Generální partner
Světlý režim
3. duben 2017

Střela mi sedla, gólman skvěle zasáhl, říká Jurčo

První jarní minuty si v Liberci připsal útočník Pavol Jurčo. Do historie zápasu se mohl zapsat gólem, kterým by zbytek duelu výrazně zdramatizoval. Jeho povedenou střelu však zneškodnil gólman Hladký.
Až v šestém jarním utkání dostal od trenéra Webera šanci. Pavol Jurčo stihl v Liberci odehrát závěrečnou čtvrthodinu. „Skvělý pocit být zase na hřišti. Těšil jsem se a užíval si to. Hlavně jsem rád, že už nemám zdravotní problémy,“ podotkl Jurčo v narážce na zlomený nos, který jej připravil o závěrečnou část zimní přípravy. Dokonce musel předčasně odletět z tureckého soustředění.

Nějaký čas se připravoval individuálně, potom plynule navázal na tréninky s mužstvem i s maskou, která mu chránila nos. Na severu Čech měl jednu velkou šanci, možná tu největší z karvinského pohledu během celého zápasu. „Velká škoda, kdybych to proměnil, tak by závěrečné minuty ještě byly zajímavé. V první chvíli jsem chtěl lobovat, ale míč mi nevyskočil, proto jsem volil takovou střelu. Sedlo mi to, ale gólman Liberce to skvěle chytil,“ řekl.

Velkým tématem po utkání byl stav hrací plochy. Jurčo se nebál říct, že na horším trávníku hezkých pár let nehrál. „Ovšem stav hřiště se nelíbil ani domácím hráčům. Po utkání jsme s nimi prohodili pár slov a není to podle nich vůbec ideální. Jsou také hodně kombinační a nepomáhá jim to,“ potvrdil jednatřicetiletý slovenský útočník.

Sobotní plány na bodový zisk naboural vedoucí gól Liberce z první pořádnější šance. Karvinští prohráli podruhé v řadě, ale to musí hodit rychle za hlavu, jelikož už v sobotu je čeká velice atraktivní televizní zápas proti pražské Slavii. „Klasicky si to rozebereme, ukážeme si chyby a bude potřeba je už neudělat. Doma jsme silní, navíc nám pomůžou fanoušci, kteří vyprodali stadion,“ dodal Jurčo. 
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo