Generální partner
Světlý režim
1. duben 2020

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Trenére, vaši svěřenci jsou ve třetím týdnu individuální přípravy kvůli pandemii koronaviru. Můžete prozradit, jaké máte výsledky jejich snažení?
Své povinnosti si plní v rámci možností na výbornou. Tento týden mají v plánu intervalové běhy, kolo. Rádi bychom je brzy zapojili do tréninku s míčem, ale to uvidíme podle aktuální situace. Momentálně to pořád ještě nejde.

Uvažovali jste například o úplném volnu jako některé kluby?
Kluci mají pouze jednofázové tréninky, navíc víkend volný a zvládají to. Je potřeba se udržovat, protože nevíme, kdy se fotbalový kolotoč znovu rozjede.

Váš tip?
Mnohé může napovědět dnešní (středeční) důležité zasedání organizace European Leagues. Jsem optimistou – za dva týdny by se snad nějak mohlo trénovat. Ale uvidíme, všechno záleží na rozhodnutí Ústředního krizového štábu.

Fotbalovým světem hýbe informace o likvidaci sedminásobného mistra Slovenska MŠK Žilina. Co vy na tuto nečekanou zprávu jako Slovák říkáte?
Překvapilo mě to, určitě. Majitel Žiliny si asi řekl, že pokud hráči nebudou akceptovat snížení platů, tak jim dá výpovědi a on při případném restartu ligy bude pokračovat s mladými hráči z béčka, jenž hraje druhou ligu. Z ekonomického hlediska je to tvrdé řešení, ale myslím si, že ví, co dělá.

Žilina je momentálně druhá o deset bodů za suverénním Slovanem Bratislava, ale na třetí Dunajskou Stredu drží v úvodu nadstavby sedmibodový náskok. Je to rezignace na poháry?
Těžko říct, vůbec nevím, jak se situace bude vyvíjet! To ukáže až čas.

Naopak fotbal běží v Bělorusku. Co vy na to?
To mi hlava vůbec nebere! Nevím přesně, jaké číslo nakažených tam je. Když se ovšem podíváme všude do Evropy, tak v kontextu dnešních dnů je to určitě zvláštní.

Jak trávíte nedobrovolnou karanténu?
Díval jsem se na všechny naše zápasy a sleduju i ostatní týmy. Z pohledu trenérů je to naše asi naše jediná zábava (úsměv). Opakuji, že nám všem chybí společný trénink a zápasy. V tomhle jsem ale optimistou a věřím, že se brzy vrátíme do kolektivního tréninkového procesu.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo