Sumář zimní přípravy

04.02.2019 | redakce

Sumář zimní přípravy Zkrácená zimní příprava je minulostí. Svěřenci Norberta Hrnčára stihli během ledna absolvovat tréninkové jednotky v domácích podmínkách i na herním soustředění ve Slovinsku. Celý proces navíc proložili šesti přípravnými zápasy.

Od 3. ledna do 1. února probíhala zimní tréninková dřina. Karvinští ji absolvovali bez jakýchkoliv vážnějších problémů. „V tak krátkém čase jsme se snažili udělat maximum pro to, abychom byli dobře nachystaní na jaro. Jsme rádi za soustředění ve Slovinsku, kde jsme se připravovali na vyhřívané přírodní trávě pár kroků od hotelu a odehráli dva kvalitní zápasy. Kluci byli navíc týden spolu, byl prostor na to, aby se vybudovala soudržnost a parta,“ řekl trenér MFK Norbert Hrnčár.

Došlo také k pohybu v kádru. Přišlo celkem šest nových hráčů – Timotej Záhumenský, Milan Rundić, Lazar Djordjević, Michal Faško, Christian Kouakou a Martin Bukata. Naopak tým opustili Jiří Piroch, Aleš Mertelj, Gergö Kocsis, Marek Janečka a Luboš Tusjak. Na začátku přípravy se zapojil Tomáš Weber, ale v průběhu ledna se vrátil do Třince, kde bude hostovat do konce sezóny.

Během šesti odehraných zápasů si fotbalisté MFK připsali dvě výhry, tři remízy a jednu porážku s celkovým skóre 7:4. Titulem KRÁL STŘELCŮ se může pyšnit sedm borců, protože nikdo nevstřelil víc než jeden gól. O sedm branek se postarali Tomáš Wágner, Lukáš Budínský, Martin Bukata, Adriel D´Avila Ba Loua, Vojtěch Smrž, Michal Faško a Milan Rundić. Dva góly ze čtyř inkasovaných bylo z penaltového puntíku.

Zimní přípravné duely

ŠKF Sereď – MFK Karviná 0:1 (0:1)
B: 37. Wágner
Sestava: I.poločas: Berkovec - Čolić, Krivák, Rundič, Záhumenský - Moravec, Budínský, Faško - Guba, Wágner, Ba Loua. II.poločas: Pastornický - Putyera, Smrž, Janečka, Tusjak - Dramé, Suchan - Galuška (75. Vlachovský), Lingr, Weber - Ramirez.

MFK Karviná – FK Fotbal Třinec 1:1 (0:0)
B: 77. Budínský
Sestava: I.poločas: Pastornický - Krivák, Rundić, Záhumenský - Galuška, Lingr, Dramé, Faško, Tusjak - Ramirez, Vlachovský. II.poločas: Ciupa - Burda, Smrž, Záhumenský - Čolić, Suchan, Lingr (58. Ba Loua), Budínský, Guba - Ramirez (58. Wágner), Moravec.

MFK Karviná – MKS Puszcza Niepolomice 0:0
Sestava: Berkovec (63. Ciupa) - Krivák, Rundić, Záhumenský (63. Dramé) - Čolić, Budínský, Smrž, Faško (46. Suchan), Guba (63. Galuška) - Wágner (63. Ramirez), Ba Loua (63. Lingr).

NK Maribor – MFK Karviná 0:0
Sestava: Berkovec - Moravec (46. Čolić), Krivák, Rundić, Djordjević (46. Guba) - Faško (65. Suchan), Smrž (46. Dramé), Budínský (46. Bukata) - Ba Loua (76. Lingr), Wágner (65. Galuška), Záhumenský.

Zalaegerszeg TE – MFK Karviná 2:1 (2:0)
B: 70. Bukata
Sestava: Berkovec (60. Ciupa) - Moravec (60. Guba), Krivák, Rundić, Djordjević - Faško (46. Smrž), Bukata, Budínský (80. Suchan) - Ba Loua (80. Lingr), Kouakou (46. Wágner), Záhumenský (46. Čolić).

MFK Karviná – GKS Tychy 4:1 (2:0)
B: 8. Ba Loua, 9. Smrž, 64. Faško, 71. Rundić
Sestava: Berkovec (77. Ciupa) – Krivák, Rundić, Záhumenský (64. Djordjević) – Čolić (46. Moravec), Bukata (64. Dramé), Smrž (46. Faško), Budínský (64. Suchan), Guba (64. Galuška) – Ba Loua (64. Lingr), Wágner (64. Kouakou).

• Sestřih porážky na Slovácku
včera - Server iSport.cz přinesl jako obvykle sestřih nejzajímavějších okamžiků sobotního zápasu 21. kola FORTUNA:LIGY. Více ZDE.

• Herní soustředění U17 u konce
před 3 dny - Mladší dorostenci U17 mají za sebou herní soustředění na Slovensku. V jeho rámci odehráli tři utkání s bilancí 1-1-1. (Zlaté Moravce, 7:2, Spartak Trnava 2:2, Nitra 0:5).

• U19: Skalp Legie Varšava
14.2. - Ligoví starší dorostenci zakončili herní soustředění v Polsku vítězstvím na trávníku Legie Varšava v poměru 2:0 (góly Streit a Greguš).

• U21: Prohra v generálce
12.2. - Juniorský tým podlehl v generálce na jarní část diviznímu Frýdlantu nad Ostravicí 2:3, přestože v poločase svěřenci Marka Bielana vedli. Oba góly domácích vstřelila posila z A-týmu Christian Kouakou.

• V Příbrami 2. března
12.2. - Ligová fotbalová asociace upřesnila 23. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští se představí na stadionu u Litavky v sobotu 2. března od 15 hodin.

• Devatenáctka porazila Plock
12.2. - Dorostenci U19 porazili ve druhém přípravném utkání na herním soustředění polskou Wislu Plock 4:2 po gólech Nogy, Kaczmarczyka, Mrózka a Ratici. Na Slovensku pak sedmnáctka remizovala 2:2 s Trnavou. Dva góly vstřelil Madecki.

• Vítězný začátek soustředění
11.2. - Tým U17 vstoupil vítězně do herního soustředění na Slovensku. V prvním z tří naplánovaných utkání porazil Zlaté Moravce jednoznačně 7:2 i díky čtyřem gólům Patrika Goje.

• Sestřih slezského derby
10.2. - Karvinští získali v prvním utkání jarní části bod za domácí remízu s Opavou. Na sestřih z nejzajímavějších akcí zápasu se podívejte ZDE.