Generální partner
Světlý režim
3. srpen 2013

Těžká domácí premiéra, Karviná-Hradec Králové (ne,17)

Karvinští mají před sebou první domácí zápas nové sezóny. V neděli do Karviné přijede Hradec Králové.Tým, který v minulé sezóně spadl z nejvyšší soutěže. Domácí jsou v pohodě, minulý týden vyhráli ve Varnsdorfu, soupeř remizoval s Pardubicemi.

Domácí celek vedený zkušeným trenérem Josefem Mazurou si odkroutí první domácí utkání proti jednomu z aspirantů na postup. „Je to tak. Hradec bude chtít postoupit zpátky do Gambrinus ligy, ale to také další týmy. Předpokládám, že přijedou hrát kombinační fotbal s rychlým přechodem do útoku,“ myslí si Mazura.

Hradečtí „Votroci“ určitě na nějaký ten bod pomýšlejí. Trenér Luboš Prokopec vyhlásil útok na tři body. „Karvinou jsme byli sledovat ve Varnsdorfu. Je to hlavně brejkový tým, který dobře brání a má rychlý přechod do útoku. O jejich kvalitách víme, přesto jedeme do Karviné vyhrát. Z individualit bych vypíchl Hottka, Mišinského a Cika,“ řekl pro klubový web hradecký kouč.

Právě Vladimír Mišinský, ale především Roman Fischer v v Hradci působili. Fischer dokonce jako kapitán vybojoval s Hradcem v sezóně 2009/2010 postup do Gambrinus ligy. Vladimír Mišinský byl v Hradci Králové na hostování. „Neberu to nijak prestižně. Mám tam sice pár známých, ale to je tak všechno. Teď je to obyčejný soupeř, kterého nejen já chci porazit,“ prohlásil Mišinský. Ten si s celým týmem přeje potvrdit tříbodový zisk z Varnsdorfu. „Nečeká nás snadný soupeř, také počasí nebude příliš optimální, ale bohužel s tím nic nenaděláme. Očekávám však velmi dobrý fotbal s úspěšným koncem pro nás,“ dodal Mišák.

Domácí tým má soupeři co vracet. Při posledním měření sil v sezóně 2009/2010 prohrál oba zápasy shodně 0:1. Během krátké zimní pauzy zaznamenal Hradec velkou posilu do defezivy. Z Mladé Boleslavi přišel stoper Arian Rolko. Kdo se však na tohoto urostlého stopera těšil, bude zklamaný. Rolkova premiéra minulou neděli proti Pardubicím skončila neslavně. Už po čtrnácti minutách musel po druhé žluté kartě pod sprchy a v neděli nemůže nastoupit. Vnímá karvinský kouč jeho nepřítomnost jako jakýsi bonus? „Určité oslabení to pro Hradec pochopitelně je. Ale jestli to pro nás bude výhoda teď opravdu nedokážu říct. Uvidí se až po zápase,“ usmál se Josef Mazura. Za zmínku určitě stojí ještě minimálně jedno jméno - Marek Kulič. Velezkušený borec sice minulý týden nenastoupil v základní sestavě, ale po přestávce byl u obou vstřelených branek.

Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit žena, Jana Adámková. Ta už Karvinou v této sezóně jednou pískala. Bylo to v pohárovém utkání ve Vřesině. Na čarách ji budou pomáhat pánové Černý a Kubr. Pochopitelně také vyjde první zápasový zpravodaj. Ten bude slosovatelný a bude se hrát o opravdu libovou cenu – zapůjčení auta od partnera soutěže ACA Autocentrála na víkend zdarma! Také v této sezóně bude bulletin stát pouhých deset korun. Připraven bude rovněž dětský koutek, ve kterém bude úřadovat PROMOTEAM Hitrádia Orion. K dipozici bude trampolína a různé zábavné dětské stolní hry. TĚŠÍME SE NA VÁS!!

Rozhovory Rozhovory
st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii