Generální partner
Světlý režim
6. červenec 2016

Správný výběr místa = dva Dudovy góly v přípravě

Pět gólů ve čtyřech přípravných zápasech vstřelili prozatím fotbalisté nováčka první ligy. Hned dva z nich Lukáš Duda a pokaždé mu na to stačilo pár minut.

Asi nikdo nepředpokládal, že v polovině letní přípravy před první prvoligovou sezónou v historii klubu, bude jejím nejlepším střelcem mladý blonďatý záložník s číslem 25. Ale je to tak – Lukáš Duda vstřelil prozatím dva góly a oba byly vítězné. „Je to zásluha celého týmu. Třeba proti Wisle mi to Pavol Jurčo perfektně připravil a proti Dunajské Stredě vlastně taky, i když tam trochu se štěstím,“ pravil skromně za měsíc dvacetiletý fotbalista.

Když měl porovnat oba góly (trefil se i proti Dunajské Stredě), tak ten úterní byl o něco těžší. „Ve Staškově to snad ani nešlo nedat. Na druhou stranu v tom samozřejmě hraje roli i štěstí. Byl jsem pokaždé v pravý okamžik na správném místě,“ usmál se. Přitom na hřiště se v úterý podíval až v 68. minutě, kdy střídal Tomáše Oklešťka. Přesto mu dvacet minut stačilo, aby zápas proti slavnému polskému týmu krátce před koncem rozhodl.

Wisla přijela bez tří reprezentantů, ale jinak v plné sestavě. A není se co divit – Ekstraklasa začíná už v polovině července. „O to víc to těší, že jsme ji dokázali porazit, vždyť jsme v pokročilé fázi náročné letní přípravy,“ zakončil Lukáš Duda.

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo