Generální partner
Světlý režim
27. září 2019

Straka: Na změnu trenéra nesmíme brát ohled

Derby mezi Karvinou a Opavou je na programu v neděli 29. září od půl čtvrté odpoledne. Kouč MFK Karviná František Straka doufá, že stadionem bude po konci utkání konečně znít klubová hymna - to by totiž znamenalo, že jeho svěřenci vyhráli...
Trenére, slezské derby klepe na dveře. Navíc Opava ve čtvrtek vyměnila trenéry. Může to mít nějaký vliv na samotný duel?
Říkám to často - koncentrujeme se především na nás a vlastní výkon. Jestli soupeř vyměnil trenéry nebo ne, na to nesmíme brát ohled. 

Soupeř se bude muset také obejít bez svého klíčového hráče Pavla Zavadila, který bude pykat za čtyři žluté karty. Bude to pro Opavu velké oslabení?
Ano, určitý vliv na způsob hry našeho soupeře to bude mít. Pavel je velký lídr a každý zápas ukazuje, jak velkou osobností on je. A že mu občas ujedou nervy? To se stane, patří to k tomu (úsměv). Pro mě je to hráč s velkým H, pan fotbalista.

Se svými svěřenci stále čekáte na první tříbodový zisk z domácího stadionu. Bylo by hezké, kdyby se to povedlo právě proti Opavě, že ano?
Bylo by to krásné! Chceme uspět a pro úspěch a tři body uděláme v tomto slezském derby absolutní maximum.

Věříte, že si už konečně vychutnáte spolu s hráči a fanoušky klubovou hymnu v celém znění?
Už by to chtělo, že (smích). Kluci na hřišti potřebují podpořit a hlavně bouřlivou atmosféru z tribun vnímají. Znám to z vlastní zkušenosti. Opakuji, uděláme pro vítězství všechno!
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo