Mlade talenty

Tři výhry v rekordně krátké letní přípravě

08.07.2019 | redakce
 

Tři výhry v rekordně krátké letní přípravě Tak to byl fofr! Extra krátká letní příprava je minulostí a už v pátek startuje další ročník FORTUNA:LIGY. Karvinští však hrají až v neděli. Je čas se tedy v krátkosti ohlédnout za letní dřinou...

 

Svěřenci Františka Straky se po úspěšné baráži a čtrnáctidenní dovolené sešli v kabině v pondělí 17. června. Ještě tentýž den odcestovali na soustředění do nedaleké polské Ustroně, kde absolvovali především kondiční tréninkové dávky na hřišti, ale také v terénu - například vybíhali sjezdovku atd. 

Po týdnu stráveném v Polsku pokračoval letní dril už v domácích podmínkách a došlo také na přípravné zápasy. Pouze jednou Karvinští cestovali dál – osmdesát kilometrů do Zabrze (prohra 1:2). Jinak hostili doma Žilinu (výhra 4:3), Poprad (prohra 0:1), Pohronie (výhra 2:0) a v nedaleké Dolní Lutyni druholigové Vítkovice (výhra 4:0). Nejlepšími střelci přípravy se stali dvougóloví Petr Galuška s Jakubem Šašinkou, který je v Karviné na zkoušce z ostravského Baníku. 

Obměnou prošel kádr, několika hráčům skončila smlouva či hostování a vedení klubu muselo s trenérem včas reagovat a skládat tým doslova za pochodu. „Letní příprava byla brutálně krátká. Potřebovali bychom ještě další tři neděle,“ prohlásil František Straka. Jinak podle jeho slov převládala spokojenost. „Kluci makali, rvali se. Všichni pracovali na maximum,“ chválil. 

Ohromně těžké bude podle Františka Straky nahradit dvaadvacet gólů, které v minulé sezóně nastříleli Tomáš Wágner s Lukášem Budínským – oba zamířili do Mladé Boleslavi. „To číslo je velké, musíme si s tím ovšem poradit a nějak je nahradit,“ prohlásil odhodlaně hlavní kouč MFK Karviná. 

Novými tvářemi, na které si budou fanoušci zvykat, jsou Michal Petráň, Gigli Ndefe, Martin Kouřil, Daniel Stropek, Matúš Čonka a Marek Hanousek. Staronovou tváří je Marek Janečka, který se po půl roce vrátil z Trnavy. Dolaďuje se příchod brankáře Libora Hrdličky a hostování Jakuba Šašinky. 

Střelci

2 – Galuška, Šašinka, 1 – Weber, Vlachovský, Mader, Bukata, Tusjak, Ramirez, Holiš • Sestřih slezského derby
dnes - Karvinští v pondělí prohráli doma s Ostravou, byť měli více gólových šancí. Na sestřih toho nejzajímavějšího se podívejte ZDE.

• B-tým: V pátek další přátelák
dnes - Rezervní celek MFK Karviná čeká v pátek odpoledne těžká prověrka - na hřišti v Šilheřovicích vyběhne k duelu s třetiligovými Petřkovicemi. Začátek utkání je v 17 hodin.

• Slezské derby: VYPRODÁNO
včera - Pondělní duel bude sledovat zcela zaplněný Městský stadion v Karviné-Ráji! V 10 hodin ráno z prodejních míst zmizely poslední vstupenky. Pokladny tak zůstanou zavřené!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 3 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
19.7. - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem