Mlade talenty

Tréninky si užívám, říká nováček Vlachovský

07.01.2019 | redakce
 

Tréninky si užívám, říká nováček Vlachovský Osmnáctiletý odchovanec MFK Karviná Martin Vlachovský zažívá podařené období. Kvalitními podzimními výkony v dorostenecké lize si totiž řekl o pozvánku k zimní přípravě s prvoligovým A-týmem.

 

Jako kapitán šel příkladem! Ve čtrnácti podzimních zápasech (dohrávka se Spartou je na programu koncem února) si připsal šest gólů a sedm gólových přihrávek. Aspekty jako forma a celkový přístup k fotbalu mu v zimě zaslouženě zajistily místo v kabině karvinského áčka.

Ovšem vůbec první trénink s A-týmem to na začátku roku 2019 pro Vlachovského nebyl. Už na podzim nakoukl mezi ostřílenější spoluhráče. „Absolvoval jsem asi tři tréninky. Možná i proto jsem to měl teď jednodušší a nebyl tolik nervózní. Moc si to zatím užívám a sbírám cenné zkušenosti,“ řekl s úsměvem Martin Vlachovský.

Při zmínce o podzimu v dorostenecké lize v něm převažují smíšené pocity. „Začátek jsme měli výborný, ale potom jsme nezvládli zápasy, které jsme zvládnout měli. Nasadili jsme si asi vysokou laťku a postupně šly naše výkony dolů, navíc jsme nebyli moc produktivní.  Věřím ale, že jaro bude dobré,“ podotkl osmnáctiletý ofenzivní fotbalista.  



O tom, že se v lednu nezapojí do přípravy s dorostem, nýbrž s A-týmem, se dozvěděl zhruba v polovině prosince. „Tréninky mě baví, všechno děláme s míčem a zábavnou formou. Je to samozřejmě náročné, ale užívám si to. To samé v tělocvičně, kde absolvujeme různá cvičení. Kondiční trenér Marek Chrobák za námi na podzim docházel i na tréninky dorostu, takže super,“ uvedl Martin Vlachovský.

A jaké plány a cíle má karvinský odchovanec pro následující měsíce? „Zvládnout v pohodě jarní část dorostenecké ligy. Kdybychom hráli uprostřed tabulky, tak budeme spokojení. A další cíle? Postupně se seznamovat s dospělým fotbalem a propracovat se do A-týmu. To je sen asi každého mladého hráče,“ uzavřel Vlachovský. 

• U15+U14: Porážky se Sigmou
včera - Starší žáci ve středečních předehrávkách 22. kola podlehli na Kovoně olomoucké Sigmě - patnáctka 0:4, čtrnáctka 1:6.

• Víkendové úspěchy přípravek
před 2 dny - Starší přípravka U11 skončila druhá na finálovém turnaji Zimní ligy OFS. Starší přípravka U10 posbírala během víkendu dvě stříbra na turnajích v Brušperku a Bohumíně a tým U9 se také na halovém turnaji radoval ze stříbra.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
17.3. - U19-Hradec Králové 0:1, U18-Baník Ostrava 0:5, U17-Hradec Králové 1:2, U16-Baník Ostrava 2:0, FM-U15 1:2, FM-U14 5:2.

• Sestřih zápasu na Dukle
17.3. - Páteční duel na pražské Julisce dopadl s velkým štěstím lépe pro domácí. V sestřihu iSportu, který najdete ZDE, si připomeňte sporné momenty a všechny tři góly.

• U19+U17: Porážky od Votroků
16.3. - Ligoví dorostenci ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Oba týmy podlehly v domácím prostředí Hradci Králové - devatenáctka 0:1, sedmnáctka 1:2.

• Jarní program MSDL a žák. ligy
14.3. - O tomto víkendu startuje jarní část proti dorostence U18, U16 a starší žáky U15 a U14. Jejich jarní rozlosování najdete po rozkliknutí dané kategorie.

• Čtyři góly Ramireze za Senici
12.3. - Eric Ramirez hostuje v Senici a v úterý večer čtyřmi góly zničil ve čtvrtfinále Slovnaft Cupu Nitru, jejíž branku hájil exkarvinský gólman Branislav Pindroch. Senica zvítězila jasně 5:1!

• Víkendové výsledky mládeže
11.3. - České Budějovice-U19 3:2, České Budějovice-U17 2:1, U16-Čadca (muži) 3:4, U15-Martin 5:0, U14-Martin 3:3, FM-U13 3:2, FM-U12 14:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem