Generální partner
Světlý režim
14. listopad 2023

Trofej pro JVC Trenéra měsíce má kouč ve svých rukou

Trenér Juraj Jarábek si v pondělí osobně převzal skleněnou trofej pro JVC Trenéra měsíce října.

První slova? „Pěkná a těžká,“ usmál se Jarábek. Přestože jde o individuální cenu, karvinský kouč považuje ocenění za týmový úspěch. „Fanouškům děkuji. Vážím si toho, že jsem vůbec byl v nominaci. Je to úspěch celého klubu, všech členů realizačního týmu a hráčů. Těší mě, že se nám podařilo v říjnu udělat dobré výsledky," prohlásil.
JVC Trenér měsíce: Juraj Jarábek (MFK Karviná)

Do Karviné se vrátil jako její nejúspěšnější trenér ve FORTUNA:LIZE. Zářijový příchod Juraje Jarábka, který nahradil odvolaného Tomáše Hejduška, Slezanům očividně prospěl. Při jeho obnovené premiéře na lavičce MFK rozstříleli Liberec a v říjnu zvítězili ve dvou ze tří zápasů. Nejprve sice jednogólovým rozdílem prohráli v Českých Budějovicích, poté ale doma zdolali Hradec Králové a překvapivě uspěli také v Plzni.

Na západě Čech Karviná získala tři body stejně jako v prosinci roku 2020, kdy ji také trénoval Jarábek. Venku zároveň v nejvyšší soutěži vyhrála poprvé v probíhající sezoně a od 19. března 2022, kdy se radovala na půdě Baníku Ostrava. Jednašedesátiletý slovenský kouč tak celek z Moravskoslezského kraje během října dostal z předposledního patnáctého místa tabulky na průběžnou dvanáctou pozici. Karvinští dosud nasbírali třináct bodů, stejně jako jedenácté Teplice a třinácté Pardubice. Od desátého Hradce i devátého Liberce je pak dělí jediný bod.

Jarábek, který už MFK vedl mezi lety 2019 a 2021, pomohl zatím poslednímu šampionovi FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zlepšit defenzívu. Proti Hradci Králové ani Plzni Karviná neinkasovala, čisté konto ve dvou utkáních po sobě udržela ve FORTUNA:LIZE naposledy před více než třemi lety – na přelomu září a října 2020. Tehdy doma remizovala s Mladou Boleslaví 0:0 a poté 2:0 triumfovala v Brně.

Dvě výhry bez obdrženého gólu pak v říjnu na úrovni F:L zaznamenala poprvé od února 2020, kdy si poradila 2:0 se Zlínem a 3:0 s Teplicemi. Sérii s čistými konty, kterou v závěru přeťala vynucená pauza kvůli epidemii koronaviru, tehdy následně ještě prodloužila o další tři duely s bilancí remíza, výhra, remíza. Všechna tato střetnutí trnavský rodák Jarábek v Karviné pamatuje.

Zdroj: tisková zpráva LFA


Rozhovory Rozhovory
so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

út 3.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matej Čurma

Majitel dvou Slovnaft Cupů se Spartakem Trnava dosáhl s tímto klubem i na dvě třetí místa v lize, stejně tak s Ružomberkem, kam přišel už ve čtrnácti letech. Slovák Matej Čurma v rozhovoru vypráví třeba o českých trenérech, kteří jej vedli právě pod Čebraťom. A v Trnavě se setkal v jedné kabině i se svým vzorem Martinem Škrtělem…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo