Generální partner
Světlý režim
3. červen 2022

Tomáš Hejdušek: Musíme zase dělat radost fanouškům a vyhrávat doma

Během prvního rozhovoru po podpisu smlouvy bylo na novém trenérovi MFK Karviná vidět plno elánu do práce. Bývalý hráč se zkušenostmi například z Lotyšska hovořil o své náročnosti, požadavcích na hráče, ambicích, o druhé lize i fanoušcích.

Jak se těšíte na práci v Karviné?
Pro mě to bude premiéra v profesionálním fotbale a moc se těším. Karviná je klubem s tradicí, krásným zázemím, výbornými fanoušky a skvělým stadionem. Fotbal se tady dělá dobře.

Jak byste se charakterizoval jako trenér?
Vyžaduji maximální náročnost nejen po taktické stránce, ale především po té silové a kondiční. Určitě jsem náročný trenér!

Nejvyšší fotbalovou soutěž jste určitě sledoval. Kde jste viděl vy hlavní příčiny karvinského sestupu?
Nedotáhnuté zápasy do vítězného konce zkraje sezóny. To byla asi alfa a omega celé nepovedené sezóny. Postupem času byla na celém týmu vidět psychická deka.

Jak vnímáte druhou nejvyšší soutěž, kterou si Karviná zahraje po šesti letech?
Druhá liga je víc o soubojích, není tak fotbalová. A právě proto se na to musíme dobře připravit – kondičně i mentálně. Naše soupeře musíme uběhat, přetlačit a samozřejmě musíme mít i fotbalovou kvalitu.

Těšíte se už na začátek přípravy?
Už aby začala (smích). Ještě ve středu jsem vedl béčko Baníku v zápase s Otrokovicemi, ale od čtvrtka už s vedením klubu řešíme všechny záležitosti okolo týmu – posily, potřebujeme doladit přípravu a testy. Na všechno se moc těším.

Máte v hlavě jména hráčů, která byste chtěl do týmu?
Mám! Ale je jasné, že o tom nemůžu takhle veřejně zatím mluvit. Mužstvo určitě musíme posílit, ale zároveň chci vidět hráče, které tady aktuálně máme. Všechno budeme řešit určitě i během přípravy.S ostravským béčkem, které jste trénoval, jste byl zvyklý hrát na špici tabulky. S jakými ambicemi přicházíte tady?
S těmi stejnými! Hrát nahoře a postoupit zpátky do FORTUNA:LIGY. S tím souvisí začít zase vyhrávat doma. Musíme dělat radost našim fanouškům, protože té radosti si moc neužili. Je potřeba se dobře naladit a vrátit lidem chuť jít v Karviné na fotbal a najet na vítěznou vlnu.

Velice dobře znáte mladé baníkovské hráče. Je jednou s možností, že by vámi vytipovaní hráči přišli do Karviné?
Určitě ano, nabízí se to. Znám je a vím, co od nich čekat. Z Ostravy do Karviné je to kousek, dvacet kilometrů. Proč by měl Baník dávat hráče někam tři sta kilometrů daleko? Naopak tady budou na očích…Za takovou spolupráci bych byl určitě rád!

Kdy chcete mít jasno o nově složeném realizačním týmu?
V těchto chvílích je to v řešení. Ale rád bych, aby bylo jasno co nejdříve.

Rozhovory Rozhovory
čt 23.6. | redakce

Jaroslav Málek: Doufám, že budeme hrát dobrý fotbal

Záložník Jaroslav Málek v prvním rozhovoru vysvětluje, jaký byl hlavní důvod jeho odchodu z brněnské Líšně do Karviné. Prozradil také s kým z aktuálního kádru v minulosti hrál za jeden tým, a pochvaluje si stadion a klubové zázemí.

čt 16.6. | redakce

Jan Žídek: Nabídka z Karviné mi dávala smysl

Upřímný Jan Žídek v prvním rozhovoru pro klubový web o novém impulsu, konci v Opavě po sedmi letech a o rozhodování, proč si nakonec vybral Karvinou...

út 14.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Je tady příjemné klima, kluci jsou natěšení

Spokojenost a pozitivní pocity sálaly po prvním tréninku z trenéra MFK Karviná Tomáše Hejduška. V rozhovoru promluvil o nejbližším programu i novém realizačním týmu.

pá 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Musíme zase dělat radost fanouškům a vyhrávat doma

Během prvního rozhovoru po podpisu smlouvy bylo na novém trenérovi MFK Karviná vidět plno elánu do práce. Bývalý hráč se zkušenostmi například z Lotyšska hovořil o své náročnosti, požadavcích na hráče, ambicích, o druhé lize i fanoušcích.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo