě dostaví!   

• S Jabloncem 8.12. odpoledne
před 2 dny - Ligová fotbalová asociace upřesnila předposlední 18. podzimní kolo. V domácím prostředí vyzvou svěřenci nového trenéra Norberta Hrnčára severočeský FK Jablonec v sobotu 8. prosince od 15 hodin.

• Žáci U15 porazili Vítkovice
před 3 dny - Poslední podzimní zápasy mají za sebou starší žáci U15 a U14. Patnáctka v pátek vyhrála 1:0, čtrnáctka prohrála 1:3.

• Dorostencům skončil podzim
16.11. - Sobotní zápasy 15. kola I. Celostátní ligy dorostu U19 a U17 mezi Karvinou a Spartou Praha byly odloženy na 27. února 2019.

• U15+U14: Derby s Vítkovicemi
16.11. - Starší žáci zakončí podzimní část sezóny v pátek 16. listopadu zápasy na umělé trávě SC Kovona proti Vítkovicím. Derby obou kategorií začnou ve 14 a 15:45 hodin!

• BUDÍNSKÝ: 3 zápasy a pokuta
15.11. - Disciplinární komise LFA potrestala Lukáše Budínského zastavením závodní činnosti na 3 utkání za surovou hru v zápase se Spartou, po které mu sudí Julínek po zhlédnutí videa dodatečně udělil červenou kartu. Navíc za nesportovní chování dostal karvinský záložník ještě pokutu ve výši 10 000 Kč.

• MINIREPUBLIKA U13: tři výhry
15.11. - Mladší žáci U13 cestovali do Písku, kde odehráli další díl Minirepubliky. Suma sumárum - tři výhry a jedna porážka (MFK-Písek 2:0, MFK-Hodonín 4:1, MFK-Pardubice 0:4, MFK-SKP ČB 2:1).

• Fukala si zahrál proti Německu
14.11. - Dohromady 87 minut si ve dvou přípravných utkáních na půdě Německa zahrál hráč MFK Roman Fukala. V prvním utkání (prohra 1:7) naskočil na závěrečných 25 minut, ve druhém (prohra 1:3) odehrál v základní sestavě 62 minut.

• V Boleslavi 1. prosince
13.11. - V rámci 17.kola FORTUNA:LIGY se Karvinští představí na trávníku Mladé Boleslavi v sobotu 1. prosince od 15 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna