Generální partner
Světlý režim
13. leden 2021

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

Proč jste se rozhodl přestoupit do Karviné?
Při jednání se mi líbil přístup lidí z klubu. Je důležité, zvlášť v mém věku, cítit důvěru. Také od prvního setkání s novými spoluhráči a trenéry vnímám, že mě přijali v pohodě a od začátku se tady cítím příjemně.

Je pro vás v začátcích důležité, že jsou v kabině hráči, s kterými si porozumíte? Kristi Qose ovládá řečtinu, Tomáš Ostrák s Filipem Twardzikem zase němčinu a zbytek umí anglicky?
Je to tak. Pro první dny a týdny v novém působišti je pro mě velké plus, že se bez problémů dorozumím.

Jste využitelný na levém kraji obrany i na stoperu. Kde se vám hraje lépe?
Je mi to jedno. Obě pozice zvládnu.

Znáte českou ligu, české týmy?
Pravdou je, že než se o mě Karviná začala zajímat, tak jsem toho o FORTUNA:LIZE moc nevěděl. Znal jsem velké kluby jako Slavia, Sparta nebo Plzeň, které hrají evropské poháry a prodávají hráče do ostatních zahraničních klubů. Také vím, že kluby v české lize dávají prostor mladým hráčům, což je pozitivní a důležité pro celý evropský trh.

Údajně se rád učíte cizí jazyky a jste velice dobře jazykově vybaven. Víte, že čeština je hodně těžký jazyk?
Vím o tom. O to více mě to motivuje, abych se česky naučil (úsměv).

Rozhovory Rozhovory
st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

st 31.3. | redakce

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

ne 28.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vlasiy Sinyavskiy

Velký sympaťák, estonský reprezentant Vlasiy Sinyavskiy, mluví plynně třemi jazyky (estonsky, rusky a anglicky). Rozhovor vznikal v ruštině a nový hráč MFK s číslem 99 na dresu prozradil mnoho zajímavostí…

čt 25.3. | redakce

Jozef Weber: Rozhodoval jsem se krátce, argumenty pro návrat byly jasné

Na středeční tiskové konferenci, která proběhla online, se probralo mnoho témat. O čem všem mluvil staronový kouč Jozef Weber?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo