Generální partner
Světlý režim
14. červen 2022

Tomáš Hejdušek: Je tady příjemné klima, kluci jsou natěšení

Spokojenost a pozitivní pocity sálaly po prvním tréninku z trenéra MFK Karviná Tomáše Hejduška. V rozhovoru promluvil o nejbližším programu i novém realizačním týmu.

Trenére, vaše první dojmy po pondělním prvním tréninku?
Jen samá pozitiva (úsměv). Plná kabina, kluci natěšení a odhodlaní. Před tréninkem to bylo sice trochu hektičtější, fasovali jsme vybavení, řešili další různé věci, ale nakonec všechno v pohodě. Jediné negativum bylo počasí, protože nás během tréninku postihl slušný liják, ale možná nám pršelo štěstí.

Jak bude probíhat tento první tréninkový týden?
Během úterka nás čekají testy – zjistíme rychlostní, vytrvalostní a silovou stránku kluků. Podle toho budeme určovat i další tréninkový proces. Od středy do pátku budeme vždy dopoledne na hřišti a odpoledne budou běhy spojené s posilovnou. V sobotu si zahrajeme modelové utkání proti sobě.

Z toho usuzuji, že jste rád, že první přípravný duel je v plánu až příští víkend. Je to tak?
Přesně tak jsme to chtěli. Sice se nám dva nebo tři kluby ozvali, ale nechtěli jsme hrát. Nyní potřebujeme hlavně nabrat kondici a zjistit, jak na tom kluci jsou.

Předpokládám, že se dají v kádru očekávat změny. Sedí to?
Ano. Kádr budeme postupně doplňovat.Pohromadě máte realizační tým. Spokojenost?
Jsem z přístupu všech opravdu nadšený. A tím nemyslím jen realizák, ale všechny lidi v klubu přes paní uklízečky až po kanceláře. Je tady příjemné klima (úsměv).

Vašim prvním asistentem bude Radomír Korytář. Proč?
S Korym se známe z Ostravy. Já vedl béčko, on devatenáctku. Určitá propojenost tam už byla i tehdy. Navíc tady už působil, lidé ho znají. Je to pracovitý člověk a jsem rád, že je tady.

Druhým asistentem je Marek Bielan i s přesahem k B-týmu?
Přesně tak. Marek bude spojkou mezi námi a divizním béčkem. Jsou to spojené nádoby. Ovšem nebude to jen o áčku a béčku. Chceme navázat ještě užší spolupráci i s dorostem U19. Když to bude fungovat, budu moc rád. Je potřeba aby mladí kluci viděli, že mají zelenou do prvního mužstva. Ale je to o nich. Musí se o šanci poprat a makat na sobě.

Novým trenérem brankářů je David Hampel z Opavy.
Davida jsem osobně neznal, ale měl jsem na něj několik doporučení – například od Luďka Mikloška. Je to pracovitý a pokorný kluk.

Rozhovory Rozhovory
čt 23.6. | redakce

Jaroslav Málek: Doufám, že budeme hrát dobrý fotbal

Záložník Jaroslav Málek v prvním rozhovoru vysvětluje, jaký byl hlavní důvod jeho odchodu z brněnské Líšně do Karviné. Prozradil také s kým z aktuálního kádru v minulosti hrál za jeden tým, a pochvaluje si stadion a klubové zázemí.

čt 16.6. | redakce

Jan Žídek: Nabídka z Karviné mi dávala smysl

Upřímný Jan Žídek v prvním rozhovoru pro klubový web o novém impulsu, konci v Opavě po sedmi letech a o rozhodování, proč si nakonec vybral Karvinou...

út 14.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Je tady příjemné klima, kluci jsou natěšení

Spokojenost a pozitivní pocity sálaly po prvním tréninku z trenéra MFK Karviná Tomáše Hejduška. V rozhovoru promluvil o nejbližším programu i novém realizačním týmu.

pá 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Musíme zase dělat radost fanouškům a vyhrávat doma

Během prvního rozhovoru po podpisu smlouvy bylo na novém trenérovi MFK Karviná vidět plno elánu do práce. Bývalý hráč se zkušenostmi například z Lotyšska hovořil o své náročnosti, požadavcích na hráče, ambicích, o druhé lize i fanoušcích.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo