Generální partner
Světlý režim
12. květen 2011

Štěpánek: Ve Stonavě mám vše

Z pozice hlavního kouče šéfuje fotbalovému mužstvu Stonavy, letošní štiky I.A třídy, trenér Miroslav Štěpánek, bývalý kouč MFK OKD Karviná, bratranec slavného tenisty Radka Štěpánka a zaměstnanec Dolu Darkov.

V hornické obci Stonava si letošní sezonu mohou užívat. V loňském roce zrekonstruovali svůj domácí stánek, položili nové hřiště, ještě předtím postavili halu pro kolektivní sporty, kde mohou hráči v zimě trénovat. Fotbalu a sportu obecně se v této obci u Karviné i díky podpoře místní radnice velmi daří, což Miroslav Štěpánek může jen potvrdit.

„Ve Stonavě mám opravdu vše potřebné pro to, abych mohl dělat svou práci kvalitně. Vycházejí mi zde se vším vstříc a já se to Stonavě snažím vracet v podobě dobrého fotbalu, na který chodí diváci,“ podotýká Štěpánek, který hrál o víkendu v Karviné s místní rezervou šlágr kola I.A třídy. I ten však skončil bez branek.

Stonava se drží v tabulce v těsném závěsu za Karvinou B. Budete chtít postoupit?

Nechci to zakřiknout, ale vše napovídá tomu, že postupovat budou letos dva týmy. Béčko Karviné určitě postoupí a my chceme být tím, kdo jej do přeboru doprovodí. V této fázi soutěže nemá smysl schovávat se za laciné řečičky, co by kdyby. Ano - chceme postoupit, přesněji řečeno postupu se nebráníme.

Jak jako bývalý kouč MFK OKD vzpomínáte na doby, kdy jste Karvinou vedl?

Pochopitelně jen v dobrém. Karviná mi dala šanci poprvé v mé kariéře trénovat muže, za což jsem jí vděčný. Tenkrát jsme áčko vedli společně s Petrem Mašlejem jako trenérská dvojice. Kompetence byly rozděleny tak, že já koučoval zápasy z lavičky, protože Petr v té době ještě aktivně hrál a přípravu vedl hlavně on.

A s týmem jste se dostali až do třetí ligy.

Ano, od krajského přeboru jsme se přes divizi dostali do MSFL, kde jsem ještě půl roku byl u mužstva. Byly to hezké doby, v každé soutěži jsme se drželi na špici a postupovali společně s vítězi nebo prvními týmy. Ani ve vyšší soutěži jsme se pak neztratili a prokázali, že máme výkonnost. Snažili jsme se o pohledný fotbal, na který by chodili lidi a o totéž se nyní snažím i ve Stonavě.

V Karviné jste absolvoval svou první trenérskou štaci?

U mužů ano. Předtím jsem ale trénoval dorosty Petrovic i Dětmarovic a po nich karvinské béčko. Po půlroce mě pak vytáhli společně s Péťou Mašlejem k áčku. S klubem jsem se rozešel v dobrém, pořád v něm mám kamarády, a jak s Mašlou, tak i s předsedou Jendou Wolfem si občas voláme a poptáme se, jak se daří. Na Karvinou mám rozhodně velmi hezké vzpomínky.

A jistě sledujete i její výsledky...

Velmi pozorně, vždyť jsem Karviňák. Klubu fandím a samozřejmě mu držím palce. Pevně věřím, že do tří let se tady bude hrát první liga. Město by si ji zasloužilo a lidé v klubu pro to také dělají všechno. Karviná už před časem první ligu zažila, když tady existovalo efcéčko, ale lidé na fotbal chodili v hojném počtu a byly to dobré fotbalové časy. Teď by navíc fanoušci i hráči měli krásný nový stadion.

Vrátíte se někdy do MFK OKD?

Pokud mě někdy ze Stonavy vyhodí, tak rád (smích). Jsem teď ale ve Stonavě velmi spokojený, předseda Frait je rovněž zapálený obětavec, který pro klub vyřizuje první poslední. Budujeme to tam na mladých hráčích, to byla má vize i před časem v Karviné, ale ta měla postupové plány a jen s mladými hráči by asi bylo těžké každý rok postupovat. Teď ve Stonavě se nám to ale může zdařit. Dílčí výsledky nám to naznačují, vždyť nejspíš budeme asi jediní, kdo bude mít s béčkem Karviné pozitivní bilanci (úsměv).

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.