Mlade talenty

Starší přípravka navštívila na konci února Monako

06.03.2019 | redakce
 

Starší přípravka navštívila na konci února Monako Tým U11 pod vedením trenéra Ondřeje Hanzela vyrazil poznávat svět - a to rovnou do Monaka. Na programu bylo přátelské utkání a návštěva utkání Ligue 1 Monako – Lyon. Během čtyř dnů prožili všichni účastníci výpravy mnoho zajímavého…

 

Po ubytování ve městě Nice vyrazila celá výprava i s rodiči k moři, které bylo vzdálené od hotelu jen minutu chůze, do vody se však neodvážil nikdo, i když bylo krásné počasí. Druhý den se odehrál zápas AS Monako - MFK Karviná mezi vrcholky místních kopců na tréninkovém hřišti s umělým povrchem. 

Kluci hráli ze všech sil, mohutným povzbuzováním skvělých fanoušků. Hráči domácího Monaka byli velice silným soupeřem, hosté se jim snažili vyrovnat díky svému příkladnému nasazení. „Na vítězství to bohužel nestačilo. Pro všechny to však znamenalo kus dobře odvedené práce a nadšení,“ chválil svůj tým trenér Hanzel.

Po zápase se vrátili unavení rodiče s dětmi do Nice, kde se večer konal veliký karneval a průvod městem. Kolem dětí projížděly obrovské vozy s komiksovými postavami, různí kejklíři se fotili s okolo jdoucími, obrovské balóny se vznášely ve vzduchu - děti byly neúnavné a nadšené. Brazilskými tanečnicemi, dechovkou a roztleskávačkami byli naopak nadšení tatínkové.Další den strávili malí fotbalisté celý v Monaku, prohlédli si přístav a trať formule 1. Před večerním zápasem AS Monako - Olympique Lyon se podařilo domluvit návštěvu hlavního stadionu. Kluci se tak podívali přímo do kabiny A-týmu, kde už byly připravené dresy hráčů, kteří hrají za místní AS – např. Cesc Fábregas nebo Falcao. Prohlídka pokračovala návštěvu tiskového centra se zapnutým mikrofonem, a tak si kluci vyzkoušeli i tiskovou konferenci ve svém možná budoucím působišti. 

Karviňáci se dostali také přímo na hrací plochu, mohli si sednout na střídačky a lehce se zatajeným dechem sáhnout na trávník, který připomínal zelený koberec. Z tribuny pak sledovali večerní ostrý zápas s vítězným koncem (2:0) pro AS Monako. Další den ráno už byla naplánována cesta domů.

Podle trenéra vyšel celý výlet na jedničku, během pobytu se totiž nevyskytla žádná chybička a celý tým rozdával plnými doušky zeleno-bílé nadšení a radost. „Jsem potěšený vším, co jsme s kluky absolvovali a co všechno jim zápas proti Monaku a návštěva ligy přinesly. Děkuji především rodičům, bez kterých by se tato cesta nemohla uskutečnit, a kteří pomohli i s organizací. Myslím si, že se dětem splnil fotbalový sen,“ řekl po příjezdu jeden ze strůjců celé podařené akce a zároveň trenér Ondřej Hanzel.

Fotogalerie

               
 

• U15+U14: Porážky se Sigmou
před 2 dny - Starší žáci ve středečních předehrávkách 22. kola podlehli na Kovoně olomoucké Sigmě - patnáctka 0:4, čtrnáctka 1:6.

• Víkendové úspěchy přípravek
před 3 dny - Starší přípravka U11 skončila druhá na finálovém turnaji Zimní ligy OFS. Starší přípravka U10 posbírala během víkendu dvě stříbra na turnajích v Brušperku a Bohumíně a tým U9 se také na halovém turnaji radoval ze stříbra.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
17.3. - U19-Hradec Králové 0:1, U18-Baník Ostrava 0:5, U17-Hradec Králové 1:2, U16-Baník Ostrava 2:0, FM-U15 1:2, FM-U14 5:2.

• Sestřih zápasu na Dukle
17.3. - Páteční duel na pražské Julisce dopadl s velkým štěstím lépe pro domácí. V sestřihu iSportu, který najdete ZDE, si připomeňte sporné momenty a všechny tři góly.

• U19+U17: Porážky od Votroků
16.3. - Ligoví dorostenci ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Oba týmy podlehly v domácím prostředí Hradci Králové - devatenáctka 0:1, sedmnáctka 1:2.

• Jarní program MSDL a žák. ligy
14.3. - O tomto víkendu startuje jarní část proti dorostence U18, U16 a starší žáky U15 a U14. Jejich jarní rozlosování najdete po rozkliknutí dané kategorie.

• Čtyři góly Ramireze za Senici
12.3. - Eric Ramirez hostuje v Senici a v úterý večer čtyřmi góly zničil ve čtvrtfinále Slovnaft Cupu Nitru, jejíž branku hájil exkarvinský gólman Branislav Pindroch. Senica zvítězila jasně 5:1!

• Víkendové výsledky mládeže
11.3. - České Budějovice-U19 3:2, České Budějovice-U17 2:1, U16-Čadca (muži) 3:4, U15-Martin 5:0, U14-Martin 3:3, FM-U13 3:2, FM-U12 14:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem