Generální partner
Světlý režim
1. duben 2020

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Trenére, vaši svěřenci jsou ve třetím týdnu individuální přípravy kvůli pandemii koronaviru. Můžete prozradit, jaké máte výsledky jejich snažení?
Své povinnosti si plní v rámci možností na výbornou. Tento týden mají v plánu intervalové běhy, kolo. Rádi bychom je brzy zapojili do tréninku s míčem, ale to uvidíme podle aktuální situace. Momentálně to pořád ještě nejde.

Uvažovali jste například o úplném volnu jako některé kluby?
Kluci mají pouze jednofázové tréninky, navíc víkend volný a zvládají to. Je potřeba se udržovat, protože nevíme, kdy se fotbalový kolotoč znovu rozjede.

Váš tip?
Mnohé může napovědět dnešní (středeční) důležité zasedání organizace European Leagues. Jsem optimistou – za dva týdny by se snad nějak mohlo trénovat. Ale uvidíme, všechno záleží na rozhodnutí Ústředního krizového štábu.

Fotbalovým světem hýbe informace o likvidaci sedminásobného mistra Slovenska MŠK Žilina. Co vy na tuto nečekanou zprávu jako Slovák říkáte?
Překvapilo mě to, určitě. Majitel Žiliny si asi řekl, že pokud hráči nebudou akceptovat snížení platů, tak jim dá výpovědi a on při případném restartu ligy bude pokračovat s mladými hráči z béčka, jenž hraje druhou ligu. Z ekonomického hlediska je to tvrdé řešení, ale myslím si, že ví, co dělá.

Žilina je momentálně druhá o deset bodů za suverénním Slovanem Bratislava, ale na třetí Dunajskou Stredu drží v úvodu nadstavby sedmibodový náskok. Je to rezignace na poháry?
Těžko říct, vůbec nevím, jak se situace bude vyvíjet! To ukáže až čas.

Naopak fotbal běží v Bělorusku. Co vy na to?
To mi hlava vůbec nebere! Nevím přesně, jaké číslo nakažených tam je. Když se ovšem podíváme všude do Evropy, tak v kontextu dnešních dnů je to určitě zvláštní.

Jak trávíte nedobrovolnou karanténu?
Díval jsem se na všechny naše zápasy a sleduju i ostatní týmy. Z pohledu trenérů je to naše asi naše jediná zábava (úsměv). Opakuji, že nám všem chybí společný trénink a zápasy. V tomhle jsem ale optimistou a věřím, že se brzy vrátíme do kolektivního tréninkového procesu.

Rozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii