Generální partner
Světlý režim
13. srpen 2020

Tomáš Ostrák: Přání moje i Kolína nad Rýnem bylo hrát nejvyšší soutěž, v Karviné se mi líbí!

Mladý ofenzivní fotbalista Tomáš Ostrák v prvních dvou zápasech ukázal, že by měl být posilou. Ve středu proti Jastrzebie dokonce vstřelil svůj první gól v dresu MFK. V rozhovoru prozrazuje, jak je prozatím ve Slezsku spokojený, a proč do Karviné přišel...

Tomáši, po čtyřech letech jste se vrátil do rodného kraje s vizitkou velice nadějného fotbalisty s bundesligovou smlouvou v Kolíně nad Rýnem… Mě jste i jiné nabídky?
Měl. Prioritou mojí i Kolína nad Rýnem bylo, abych zůstal v nejvyšší soutěži. Karviné jsem dal přednost, protože, jak už jste zmínil v otázce, jsem z Moravskoslezského kraje, konkrétně z Frýdku-Místku. Po nějakém čase jsem se zase chtěl vrátit domů. Doufám, že budeme hrát dobrý fotbal.

Věříte, že byste se mohl v budoucnu prosadit v Kolíně nad Rýnem?
Jasně, to je můj hlavní cíl.

V čem se musíte zlepšit, co vám chybí, abyste si vybojoval místo v kádru účastníka slavné Bundesligy?
Asi větší herní praxe. Potřebuji také trochu zesílit a zapracovat na zpevnění těla. Zlepšit se musím i po kondiční stránce.

Jak prozatím hodnotíte první dny v Karviné?
Jsem spokojený a líbí se mi tady. Spoluhráči jsou fajn a realizační tým také. Opravdu jsem spokojený.


V obou zápasech jste šel nadoraz, nevypustil jste souboj. Je to návyk z Německa?
Tam musíte jít do každého tréninku na sto deset procent, protože konkurence je obrovská. Cizinci to mají ještě složitější.

Proti Jastrzebie jste se prezentoval krásným gólem…
…Byl to náročný zápas, šlo na nás vidět, že jsme byli těžcí. Ale poprali jsme se s tím. Z povedeného gólu mám radost, Filip Twardzik mi posunul míč, já jsem si ho navedl, dostal se přes dva protihráče k hranici šestnáctky a zakončil k tyči (úsměv).

Jaká je vaše oblíbená pozice na trávníku?
Nejbližší je mi pozice středního záložníka, protože mohu i něco vytvořit. Ale v rakouském Hartbergu jsem hrával zleva i zprava.

V Hartbergu se bude hrát kvalifikace o Evropskou ligu, Karviná asi takové cíle nemá. Nevadí vám to?
Když jsem přišel do Rakouska, měli jsme hrát o udržení, ale nakonec z toho byla právě Evropská liga, respektive vybojované předkolo (smích). Bylo by hezké to zopakovat i tady s Karvinou…

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii