Generální partner
Světlý režim
20. listopad 2019

Trenér Pavel Mazurek přijat na studium A licence

V konkurenci 85 trenérů se dostal mezi pětadvacítku vyvolených. Trenér dorostenecké osmnáctky Pavel Mazurek začne v únoru usilovat o UEFA „A“ licenci.
Přijímací zkoušky se konaly v úterý 5. listopadu v Olomouci. Zvládnutí přijímaček si Pavel Mazurek vytyčil jako jeden z cílů pro rok 2019. „Všechny mládežnické kategorie hrají v Karviné nejvyšší republikové soutěže, proto považuji „A“ licenci za naprostý základ při práci s mládeží na takové úrovni,“ pověděl.

Podle svých slov si váží šance trénovat v kolektivu dobrých trenérů zrovna v Karviné. „Od každého se mám co učit. Věci, které jsem od nich pochytil, jsem využil také u ústních přijímaček. Jsem rád, že se mi podařilo uspět, protože zhruba před rokem jsem šéftrenérovi SCM Petru Gibalovi slíbil, že mám v plánu zabojovat o tuto trenérskou licenci,“ prohlásil Mazurek. 

Samotné studium začne v únoru 2020. Kurz má pět čtyřdenních cyklů, vždy od pondělí do čtvrtku. „Závěrečné zkoušky budou následovat v září. Na studium se těším, chci se dál zlepšovat a naučit se další věci, které potřebuji ke své každodenní práci,“ zakončil Mazurek.

Seznam všech přijatých trenérů z moravské části najdete ZDE, z české části ZDE.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii