Mlade talenty

Trenér U19 Marcel Frajt: V kabině je týmový duch

20.12.2017 | redakce
 

Trenér U19 Marcel Frajt: V kabině je týmový duch Ligový dorost U19 přezimuje na výborné šesté příčce tabulky. O hodnocení podzimní části a výhled na zimní dřinu jsme poprosili trenéra Marcela Frajta.

 

Trenére, panuje spokojenost s podzimní částí, po které jste s osmadvaceti body na šesté příčce dorostenecké ligy?
Panuje částečná spokojenost, protože si uvědomujeme, že jsme mohli mít víc bodů. Doteď mě mrzí duel v Mladé Boleslavi a vlastně také ten poslední v Ostravě s Baníkem. Po zkušenostech z minulé sezóny víme, že osmadvacet bodů není žádná výhra.

Ale odstup od posledních čtyř týmů je slušný.
Máte pravdu! Na patnácté místo máme třináctibodový náskok, ale musíme být obezřetní. Naším cílem je záchrana, proto se v tabulce pořád díváme hlavně pod sebe. Ale chtěli bychom mít jistotu co nejdřív, hrát okolo desátého místa a co nejdřív třeba posunout některé hráče o kategorii výš do juniorky. Na nejlepší desítku tým máme!

Markantní rozdíl oproti minulé sezóně je ve zvládání domácích zápasů. S výjimkou prvního utkání proti Plzni jste z Kovony udělali nedobytnou tvrz a ze všech utkání brali tři body. Hrálo to svou roli?
Nepochybně jsme si tím hodně pomohli. I když nám to někdy nešlo fotbalově, tak nasazením a bojovností to kluci zvládli. V kabině je cítit týmový duch a herní kreativita hlavně ročníku 1999. Všichni táhnou za jeden provaz a přináší to své ovoce.

S blížícím se koncem podzimu se soutěž solidně kouskovala. Jednou jste měli dokonce třítýdenní zápasovou pauzu, potom zase čtrnáctidenní. Soudě dle výsledků vás to nikterak nepoznamenalo.
Kluky jsme udržovali v zápasovém rytmu. Chodili hrát za osmnáctku nebo juniorku. Snažili jsme se to nějak korigovat a myslím, že se to podařilo.Jak brali vaši svěřenci v potaz, že jdou hrát o kategorii níž za osmnáctku? Přeci jen určitá rotace hráčů probíhala.
I s tím jsme si museli poradit, protože na nich bylo vidět zklamání, že nejdou hrát dorosteneckou ligu. Museli jsme je motivovat, protože většina z nich má velké ambice, což je ale na jednu stranu dobře. Klobouk dolů před nimi, že to zvládli. Bohužel jsme také limitovaní tím, že od této sezóny smíme v dorostenecké lize střídat jen tři hráče.

Cítím z vašich slov, že s tím vnitřně nesouhlasíte.
Z mého pohledu je tohle špatně! Podle mě má nejblíže k mužskému fotbalu Juniorská liga a v ní můžete střídat pětkrát. V osmnáctce také můžete střídat pětkrát. Ale v kategorii U19, což je „výstavní síň“ dorosteneckého fotbalu, platí stejná pravidla jako v profesionálních soutěžích, tedy I. a II. lize. To je za mě špatně a nelogicky promyšlené od kompetentních lidí.

Pojďme zpět k vašim svěřencům. René Macko, Jan Holzer, oba gólmani Jan Tichý s Vladimírem Neumanem a v útoku Dominik Pisarek. Jsou to hlavní postavy vašeho týmu?
Ano, vyjmenoval jste to správně, ale musím říct, že většina kluků splnila očekávání. Svědčí o tom kladné skóre 29:28. V létě jsme měli z čeho vybírat a nebylo to pro mě s celým realizačním týmem vůbec snadné. S útočnou fází jsme spokojení, ale s obrannou úplně ne. Na tom je třeba zapracovat.  K již už zmíněným hráčům bych přidal ještě nové tváře ze zahraničí – Řek Fokaidis a Slovák Mader pracovali velmi dobře.Určitě sledujete i konkurenci. Co říkáte na jízdu brněnské Zbrojovky, která vede o pět bodů soutěž?
Právě v Brně jsme odehráli asi nejlepší venkovní zápas, ale prohráli jsme. Zbrojovka je silná v krajních prostorech a v pokutovém území.  V dorostenecké lize už jde o výsledky a Brno několikrát vyhrálo těsně o jeden gól. Rozdílovým hráčem byl určitě Martin Zikl, který v závěru podzimu nakoukl i do A-týmu v HET lize a dokonce vstřelil i svůj první ligový gól.

Jak bude probíhat zimní příprava?
Začínáme ve čtvrtek 4. ledna. Čekají nás dvě soustředění – od 11. ledna kondiční v Horní Lomné zakončené přípravným utkáním s muži Kysuckého Nového Mesta a herní v Nitře, kam odcestujeme na konci prvního únorového týdne. Generálka na jarní část nás čeká na půdě Banské Bystrice. Mezi oběma soustředěními máme ještě tři přípravné duely. Věříme, že budeme důkladně připraveni na těžké jaro. Závěrem bych rád poděkoval realizačnímu týmu, tedy René Bielanovi a Karlu Serafinovi za veškerý servis, nesmím zapomenout také na šéftrenéra Sportovního centra mládeže Petra Gibalu. Věřím, že společně na jaře dojdeme k našemu předsezónnímu cíli. Máme k tomu velmi dobře nakročeno.

• U19 na turnaj do B. Bystrice
dnes - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
před 2 dny - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
před 3 dny - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

• 1566 prodaných permic
12.7. - Ve čtvrtek po obědě skončil prodej permanentek na nový ročník FORTUNA:LIGY. Fanoušci si zakoupili 1566 ks permanentek.

• Erik Puchel mimo hru
11.7. - Odchovanec MFK Karviná Erik Puchel si přetrhl zkřížený vaz v koleni a čeká ho dlouhodobá vynucená pauza.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna