Generální partner
Světlý režim
9. březen 2013

Těžký start na úvod, Znojmo-Karviná (ne, 14:30)

Konec zkoušení, začíná se naostro. A to doslova. Karvinské fotbalisty čeká v neděli odpoledne aktuálně druhý tým FNL, 1. SC Znojmo. Podaří se svěřencům trenérů Jana Páníka a Petra Mašleje poprvé v sezóně zvítězit na hřišti soupeře?

Zimní příprava byla dlouhá, navíc o týden prodloužena kvůli odloženému 17. kolu pro nezpůsobilé terény. „Nakonec nám to asi přišlo vhod. Kluci se ještě víc sžili s podmínkami přírodní trávy. Věřím, že to bude dobré,“ je optimistou trenér Petr Mašlej. „Navíc nám na úvod odpadl duel ve Zlíně, což může hrát také roli. Nemusíme hned na startu absolvovat dva těžké zápasy na hřištích soupeřů,“ přemýšlí Mašlejův kolega z lavičky Jan Páník.

Podobného názoru je také záložník Tomáš Knötig. „Je to věc názoru. Někomu se třeba venku hraje lépe, ale to není náš případ. Každopádně pro nás je asi dobře, že po Znojmu nás čeká hned domácí zápas s Bohemkou. Určitě je to takto příjemnější,“ řekl Knötig. Karvinští tahají slušnou sérii pěti utkání v řadě, ve kterých bodovali. Tuto skutečnost by rádi prodloužili i na jihu Moravy. Naopak protrhnout by chtěli neúspěchy na hřištích soupeřů, kde ještě v sezóně nevyhráli. Nejblíže k výhře bylo hned ve 2.kole na půdě střížkovských Bohemians, kde karvinští inkasovali na konečných 2:2 ve druhé minutě nastaveného času. „V Praze to byla velká škoda, stejně tak v Holici proti HFK Olomouc, kde jsme byli jednoznačně lepší, ale selhali jsme v koncovce a zápas skončil bez branek. Snad to teď na jaře prolomíme, musíme,“ dodal odhodlaně Tomáš Knötig.

Oba týmy se utkaly v rámci zimní Tipsport ligy. Jihomoravané přijeli do Karviné a dokázali zvítězit 3:1. Domácím se nedařilo, na rozdíl od Znojma, v koncovce. Byla to jedna ze tří karvinských proher v zimní přípravě. Do týmu bývalého karvinského kouče Leoše Kalvody přibylo přes zimu jedno významné jméno. Je jím bývalý reprezentant, účastník LOH 2000 v Sydney, bronzový medailista z Eura 2004 v Portugalsku a mistr ligy s Baníkem Ostrava Marek Heinz, který na jih Moravy přišel na hostování ze Sigmy Olomouc.

Celkově však Znojmo přes zimu oslabilo. Do Jihlavy odešel střelec Václav Vašíček, který rozhodl vzájemný podzimní duel v Karviné. Kromě Vašíčka odešli do Gambrinus ligy také obránci Avdič (Zbrojovka Brno) se Sukupem (Sigma) a Šilinger (Jihlava). „Čtyři hráčí základní sestavy jsou pryč, musí je zastoupit jiní,“ glosoval tuto skutečnost Leoš Kalvoda.

Kádr Karvinských je až na zraněného Davida Puškáče kompletní. Zápas 1.SC Znojmo – MFK OKD Karviná startuje v neděli 10. března ve 14:30 hodin. Psaný online přenos bude k dispozici na webu onlajny.com.

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii