11. srpen 2013

Starší dorostenci porazili také Most

Tým Petra Gibaly výsledkově šlape. Po úvodní prohře posbíral v dalších třech utkáních jen samé výhry. O tu sobotní proti Mostu se nejvíce zasloužili střelci Lukáš Duda s kapitánem Lukášem Kuruštou.

MFK OKD Karviná U19 – FK Baník Most U19 2:1 (0:0)

Branky: 46. Duda, 57. Kurušta – 78. Prokop

ŽK: Wenglorz - Haspra, Baláž, Bula

ČK: 90. Baláž

Sestava Karviné: Pastornický – Leibl, Cienciala, Wowra, Berešík (82. Kalous) - Procházka (46. Moskál), Duda, Wenglorz (83. Siekiera), Puchel - Uher, Kurušta (90. Molnári).

Trenér Petr Gibala: „Ani ve čtvrtém zápase v nejvyšší soutěži jsme se neztratili. V první půli jsme v určitých momentech měli více ze hry, ale jinak to bylo vyrovnané. Opět bylo v naší hře spousta nepřesností, které nás limitovali v další kombinaci nebo předfinální fázi. Nevyužili jsme možná dvě gólovky, soupeř tam kromě pár střel, se kterými si v pohodě poradil náš brankář, neměl vlastně nic. Do druhé pětačtyřicetiminutovky jsme vystřídali a opět se to ukázalo jako rozhodující. Místo Adama Procházky naskočil do utkání Pavel Moskál, který okamžitě po začátku druhého poločasu šel velice důrazně do hry jeden na jednoho. Poté adresoval velmi těžkou přihrávku na Dudu, který ji přetavil střelou k tyči v první gól. Druhý gól padl za deset minut. Kurušta se dravě prodral přes obránce Mostu a zvýšil už na 2:0. V dalším průběhu měl dvě velké šance Puchel, ale ani jednu neproměnil. Poté se ještě neprosadil Kurušta. Velké drama nastalo dvanáct minut před koncem, kdy soupeř po rohovém kopu snížil na jednobrankový rozdíl a dostali jsme se pod tlak, kdy jsme začali zmatkovat a prohrávat osobní souboje. Naštěstí jsme všechno ustáli a dovedli utkání k vítěznému konci.“

Podrobný on-line přenos najdete na onlajnech.