Generální partner
Světlý režim
2. leden 2023

Stříbro a bronz z (po)vánočního turnaje v Čadci

25. ročník Štefanského poháru - Memoriálu Milana Piteľa se 28. prosince zúčastnili dva týmy MFK Karviná. V hlavní kategorii to mančaft sestavený ze současných a bývalých hráčů MFK (Ondřej Lingr, Matěj Jurásek) a v žákovské kategorii zasáhl do turnaje tým U13. Oba týmy MFK se umístily "na bedně".

Narychlo složený tým ze současných i bývalých hráčů MFK Karviná na Slovensku málem triumfoval. Spanilou jízdu Ondřeji Lingrovi, Matějovi Juráskovi, Luckymu Ezehovi, Davidu Motyčkovi či Oliveru Jurčákovi překazil až ve finále tým Jamir SK. Svěřenci asistenta trenéra ligového dorostu U19 Ľubomíra Luhového tak obsadili skvělé druhé místo.

VÝSLEDKY:

Karviňáci – Benfica TM 5:2
Karviňáci – Zapo Marys Calcio 3:2
Karviňáci – Vanessa 5:4
Karviňáci – Travelstar 4:3 (čtvrtfinále)
Karviňáci – Zinzino 3:2 (semifinále)
Karviňáci – Jamir SK 0:4 (finále)


Třináctka odjela do Čadce nekompletní a musela odehrát turnaj pouze v šesti lidech. Přestože se jednalo o sváteční turnaj, všechna družstva se do toho, jak se říká, obula „Asi už všichni měli dlouho volno,“ usmál se trenérem Tomáš Červenka. Výsledkem toho byly divoké zápasy nahoru dolů. „Po našem posledním zápase s Ružomberkem tleskala klukům celá hala, protože byl k vidění neuvěřitelný zápas. Bonusem nejen pro naše kluky bylo vidět v souběžně hraném turnaji dospělých plno skvělých současných ligových hráčů z české a slovenské nejvyšší soutěže. Organizátorům děkujeme za pozvání," uvedl Červenka s tím, že cenu Fair play získal nejmladší hráč turnaje - karvinský Martin Lingr!

VÝSLEDKY:

MFK - Akademie Marka Hamšíka 2:6
MFK - výběr Kysúc 7:1
MFK - Ružomberok 6:14Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo