Mlade talenty

Tři výhry v rekordně krátké letní přípravě

08.07.2019 | redakce
 

Tři výhry v rekordně krátké letní přípravě Tak to byl fofr! Extra krátká letní příprava je minulostí a už v pátek startuje další ročník FORTUNA:LIGY. Karvinští však hrají až v neděli. Je čas se tedy v krátkosti ohlédnout za letní dřinou...

 

Svěřenci Františka Straky se po úspěšné baráži a čtrnáctidenní dovolené sešli v kabině v pondělí 17. června. Ještě tentýž den odcestovali na soustředění do nedaleké polské Ustroně, kde absolvovali především kondiční tréninkové dávky na hřišti, ale také v terénu - například vybíhali sjezdovku atd. 

Po týdnu stráveném v Polsku pokračoval letní dril už v domácích podmínkách a došlo také na přípravné zápasy. Pouze jednou Karvinští cestovali dál – osmdesát kilometrů do Zabrze (prohra 1:2). Jinak hostili doma Žilinu (výhra 4:3), Poprad (prohra 0:1), Pohronie (výhra 2:0) a v nedaleké Dolní Lutyni druholigové Vítkovice (výhra 4:0). Nejlepšími střelci přípravy se stali dvougóloví Petr Galuška s Jakubem Šašinkou, který je v Karviné na zkoušce z ostravského Baníku. 

Obměnou prošel kádr, několika hráčům skončila smlouva či hostování a vedení klubu muselo s trenérem včas reagovat a skládat tým doslova za pochodu. „Letní příprava byla brutálně krátká. Potřebovali bychom ještě další tři neděle,“ prohlásil František Straka. Jinak podle jeho slov převládala spokojenost. „Kluci makali, rvali se. Všichni pracovali na maximum,“ chválil. 

Ohromně těžké bude podle Františka Straky nahradit dvaadvacet gólů, které v minulé sezóně nastříleli Tomáš Wágner s Lukášem Budínským – oba zamířili do Mladé Boleslavi. „To číslo je velké, musíme si s tím ovšem poradit a nějak je nahradit,“ prohlásil odhodlaně hlavní kouč MFK Karviná. 

Novými tvářemi, na které si budou fanoušci zvykat, jsou Michal Petráň, Gigli Ndefe, Martin Kouřil, Daniel Stropek, Matúš Čonka a Marek Hanousek. Staronovou tváří je Marek Janečka, který se po půl roce vrátil z Trnavy. Dolaďuje se příchod brankáře Libora Hrdličky a hostování Jakuba Šašinky. 

Střelci

2 – Galuška, Šašinka, 1 – Weber, Vlachovský, Mader, Bukata, Tusjak, Ramirez, Holiš • U10&U11 čeká kvalifikace
před 3 dny - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem