Generální partner
Světlý režim
17. leden 2023

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

Trenére, jaké máte pocity po prvním tréninku zimní přípravy?
Jen ty nejlepší! Bylo vidět, jak se kluci těší a nechyběl ani zápal a odhodlanost. Myslím si, že kolektiv všem chyběl. Hráči si plnili doma individuální plány, ale teď je čeká náročné období. Času máme relativně dost, ale na druhou stranu to rychle uběhne a musíme být na první březnový víkend maximálně nachystaní.

Někteří hráči se zúčastnili rozjezdového týdne. Potěšili vás v tomto ohledu?
Bezesporu ukázali, jak mají fotbal rádi. Nastavili jsme to tak, že tyto tréninky s béčkem měli absolvovat hráči do 25 let a starší kluci si budou v domácích podmínkách plnit individuální plány a dopřejí si potřebnou regeneraci. Bylo pro mě milým zjištěním, že nakonec dorazili i právě někteří starší hráči. Bylo vidět, že už jim to chybělo a neschovávali se někde s tím, že se jim trénovat nechce. To je nesmírně pozitivní věc směrem k jarní části.

Celý tento první týden se dá jistě nazvat testovacím. Jak bude probíhat?
V úterý a ve středu si hráče po skupinkách „proklepnou“ na UP v Olomouci, čekají je zátěžové testy včetně zdravotní prohlídky. Ve čtvrtek potom už v domácích podmínkách otestujeme kondici, rychlost a odrazovou sílu.

Na prvním tréninku se vám hlásili tři nováčci. Myslíte si, že adaptace útočníka Adama Vrby, brankáře Ondřeje Mrózka a obránce Jiřího Bederky bude bezproblémová?
Počítám, že ano. Kluci přicházejí do klubu s ambicemi, kterými se netajíme. Věřím, že se přišli porvat a pomoct. Vrbič je rychlostní typ s výbornou pravačkou, hodně toho naběhá a odvede dobrou práci pro tým. Jirka Bederka je defenzivní fotbalista s nemálo zkušenostmi z nejvyšší soutěže. Má dobrou postavu i čtení hry a velice dobrou rozehrávku. Věřím, že nám pomůže i z pohledu organizace hry. A Ondřej Mrózek? Je to poctivý kluk z nedalekého Třince, který prošel Regionální fotbalovou akademií, která sídlila tady v Karviné na Kovoně. Máme dva kvalitní gólmany, ale potřebujeme tři – konkurence musí být. Netajíme se ani tím, že bychom rádi, aby béčko postoupilo. Tím pádem jde i o zkvalitnění brankářského postu. Jde o perspektivu do budoucna, Ondra má teprve devatenáct let.

Příprava je na samotném začátku, kádr se formuje. Jaké posty si přejete posílit?
Jedna věc je obranná fáze a druhá potom útočná – potřebujeme náhradu za Rafia Durosinmiho. Máme Michala Papadopulose, který se dává dokupy po prosincovém zákroku a začíná běhat. Věřím, že bude co nejdřív v pořádku a zůstane zdravý. K němu máme nově už zmíněného Adama Vrbu, ale ještě bych si představoval jednoho hráče, abychom měli nějaké varianty, s kterými můžeme kalkulovat před i během utkání.

Jak velký problém pro vás představuje právě odchod Durosinmiho do Plzně?
Pro každý tým je nepříjemné, když přijde o hrotového útočníka. Ale já jsem optimista a říkám si, že každý je nahraditelný. Kvalitu Rafiu ale bezesporu má, když kolem něj kroužila třeba i pražská Slavia. V Plzni je na půlročním hostování a uvidíme, co bude v létě.

V tréninkovém procesu s áčkem jsou také dorostenci Lucky Ezeh a David Moses a z B-týmu Marek Bielan spolu s Patrikem Gojem. Jaké s nimi máte plány?
Tihle kluci si takovou šanci zaslouží. Lucky už to trochu zná, na podzim dokonce rozhodl slezské derby s Opavou. David naskočil do pohárového zápasu se Slavií a myslím si, že to z jeho strany nebylo vůbec špatné. Pokud se bavíme, že chceme postoupit s áčkem i béčkem, tak pochopitelně sledujeme i dění v mládeži. A protože ligový dorost se pohybuje ve spodních vodách, tak se nějakým způsobem pokusíme jejich zátěž vyvážit. Ano, kluci musí nabírat zkušenosti v dospělém fotbale, ale není nám lhostejná ani situace v dorostenecké lize. Komunikace s realizačním týmem U19 je v pořádku. Budeme neustále v kontaktu a uvidíme. Nejsem teď ale schopný říct, jestli s námi budou celý týden nebo jen dva dny v týdnu.

A kluci z béčka?
Jsou snaživí, hrávají pravidelně divizi. Marek Bielan měl nějaké zdravotní problémy v minulém roce. Uvidíme, ale přípravu s námi začali a budou se s námi připravovat.
Rozhovory Rozhovory
st 10.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jakub Rezek

Jakub Rezek prožívá plodné období, jelikož v dubnových zápasech vstřelil důležité dva góly, které pomohly k zisku čtyř venkovních bodů. V rozhovoru hovoří o svých začátcích a především o Slovácku, které bylo až do léta 2022 před odchodem do Karviné jeho kmenovým klubem. Karvinská „jedenáctka“ si rovněž zatipovala, jak dopadne nejvyšší soutěž…

st 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jaroslav Málek

Nejlepší střelec MFK a zároveň nejproduktivnější hráč Jaroslav Málek se těší na dnešní duel proti „své“ Líšni. Ostatně v rozhovoru o tomto skromném klubu z jihomoravské metropole hovoří moc hezky. V rozhovoru také přiznal, že i s odstupem několika let stále lituje odchodu z Žižkova. Proč? To si přečtěte…

pá 21.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Bederka

Stoper Jiří Bederka patří po svém zimním příchodu neodmyslitelně mezi stabilní hráče základní sestavy. V rozhovoru mluvil o svých fotbalových začátcích, postupných ambicích, Bohemce, ale také o východočeských klubech, ke kterým má blízko. Řeč přišla i na zahraniční angažmá…

út 11.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Antovski

Levý bek ze Severní Makedonie Filip Antovski se po vydařeném utkání s Příbramí musel „uklidit do bytu“ a zmeškal dva zápasy – měl totiž neštovice. Během nemoci ale nelenil, podle svých slov se například učil češtinu. V rozhovoru dále prozradil, jak se v Karviné cítí, kdy za ním dorazí rodina, proč mu to nevyšlo v Austrii Vídeň nebo třeba také, že s fotbalem začal nezvykle pozdě…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo
×
Dnes v 17:00
MFK Karviná
FK Třinec
×
Dnes v 17:00
MFK Karviná
FK Třinec