Generální partner
Světlý režim
17. červenec 2019

Společný začátek přípravy dorostenců U19 a U18

Minulé pondělí začali starší dorostenci s přípravou na novou sezónu. Stihli už také odehrát po jednom přípravném utkání a další je čekají. Například devatenáctka odjíždí na turnaj do Banské Bystrice.
První dva týdny společné přípravy mají oba dorostenecké týmy skoro za sebou. Kromě kmenových hráčů čítá kádr devatenáctky aktuálně dvanáct hráčů na zkoušku. Ale ještě před odjezdem na třídenní turnaj do Banské Bystrice přijde selekce. „Ve čtvrtek dopoledne odcestujeme na Slovensko v počtu 18+2. Ještě tentýž den odehrajeme zápas proti Podbrezové, v pátek nás čeká maďarský Diósgyör a dobře známý Zlín. V sobotu turnaj zakončíme proti domácímu týmu,“ informoval trenér U19 Eduard Gábriš.

Dorostenecké celky mají za sebou první přípravné duely. V sobotu devatenáctka podlehla ostravskému Baníku 1:3 a osmnáctka si poradila 6:3 s muži Bystřice nad Olší. Na konci druhého, ve třetím i koneckonců čtvrtém tréninkovém týdnu čekají obě kategorie další přípravná utkání a samozřejmě tréninkové jednotky. Devatenáctka navíc na konci července ještě odcestuje na čtyřdenní soustředění do Makova. 

Liga startuje pro ligový dorost druhou srpnovou sobotu domácím utkáním s Českými Budějovicemi, osmnáctka začne po sestupu do divize až další týden proti Frýdku-Místku.

Letní přípravné duely týmů U19 a U18

13.7. MFK U19 – Baník Ostrava U19 1:3
13.7. MFK U18 – Bystřice n. Olší muži 6:3
18.-20.7. turnaj U19 v Banské Bystrici (Podbrezová, Diósgyör, Zlín, Banská Bystrica)
24.7. Dětmarovice (muži) – MFK U19 
27.7. MFK U19 – MFK Ružomberok U19
27.7. MFK U18 – MFK Ružomberok U18
2.8. MFK U19 – Czestochowa
3.8. MFK U18 – Martin U19
7.8. MFK U18 – Vítkovice U19
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?