17. září 2022

Tomáš Hejdušek: Naše počínání v obranné fázi je něco neuvěřitelného

Velice zklamaně a rozčarovaně hovořil po utkání v Chrudimi trenér Tomáš Hejdušek, když se vracel k debaklu svého týmu. Karvinští prohráli na východě Čech vysoko 1:5.

Trenére, jaké je vaše hodnocení utkání na půdě Chrudimi?
Je to naše ostuda! Jdeme do vedení, ale po naší nedůslednosti si necháme dát vyrovnávací gól po standardní situaci. Měli jsme problém na krajích hřiště, doslova jsme tam hořeli. Za klíčový moment celého utkání považuji určitě neuznaný gól na 2:2. Protože za několik minut přišla třetí trefa domácích. Potom už to byl náš zmar, který Chrudim potrestala dalšími dvěma góly.

Hned po pár minutách jste musel střídat - zranil se Martin Zedníček. Komplikace?
Z naší čtyřčlenné obrany vypadli vlastně dva hráči. Už v týdnu Dávid Krčík a po několika minutách i Martin Zedníček. Přesto si myslím, že máme natolik zkušené hráče, aby si obrana počínala jinak - samozřejmě lépe. Realita? Naše počínání v obranné fázi je něco neuvěřitelného!

V první minutě obdržel Sebastian Boháč žlutou kartu. Mohlo to mít na vývoj nějaký vliv v tom smyslu, že se prakticky od úvodního hvizdu musel držet, by třeba neudělal další faul na kartu a neoslabil případně tým?
Určitě si musel dávat pozor. Obecně má dost karet díky jeho stylu, že do všeho vleze. Nechci se ho zastávat, ale myslím si, že to bylo v souboji s míčem. Ale budiž. On si to svoje v dalším průběhu utkání až do vystřídání odehrál, tam problém nebyl.

Odstartoval jeho zákrok poměrně ostrý úvod, kdy si oba týmy toho moc nedarovaly a slušně řečeno se „okopávaly“?
Já nevím, moc bych se k tomu nechtěl vyjadřovat. Bylo tam hodně sporných momentů a nedivím se, že pak hra neměla spád.

Máte na mysli neuznaný gól z ofsajdu?
Vůbec se nemůžeme bavit o ofsajdu, protože Rezek v něm určitě nebyl, vybíhal metr nebo dva zpoza hráče domácího týmu. Několikrát jsme se na to pro jistotu bezprostředně po utkání dívali. Zápas by vypadal úplně jinak a moc mě to mrzí.