Mlade talenty

Štěpánek: Ve Stonavě mám vše

12.05.2011 | Týdeník Horník
 

Štěpánek: Ve Stonavě mám vše Z pozice hlavního kouče šéfuje fotbalovému mužstvu Stonavy, letošní štiky I.A třídy, trenér Miroslav Štěpánek, bývalý kouč MFK OKD Karviná, bratranec slavného tenisty Radka Štěpánka a zaměstnanec Dolu Darkov.

 

V hornické obci Stonava si letošní sezonu mohou užívat. V loňském roce zrekonstruovali svůj domácí stánek, položili nové hřiště, ještě předtím postavili halu pro kolektivní sporty, kde mohou hráči v zimě trénovat. Fotbalu a sportu obecně se v této obci u Karviné i díky podpoře místní radnice velmi daří, což Miroslav Štěpánek může jen potvrdit.

„Ve Stonavě mám opravdu vše potřebné pro to, abych mohl dělat svou práci kvalitně. Vycházejí mi zde se vším vstříc a já se to Stonavě snažím vracet v podobě dobrého fotbalu, na který chodí diváci,“ podotýká Štěpánek, který hrál o víkendu v Karviné s místní rezervou šlágr kola I.A třídy. I ten však skončil bez branek.

Stonava se drží v tabulce v těsném závěsu za Karvinou B. Budete chtít postoupit?

Nechci to zakřiknout, ale vše napovídá tomu, že postupovat budou letos dva týmy. Béčko Karviné určitě postoupí a my chceme být tím, kdo jej do přeboru doprovodí. V této fázi soutěže nemá smysl schovávat se za laciné řečičky, co by kdyby. Ano - chceme postoupit, přesněji řečeno postupu se nebráníme.

Jak jako bývalý kouč MFK OKD vzpomínáte na doby, kdy jste Karvinou vedl?

Pochopitelně jen v dobrém. Karviná mi dala šanci poprvé v mé kariéře trénovat muže, za což jsem jí vděčný. Tenkrát jsme áčko vedli společně s Petrem Mašlejem jako trenérská dvojice. Kompetence byly rozděleny tak, že já koučoval zápasy z lavičky, protože Petr v té době ještě aktivně hrál a přípravu vedl hlavně on.

A s týmem jste se dostali až do třetí ligy.

Ano, od krajského přeboru jsme se přes divizi dostali do MSFL, kde jsem ještě půl roku byl u mužstva. Byly to hezké doby, v každé soutěži jsme se drželi na špici a postupovali společně s vítězi nebo prvními týmy. Ani ve vyšší soutěži jsme se pak neztratili a prokázali, že máme výkonnost. Snažili jsme se o pohledný fotbal, na který by chodili lidi a o totéž se nyní snažím i ve Stonavě.

V Karviné jste absolvoval svou první trenérskou štaci?

U mužů ano. Předtím jsem ale trénoval dorosty Petrovic i Dětmarovic a po nich karvinské béčko. Po půlroce mě pak vytáhli společně s Péťou Mašlejem k áčku. S klubem jsem se rozešel v dobrém, pořád v něm mám kamarády, a jak s Mašlou, tak i s předsedou Jendou Wolfem si občas voláme a poptáme se, jak se daří. Na Karvinou mám rozhodně velmi hezké vzpomínky.

A jistě sledujete i její výsledky...

Velmi pozorně, vždyť jsem Karviňák. Klubu fandím a samozřejmě mu držím palce. Pevně věřím, že do tří let se tady bude hrát první liga. Město by si ji zasloužilo a lidé v klubu pro to také dělají všechno. Karviná už před časem první ligu zažila, když tady existovalo efcéčko, ale lidé na fotbal chodili v hojném počtu a byly to dobré fotbalové časy. Teď by navíc fanoušci i hráči měli krásný nový stadion.

Vrátíte se někdy do MFK OKD?

Pokud mě někdy ze Stonavy vyhodí, tak rád (smích). Jsem teď ale ve Stonavě velmi spokojený, předseda Frait je rovněž zapálený obětavec, který pro klub vyřizuje první poslední. Budujeme to tam na mladých hráčích, to byla má vize i před časem v Karviné, ale ta měla postupové plány a jen s mladými hráči by asi bylo těžké každý rok postupovat. Teď ve Stonavě se nám to ale může zdařit. Dílčí výsledky nám to naznačují, vždyť nejspíš budeme asi jediní, kdo bude mít s béčkem Karviné pozitivní bilanci (úsměv).

• Výsledky mládeže MFK
včera - U19-Slavia Praha 0:2, Přerov-U18 2:3, U17-Slavia Praha 2:1, Přerov-U16 1:0, U13-Valašské Meziříčí 22:0, U12-Valašské Meziříčí 13:1, U11-Lokomotiva Petrovice 24:0.

• Janečka nemůže hrát
před 2 dny - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 3 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem